<<İYİLEŞME SÜRECİ:3. ADIM>>

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
ecsam

<<İYİLEŞME SÜRECİ:3. ADIM>>

Mesaj gönderen ecsam »

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda 3. adımımı anlatacağım.
Zihni Kısım: Adımları gerçekleştirme süreci içerisinde kendi davranışlarımı düşündüm. Adımları gerçekleştirirken, sürekli dışardan alacağım tepkileri zihnimde düşünüp kendimi bir takım olumsuzluklar içerisine sokuyordum. Fakat, bu tür şeyleri düşünmediğim zaman adımımı kolayca gerçekleştirdiğimi farkettim. Ayrıca, başta böyle bir düşünme tarzı içerisinde olsam da, o aktiviteyi gerçekleştirdikten sonra, korktuğum kadar zor bir şey olmadığını farkettim. bu durumdan çıkardığım en önemli sonuç: O ANDA KAFANDAKİ BÜTÜN O OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİ BİR TARAFA BURAKACAKSIN. VE İŞİNE ODAKLANACAKSIN.
Uygulama kısmı: aslında bu adımda yaptığım uygulama bir sonraki adımda yapacağım alıştırma hakkında da ipuçları veriyor. Bu adımda ki amacım bir telefon görüşmesi gerçekleştirmek idi. Bu amaçla bu görüşmeyi gerçekleştirebilmek için gerekli araştırmaları yaptım. Bu görüşmeyi gerçekleştirmek için yaptığım girişimler de sosyalfobi adına uygulama olara görülebilir. İstanbul da ingilizce konuşmayı geliştirmek için uygulamalar yapan bir kadın var. Bunu internetten araştırdım. Bu kadın, tahsilini yabanı ülkede yapmış. Bu kadınlar iletişime geçtim. yanıt aldıktan sonra telefonda bir görüşme yaptım. Görüşmem de ona sosyalfobi olduğumu ve bu hastalığımı yenmek adına bir takım alıştırmalar yaptığımı anlattım. Ve ondan bu inglizce uygulamalar hakkında bilgi aldım.
BİR SONRAKİ ADIMDA GÖRÜŞMEK ÜZERE...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
0nur

Re: <<İYİLEŞME SÜRECİ:3. ADIM>>

Mesaj gönderen 0nur »

ne gibi uygulamalar önerdi
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

toplum içinde rahat konuşamam gibi durumların kendi uzmanlık alanına girdiğini söyledi.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
normlife35
İletişim:

Mesaj gönderen normlife35 »

gerçekten seni sf konusunda ileri götürecek başarılı uygulamalar. bu araştırma olayı güzel olmuş ve karşı tarafa durumunu aktarman biraz da olsa yol kat ettiğinin kanıtı.

karşı tarafın önerdiklerini biraz açarak anlatırsan belki buradaki arkadaşlar da uygularlar o adımları. rahat konuşmak gerektiğini biliyoruz fakat bu konuda neler dedi, nasıl rahat konuşabiliriz? bunları açıklarsan daha bilgilendirici olur.
Bir Çığlık Bulsam Hiç Susmayan Veya Bir Cümlede Beni Anlatan..
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Bu konuyla ilgili gerekli bilgi ve önerileri adımlar içerisinde açıklıyorum.
Adımları dikkatli şekilde izler ve atlamadan yerine getirirseniz, siz de bir iyileşme süreci içerisine girersiniz.
Saygılarımla...