Üstüne Gidin

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
adriana

Üstüne Gidin

Mesaj gönderen adriana »

Arkadaşlar neler hissettiğinizi çok iyi anlayabiliyorum yaşadıklarınız gerçekten çok kötü ben de tam anlamıyla bir sf dim ve tek olduğumu düşünüyordum şanslısınız en azından tek olmadığınızı bilmek güzel liseye başladığım zaman farkına vardım sf olduğumun konuşurken sesim çıkmıyordu vs hep ezilen bir karakterdim.hep kaçtım hep hayallerle yaşadım.baktım ki bir faydası yok.kim ne derse kim gülerse boş verdim bana ne derler gülerler mi dedim gülsünler bundan kurtulmalıyım bu şekilde her gün rezil olacağıma bir defa olayım daha iyi.aslına bakarsanız ben bunu daha yeni yendim sayılır.ama arkadas çevrem o kadar genişlediki ben bile şaşırıyorum.evet şu anda etrafımda en çok konuşan kişiyim ve haklarını savunmada yeri geldiğinde bas bas bağırmada baştayım ayrıca hedefimde tiyatrocu olmak çünkü göz önünde olmayı seviyorum.tüm bunlara rağmen yinede sıkıntılarım oluyor ara ara çekiniyorum ama yinede üstüne gidiyorum korkmayın ve ümitsizliğe kapılmayın sadece üstüne gidin sf sadece kafada olan bir şey şimdi düşünüyorumda benim gibi konuşmadan duramayan biri bu kadar zaamn nasıl kendini durdurmuş eğer yardıma ihtiyaç duyarsanız elimden geleni yaparım siz yeter ki inanın.
Kullanıcı avatarı
Diren

Re: Üstüne Gidin

Mesaj gönderen Diren »

he tamam o zaman

bu bizim aklımıza niye gelmedi..

link kırık panpa. linki tazeler misin ?
adriana

Mesaj gönderen adriana »

nasıl yani böyle söyleyerek nereye varmaya çalışıyosunuz ki ben sadece yaşadığımı anlattım.
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

Demek istediği şu ki; üstüne gidince geçeceğini söyleyenleri çok duyduk, doktorlar, çevreden insanlar. Ama olmuyor, üstüne gitmeye bile korkuyor insan. Ayrıca da çok defa üstüne gitmiş birisi olarak, artık umut falan kalmadı bende, OLMUYOR! :(
adriana

Mesaj gönderen adriana »

Lit yazdı:Demek istediği şu ki; üstüne gidince geçeceğini söyleyenleri çok duyduk, doktorlar, çevreden insanlar. Ama olmuyor, üstüne gitmeye bile korkuyor insan. Ayrıca da çok defa üstüne gitmiş birisi olarak, artık umut falan kalmadı bende, OLMUYOR! :(
şöyle diyorum ki bende sizden biriydim sizi en iyi ben anlarım bu yüzden yeterince üstüne gidince geçeceğine inanıyorum benim kadar ezilen konuşamayan birini göremezdiniz ama eğer siz ümidi keseerseniz zaten başaramazsınız burda olma sebebiniz yenmek istemeniz değil mi o halde deneyin ne kaybedebilirsiniz neyiniz eksilir en kötü ihtimal nedir ki sürekli bunları sorun kendinize karşımdakinin benden ne fazlası var benim ne eksiğim var bu şekilde bitiyor bu.hastalık değil bir çeşit takıntı bu üstüne gitmeden bitmiyor hayaller geçirmiyor malesef...
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

adriana yazdı:şöyle diyorum ki bende sizden biriydim sizi en iyi ben anlarım bu yüzden yeterince üstüne gidince geçeceğine inanıyorum benim kadar ezilen konuşamayan birini göremezdiniz ama eğer siz ümidi keseerseniz zaten başaramazsınız burda olma sebebiniz yenmek istemeniz değil mi o halde deneyin ne kaybedebilirsiniz neyiniz eksilir en kötü ihtimal nedir ki sürekli bunları sorun kendinize karşımdakinin benden ne fazlası var benim ne eksiğim var bu şekilde bitiyor bu.hastalık değil bir çeşit takıntı bu üstüne gitmeden bitmiyor hayaller geçirmiyor malesef...
Eskiden öyle düşünürdüm ben de... Ama üstüne gittikçe... Gördüm ki, daha da elim ayağıma dolanıyor. Şu sıralar gitmiyor muyum? Gidiyorum tabii ki; ama telaş hiç geçmiyor. Nasıl olacak bilemiyorum. Yine de umut verici sözleriniz için teşekkürler.. Umalım, umalım ..
adriana

Mesaj gönderen adriana »

telaş devam eder bir süre senle beraber seni durdurmak için senle gelir çünkü yaptıklarına sen bile inanamazsın bunları nasıl yapıyorum diye düşünürken kendine zinciri sen vurursun.işte bu yüzden yinede devam etmek lazım ama ikili ilişkilerle değil daha göz önünde olmazsanız asla bir şey başardığınıza inanamazsınız.rica ederim.benim sf lileri bırakmaya niyetimde yok bu arada.en azından herkesin inancı oluşana kadar burdayım.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

üstüne gitmek altında ezleceğinizi bildiğiniz bir koca bir duvardır. bu duvarın altında kalmaktan korkarsa insan üstüne gidemez. duvarın bir sis dalgası olduğunu imaj edersek geçirgen olursak sorun çözülür. yani duvarı itmek hayatı bir savaş alanı olarak algılamak kendini savaşcı olarak algılamak fiziksel sorunlara da yol açar bunun yerine hayata dahil olmaya çalışmak gerekiyor. tabi ki sorunları çözmek için mücadele etmek gerekiyor. hayat bir rüyadır çok ciddiye almamalı yoksa kabusa dönüşüyor.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Hayatı ciddiye alınmalı fakat; hayat içindeki önemsiz şeyler ciddiye alınmamalı.
yani, senin için lazım olanı al, geri kalanı için merak etme ve üzülme. İyi şeyleri al, kötülere bakıpda mideni bulandırma.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
adriana

Mesaj gönderen adriana »

evet çok ciddiye almadan üstüne gitmek gerekiyor başlarda can yakıyor ama sonrasında bağımlılık kazanıyosunuz emin olun diğer insanlar gibi olmaya her an biraz daha yaklaşıyosunuz ilk başlarda saçmalasanızda kendinize güveniniz parça parça geliyor.buna inanarak yaşarsanız zannettiğinizden kısa sürede halledersiniz sorununuzu.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

bir de basit sıradan birini oynayın ne kaybedersiniz ki. illa en güzel sözü en komik fıkrayı en büyük saygıyı siz kazanmasanız da olur oksijen değil ki mükemmel olmak, ölmezsiniz.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Tama en güzel sözü biz söylemeyelim fakat; bir güzel söz de biz söyleyim, bir güzel espiri de biz yapalım, bir etki de biz uyandıralım, bir fikir de biz ortaya atalım, bir yönlendirme de biz yapalım.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

o da olur zamanla fakat önce, sıradan, vasat ,ortalama bir insan olmanın da insani olduğunu düşünmek gerekmez mi ?
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Tamam kabul küçük fakat emin adımlarla ilerleyelim.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

tökezlesen kaybetmiş mi oluyorsun. emin adım atamadın 10. kez diyelim, yaş tahtaya bastın.. ne olur ???