kabuğumuzdan çıkmalıyız.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
catatonic20

kabuğumuzdan çıkmalıyız.

Mesaj gönderen catatonic20 »

kısa bir süre öncesine kadar yanlızdım,boşluktaydım,kendimi kötü hissediyordum.ben sfli değilim,eski sfliyim diyelim.bu durum problemlerin tamamen hayatından silinip gitmesini sağlamıyor,kalıntılar illa ki oluyor içinizde ve zaman zaman sıkıntı yaratıyor...benim boşluğumun sebebi sfden değil şayet,elde etmek istediğim şeylerden uzak kalmamla ilgili aslında..
şu anda ise gayet iyiyim.yavaş yavaş açılmaya başladığımı hissediyorum.ya arkadaşlar bu hastalığı yenmenin yolu sosyal ortama girmektir,bunu daha önce reddediyodum lakin bende anladım ki testiyi su yolunda kırmak gerek.bazı arkadaşlar ilaç tedavisine sıcak bakmıyor,onlarıda anlamıyorum...ya bu hastalığın çözümü eğer ilaçlardan geçiyosa kullanacaksın.kullanmazsan korkuların kendiliğinden kaybolmaz içinde,o ilaçlar nokta bölgelere etki ediyor.serotonin ve adrenalin hormonlarını düzenliyor.kendi kendine yenmeye çalışmak,macera aramaktan başka biişey değildir.
bırakın farklı olmayı,insanlar sizi olduğunuz gibi tanısınlar.başka imajlara bürünmeye çalışmayın,olabildiğince doğal olun..
herkes hayatının bir döneminde sfli olmuştur,hangimiz anamızın karnında ağzında puro,elinde viski kadehi,entelektüel bi edada doğmuştur ki?biraz yüzeysel bir konuşma oldu aslında,derinliği oldukça fazla olan bir hastalıkta bu denli sığ olmakta belki hoşunuza gitmeyecektir,benimde hoşuma gitmezdi..ama gördüm ki bunun korkulara meydan okumaktan başka bir yolu yok..güzel ömrünüzü dört duvar arasında tüketmeyin,çıkın dolaşın,gösterin kendinizi....kolay değil biliyorum,hiçbirşey kolay değildir.sizden daha kötü olanlarda var bi şizofreni bi bipolar bana göre çok daha ağır sendromlar içerir.bunada şükretmek lazım...
Allah yardımcınız olsun..
deniz85

Re: kabuğumuzdan çıkmalıyız.

Mesaj gönderen deniz85 »

catatonic20 yazdı:...benim boşluğumun sebebi sfden değil şayet,elde etmek istediğim şeylerden uzak kalmamla ilgili aslında..

aynen benim ve inaniyorumki bircogumuzun sorunuda yasadigimiz hayatin yasamak istedigimiz hayattan cok daha farkli olmasi...
catatonic20 yazdı:bırakın farklı olmayı,insanlar sizi olduğunuz gibi tanısınlar.başka imajlara bürünmeye çalışmayın,olabildiğince doğal olun..
iste bu yazdigini icsellestirdikten sonra bendede büyük degisiklikler oldu...simdi sosyal ortamlarda pek fazla sorunum yok ama bu seferde kafama uygun sosyal ortamlar bulamiyorum:(:(..yani sorunum tam tersine döndü....
catatonic20 yazdı:biraz yüzeysel bir konuşma oldu aslında,derinliği oldukça fazla olan bir hastalıkta bu denli sığ olmakta belki hoşunuza gitmeyecektir,benimde hoşuma gitmezdi

bence bu normal cünkü bazi seyleri asdiktan sonra eskisi gibi derin yazamiyorsun cünkü ayni seyleri hissetmiyorsun...
benim hatta artik midem kalkiyo sf konusunuda uzun uzadiya ve derin yazi yazmak,konusmak

aslinda söyledklerin Mevlananin sözüyle cok iyi özetlenebilir:

"ya oldugun gibi görün yada göründügün gibi ol" bence bütün meselede bu zaten..
catatonic20

bugüne kadar hedeflerim,hayallerim oldu..birçoğunu elde edemedim hatta aşağı yukarı hepsini diyebilirim..belki fazla karamsarım belkide hayat bana ağır geliyor kaldıramıyorum :) öyle yada böyle istediğim hayat bu hayat değil.....
eceekin

Mesaj gönderen eceekin »

belkide kaderin budur...buda olabilir bence yani kaderimiz biçok insan bu sorunu yaşıyosa vardır bi sebebi elbett : [smilie=bb.gif]
Kullanıcı avatarı
0nur

Mesaj gönderen 0nur »

eceekin yazdı:belkide kaderin budur...buda olabilir bence yani kaderimiz biçok insan bu sorunu yaşıyosa vardır bi sebebi elbett : [smilie=bb.gif]
hemen suçu kadere at en kolay yol bu değilmi?
insan davranışlarının sonucunu yaşar.
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

0nur yazdı:
eceekin yazdı:belkide kaderin budur...buda olabilir bence yani kaderimiz biçok insan bu sorunu yaşıyosa vardır bi sebebi elbett : [smilie=bb.gif]
evet neye inanıyosan onu yaşarsın,sistem budur.
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
catatonic20

ben kadere inanmıyorum [smilie=bb.gif]
catatonic20

mutlu değilim,hayatta hiçbirşey istediğim gibi değil...eskiden sadece kendimden nefret ederdim,şimdi herşeyden nefret eden bi adam oldum...babam arada gelip yoklar,ne oluyor olum sana,rahatlık batıyor galiba....ne rahatı be,rahatsızlık batıyor sflicanlar,herşey para değil ki,maddi rahatlık değil ki..kendini manevi olarak rahat ve huzurda hissedemeyince maddi rahatlığın ne anlamı var?e baba hiç anlamadın ya beni sanada bişey demiyorum..ne sf ne de başka bişey benim derdim kendimle,hayatla....
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

0nur yazdı:
İnsan davranışlarının sonucunu yaşamaz. Hiç katılamıyorum buna.

Bence bu düşünce insanı daha da kötü yapar. Ben ne yaptım da başıma bu geldi diye dövünüp durmaktansa rahatlayıp, kendimizi içinde bulduğumuz ırmağa bırakıp o nereye götürüyorsa direnmeden sürüklenmek en iyisidir.
Akıntıya karşı yüzmeye çalışmak kadar insanı yoran bir şey yok. Şimdiye kadar hep yüzmeye çalıştım, direndim isyan ettim... Ama elime ne geçti? Sadece hayal kırıkları.
Artık hayal kırıklarına sahip olmak istemiyorum bu yüzden kırılabilecek hayaller yaratmıyorum.

Mümkün olmayan hiçbir şey olmaz.
Neyin mümkün olduğunu belirleyen faktörlerden birinin sen olması bu durumu değiştirmez.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Selamlar arkadaşlarda söylemiş kesinlikle kader diye bir şey yoktur herşey raslantısal ve biyolojiktir senin anne ve babandan aldığın genlerin hormonların doğduğun çevre içinde bulunduğun durumlar dışarıdan senin bilincine kodlanan şeyler bu durumu oluşturdu ve tek bir tek bir yaşamın var bunu bil nasıl istiyorsan ona göre hareket et.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

en çok dört duvarımı seviyorum. sıcak ve emniyetli. insanlar sinirlerimi bozuyor. dıaşrı çıktığımda yol boyunca uzanan cafelerde oturup etrafa uğultu yayan tipleri görünce çok şaşıyorum. burada bu insanlar ne yaptıklarını sanıyorlar. mutlu mu oluyorlar deşarj mı oluyorlar. ben de oturuyorum bazen mecburen onlardan biri oluyorum. yine de bu düzen her haliyle tuhaf.
folder

Mesaj gönderen folder »

kaplumbağa kabuğundan çıkarsa ölür
geçmişiyitikadam

Mesaj gönderen geçmişiyitikadam »

işte bu yüzden yani dünyaya bakış açımı değiştirmek için ısrarla kitap okumaya karar verdim,5 senedir de azimle kontrasyon problemlerime rağmen kitap okumaya çalışıyorum.kitaplar size bu konuda yardımcı olabilir.daha çok şey öğrendikce daha az bilenin olduğunu farkedersiniz ,her yeni bilgi beyinde yeni nöron bağlantıları demektir,bilmek,öğrenmek ufkunuzu açacak,zevkleriniz bile değişecek,konuşmalarınızla insanları hayran bıraktırdığınızı gördükce kendinizi daha değerli hissedeceksiniz buda öz güveni arttırıp sosyal fobiyi biraz olsun yenmenize yardım edecektir. . düzenli olarak yürümeyide ihmal etmeyin ama ilaçlar uyuşturduğu için ilaç kullanan arkadaşlar yürümekde zorlanabilirler.en azında kitaplar başucunuzdan eksik olmasın.