sf ile savaşma

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
feraye

sf ile savaşma

Mesaj gönderen feraye »

sosyal fobiyle savaşmayalım. sürekli kaybeden biz oluyoruz. sürekli kaybetmek en zevkli oyundan bile nefret ettirir. onu unutmak için düşünmemek için herşeyi yapalım.
Kullanıcı avatarı
caferali

Re: sf ile savaşma

Mesaj gönderen caferali »

yenilen pehlivan güreşe doymazmış.
de te fabula narratur
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

caferali yazdı:yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

Nokta. :D
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

düşünmeyince kazanmış mı olacaksın yani,gerçeklerden kaçmak değil midir bu?
feraye

Mesaj gönderen feraye »

düşünmek çözüm değil ki. neden oldu nasıl geçer düşün düşün sonu yok. faliyet içinde olmak daha iyi değil mi?
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

feraye yazdı:sosyal fobiyle savaşmayalım. sürekli kaybeden biz oluyoruz. sürekli kaybetmek en zevkli oyundan bile nefret ettirir. onu unutmak için düşünmemek için herşeyi yapalım.

Sen onunla savaşmasanda o seni gelip arada bir taciz eder. :)
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

joseraul yazdı:
feraye yazdı:sosyal fobiyle savaşmayalım. sürekli kaybeden biz oluyoruz. sürekli kaybetmek en zevkli oyundan bile nefret ettirir. onu unutmak için düşünmemek için herşeyi yapalım.

Sen onunla savaşmasanda o seni gelip arada bir taciz eder. :)
bu kadar iyi bir yorum olamaz ya :D
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
M4PT

Mesaj gönderen M4PT »

sf ile savaşmak için geçmişinizi hatırmalanız yeterlidir.
başbelası

Mesaj gönderen başbelası »

sosyal fobiye ölüm :D
arkadaşlar klavyeden yazmanın verdiği cesaretle söyleyebilirimki buradaki herkes sevmek, sevilmek, itibar, sevgili olma gibi şeylere aç!ama şöyle bir iyi durumda var buradaki herkes seviyesini korur çünkü sosyal fobileri var.
başbelası

M4PT

sf ile savaşmak için geçmişinizi hatırmalanız yeterlidir.

AYNEN KATILIYORUM AMA YETERSİZ ÇÜNKÜ FARKLI DÜRTÜLERİ HEP BİRLİKTE HAREKETE GEÇİRMEK GEREKİR
var

Mesaj gönderen var »

İnsanı baştan yenik düşüren, zaten sürekli geçmişimizi düşünmemizdir. Geçmişi düşünmeyi bıraktığımızda, ilk kurşunu sıkmış olacağız.
başbelası

evet öyle geçmişini öldürki geleceğin yaşasın!
feraye

Mesaj gönderen feraye »

İnsan herşeye rağmen direniyor ve mücadele ediyor.Geçmişe baktığımızda mücadele ettim diyebilmek önemli. Yenilmekte var yenmekte. Hayat böyle birşey.... Yaşarken ne olup bittiğinin çok farkında olamıyor insan. Biraz zaman geçince, yaşadıklarını değerlendirdiğinde, pişmanlıklar, hata yaptığı noktalar, iyi etmişim dediği yanlar daha bir somutlaşıyor. Keşke yaşarken üçüncü göz olabilmeyi sık sık denesek...... Böylece daha objektif yaşamak mümkün olurdu, hem kendimize hem başkalarına karşı......
ruhsal sorunlar insanı diğerlerine göre geride bırakıyor fakat artıları da var. Kitap okuma alışkanlığımı depresyona borçluyum. Gerçi artık pek okumuyorum.
Çok gecikmeden yaşamın içine dalmak gerek. İnsanların saygısını kazanmayı bir kenara bırakarak daha rahat davranarak. mükemmel diye bir şey yok. Sıradan olmak doğal davranmanızı sağlayabilir.Başkalarından daha iyi olduğunu hissetmeyi herkes ister herkes gibi biri olmak çok daha iyi, çünkü öbür türlüsü soyutlanmayı getiriyor.

Burada bulunan herkesin bir an önce henüz vakit varken adım atıp birşeyler yapmasını isterim. geçmişe dönüp baktığınızda hani 40 ına gelipte, yeterince mücadele ettim aferin bana diyebilmek için.