SF'yi %100 yenen var mı?

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
var

Re: SF'yi %100 yenen var mı?

Mesaj gönderen var »

Öyle düşünecek olursam ben de çok büyük aşama kaydettim ama şimdiki halimi aşabileceğimi sanmıyorum. Belki SF bitmiştir ama depresyonum tekrar uyandı. Bence uyutmanın tek yolu da diğer ayağımı çukura sokmak olur.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

%100 yendiğim dönemler oluyor. sonra depresyon başlıyor ve kendime güvenimi yitirdiğim için sf nüksediyor.
eski nick : triyandafilis
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

herkes sfyi yeniyor. bir ben yenemiyorum. ben utangaclıgı yendim. ama yenemeyeceklerim; kaynasabilmek, sohbet edebilmek, arkadas edinebilmek, arkadas edinebilirsem onu arayıp nasılsın, şunu yapalım mı vb. diyebilmek, vs. ben hep yalnız olacagım. çok yazık gercekten.
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

mj nasıl siyah doğup beyaz bir ucube gibi ( mj çok severim ama gerçekler ve onun kabul etmediği gerçekler) ölmüşse sf yi inkar edip onu yendim diyenlerde öyle ölecektir. Kabullenin!!! Kabullenmek çaresizlik değil mutlu olmanın yolunu açıcak. Tekrar ve Tekrar KABULLENİN!!!
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

SF yi %10 yendim bile diyemiyorum o kadar kötü durumdayım :(
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

AğırSF yazdı:SF yi %10 yendim bile diyemiyorum o kadar kötü durumdayım :(
Çok güldürdün beni ya, en azından espri yapıyorsun halinle ilgili, demekki %9 yenmişsin:)
munsif

Mesaj gönderen munsif »

sadece ara ara yüz kızarması var onun dışında başka hiçbir şey yok :))

kızarma probleminide nasıl halledeceksem bilmiyorum..
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

Ben bi ara %100 iyileşmiştim. Sonra başka bi psikolojik rahatsızlığımdan ötürü kullandığım ilaç ters tepti ve geri geldi. İyileştiğim dönemden özellikle hatırladığım bir şey var ki kıymetini hakkıyla bilemeyişim oldu. Yine her çekingenliği ve utangaçlığı sf diye adlandırmak, sosyal fobinin ne olduğunu hiç bilmemeye denk gelir.
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Ben kendim için söyleyim olmayacak gibi bu iş.Ortamlarda konuşacak birşey bulamadıktan sonra olmaz gibi.Birşeyler bulsam söyleyecem ama öyle bir yeteneğim yok.Şöyle bakıyorum da her konuda insanların söyleyebileceği birşeyler,anlatacakları bir olay var nasıl iş anlalmıyorum.Gerekli gereksiz o cümleleri nerden kuruyorlar.
liberte

Mesaj gönderen liberte »

2 aydan beri tedavi görüyorum.
2 ay önceki halimle şu anki halimi karşılaştırıyorum gerçekten büyük aşama kaydetmişim.
Dışarı tek başıma çıkabiliyorum, tanımadığım kişinin gözünün içine bakabiliyorum, tek başıma yemek yiyebiliyorum, kendimi daha rahat ifade edebiliyorum allaha binbir şükürler olsun .
Darısı sizin başınıza :D
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

sf %100 gidince asla bi daha geri gelmez. öyle bi şey bu.
sf'de gerçekten aşama kaydettiğiniz bi konuda geri dönmezsiniz. eğer geri dönüyorsanız o konudaki eksikliği henüz giderememişsinizdir.

bu refleks kazanmak gibi bi şey.
de te fabula narratur
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

caferali yazdı:sf %100 gidince asla bi daha geri gelmez. öyle bi şey bu.
sf'de gerçekten aşama kaydettiğiniz bi konuda geri dönmezsiniz. eğer geri dönüyorsanız o konudaki eksikliği henüz giderememişsinizdir.

bu refleks kazanmak gibi bi şey.
Kardeş yaşadığıma mı inanıyım senin söylediğine mi? %100 iyileşmiştim. Sonra ismi lazım olmayan ilacı kısa bir süre kullandım, psikotik bir ilaç, ve geri geldi.
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

Fluperson yazdı:Ben kendim için söyleyim olmayacak gibi bu iş.Ortamlarda konuşacak birşey bulamadıktan sonra olmaz gibi.Birşeyler bulsam söyleyecem ama öyle bir yeteneğim yok.Şöyle bakıyorum da her konuda insanların söyleyebileceği birşeyler,anlatacakları bir olay var nasıl iş anlalmıyorum.Gerekli gereksiz o cümleleri nerden kuruyorlar.
ya az evvel arkadasım aradı takır takır nasıl konuşuyo konudan konuya atlıyo motor gibi,bana fırsat vermedi hiç ,sonunda da neyse kapatayım sıkıldın heralde dedi:)

neden biliyo musun insanların yaşama sevinci var,azalsa da hiç kaybolmayan bi neşeleri,enerjileri var...
öyle insanlar yaşamdan zevk alıyo , yaşadıklarını kayda deger buluyo ve anlatıyo habire..
içinden geldigi gibi konuştugunda,doğal oldugunda inan konuşcak okadar cok şey çıkar ki:) sorun orda yani bildigimiz gibi;)
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

yenme değil aslında 1 adım ileri 2 adım geri
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
Kullanıcı avatarı
One

Mesaj gönderen One »

juanpr yazdı:
Fluperson yazdı:Ben kendim için söyleyim olmayacak gibi bu iş.Ortamlarda konuşacak birşey bulamadıktan sonra olmaz gibi.Birşeyler bulsam söyleyecem ama öyle bir yeteneğim yok.Şöyle bakıyorum da her konuda insanların söyleyebileceği birşeyler,anlatacakları bir olay var nasıl iş anlalmıyorum.Gerekli gereksiz o cümleleri nerden kuruyorlar.
ya az evvel arkadasım aradı takır takır nasıl konuşuyo konudan konuya atlıyo motor gibi,bana fırsat vermedi hiç ,sonunda da neyse kapatayım sıkıldın heralde dedi:)

neden biliyo musun insanların yaşama sevinci var,azalsa da hiç kaybolmayan bi neşeleri,enerjileri var...
öyle insanlar yaşamdan zevk alıyo , yaşadıklarını kayda deger buluyo ve anlatıyo habire..
içinden geldigi gibi konuştugunda,doğal oldugunda inan konuşcak okadar cok şey çıkar ki:) sorun orda yani bildigimiz gibi;)
bende konuşacak konu bulamıyorum, konu olsa ona dair fikir yürütemiyorum. bence de bu insanın rahat olmasından kaynaklanıyor.