Üstüne Gidin

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
ecsam

Re: Üstüne Gidin

Mesaj gönderen ecsam »

Tökezlemek sadece bize mahsus bir şey değilki. Normal insanlar da hata yapabiliyor.
Kendimizi hatalarımızla kabul etmek lazım.
Belirli bir toleransımız var, o sınırlar içinde kabul edilebilir olabiliriz.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

normal anormal ayrımı yapmamak gerekiyor. normalin bir sınırı yoktur. kalıpları yıkmak gerek anormal diye tanımlarsan kendini baştan kaybedersin.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Normal kelimesiyle sosyal fobi olmayan insanları kastettim. bu hastalık dışındaki durumlarda tabiy ki biz de normaliz.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
adriana

Mesaj gönderen adriana »

niye yaşamak varken yaşamayı erteleyesiniz problemleriniz olabilir ama bu normal olmadığınız anlamına gelmez çekingenlik anormallik değildir ona bakarsak bir çok kişilik özelliğide normali aşıyor bu yüzden kendinizi anormal görmekten vazgeçin.
adriana

Mesaj gönderen adriana »

yaş tahtaya basarsanız düşersiniz evet ama kalkabilirsiniz.bu arada kendinize yeni karakter yaratmayın içinizdeki karakterin dışarı çıkmasına izin verin yeter.her insanın baskın ve çekinik yönleri vardır çevrenizdekilere kendinizi böyle kabul ettirirseniz o zaman dilediğiniz hayatı yaşarsınız.
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Kendini sokaga atıp kızarıp bozaracaksan üstüne gitme.Ama elinden geldigi kadar rahat olup en azından kendi mahallende gezersen azda olsa yararı olacagını düşünüyorum.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

kızarıp bozar ki bu hastalığın üstesinden gelebilesin!
feraye

Mesaj gönderen feraye »

adriana yazdı:niye yaşamak varken yaşamayı erteleyesiniz problemleriniz olabilir ama bu normal olmadığınız anlamına gelmez çekingenlik anormallik değildir ona bakarsak bir çok kişilik özelliğide normali aşıyor bu yüzden kendinizi anormal görmekten vazgeçin.

adriana,sana tamamen katılıyorum.sf bir hastaşık veya anormallik değil yaşam koşullarının ve yanlış eğitimin sonucudur asla genetik faktöre bağlı olamayan bir insanlık durumudur.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

feraye yazdı:Re: Üstüne Gidin
adriana yazdı:
niye yaşamak varken yaşamayı erteleyesiniz problemleriniz olabilir ama bu normal olmadığınız anlamına gelmez çekingenlik anormallik değildir ona bakarsak bir çok kişilik özelliğide normali aşıyor bu yüzden kendinizi anormal görmekten vazgeçin.

adriana,sana tamamen katılıyorum.sf bir hastaşık veya anormallik değil yaşam koşullarının ve yanlış eğitimin sonucudur asla genetik faktöre bağlı olamayan bir insanlık durumudur.

Ama bu durum gene bağlı olabilir. Çekingenlik geninin varlığı bilimsel olarka biliniyor zaten!
adriana

Mesaj gönderen adriana »

çekingenlik zamanla açılan bir şey ama mücadele edene bu yüzden genetik olduğunu kabul etmiyorum eğer bu genetikse hayvan korkusu gibi korkularında genetik olması gerekiyor hepsinde çözüm aynı mücadele etmek.