yetenek diye bir şeye inanmıyorum

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
revenge of the past

yetenek diye bir şeye inanmıyorum

Mesaj gönderen revenge of the past »

varsada çok az etkiler %10 en fazla. o yüzden 'benim matematiğe yeteneğim yok', 'ben tenis oynamayı beceremem' vb. cümlelerden nefret ediyorum.bence insan yapmak istediği şeye kendini adarsa mutlaka yapar.günde 10 saat gitar çalışan biri eninde sonunda büyük ustalar gibi çalar.yada siz bi çocuğu 5 yaşından itibaren futbol öğretmeye başlarsanız ilerde mutlaka yıldız olur.boşuna kendinizi kandırmayın,birşeyi başaramıyorsanız ya az çalışmışsınızdır yada olay kafanızda bitmemiştir.

özet:yetenek yoktur çok çalışma vardır. [smilie=aikido.gif]
revenge of the past

Re: yetenek diye bir şeye inanmıyorum

yine kimse iplemiycek :D neyse özete bakın bari
sosyofobik_bir_kulum

Mesaj gönderen sosyofobik_bir_kulum »

Doğru bi tespit panpa :)
revenge of the past

sosyofobik_bir_kulum yazdı:Doğru bi tespit panpa :)
yine sen panpa saol yav :D
feraye

Mesaj gönderen feraye »

yetenek vardır. fakat çalışmayınca körelir. çok çalışarak yeteneksizsin denilen bir konuda başarılı olabiliriz. yani haklısın fakat eksik düşünmüşsün yetenek yatkınlık doğuştan getirilir.
sosyofobik_bir_kulum

Mesaj gönderen sosyofobik_bir_kulum »

Sen yenisin galiba.
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

yanlış bir tespit:))

çalışmanın önemi gözardı edilemez ama yetenek diye bişey tabiki var inkar edemyiz çünkü bilimsel acıklaması da yapılabilir bunun;))

kaldı ki yeteneğin tanımı birşeyi çalışmadan da yapabilmektir;)
en basitinden ben ne kadar uğraşsam da müzik aletlerini notasız çalamıyorum hatta onu bile zor yapıyorum ama kardeşim sıfır nota ve müzik bilgisiyle orgda mesela istedigi her müziği kolaylıkla,uğraşmadan çıkarabiliyo..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
revenge of the past

juanpr yazdı:yanlış bir tespit:))

çalışmanın önemi gözardı edilemez ama yetenek diye bişey tabiki var inkar edemyiz çünkü bilimsel acıklaması da yapılabilir bunun;))

kaldı ki yeteneğin tanımı birşeyi çalışmadan da yapabilmektir;)
en basitinden ben ne kadar uğraşsam da müzik aletlerini notasız çalamıyorum hatta onu bile zor yapıyorum ama kardeşim sıfır nota ve müzik bilgisiyle orgda mesela istedigi her müziği kolaylıkla,uğraşmadan çıkarabiliyo..

''en basitinden ben ne kadar uğraşsam da müzik aletlerini notasız çalamıyorum '' işte bunlara sinirleniyorum.abicim bak ciden günde 4-5 saat inanrak çalışırsan başarırsın.elbette yetenek var ama %10 fazlası değil ,,
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

dikkatinden kaçıyo galiba,notasız çalmaktan bahsedıyorum,bunun için kulak denen bişey var onun olması gerekiyo,al eline en basitinden mesela bi flüt ve basit bi melodiyi cıkarmaya calış bakalım
muhtemelen cıkaramazsın ama benım kardeşim cıkarabiliyo nedir şimdi aradaki fark?
ha çalşırsan olmaz mı olur ama öbür adam calışmadan cıkarıyo bunn adı da yetenek oluyo yani tartışmaya bile lüzum yok..:))
[ Neyzen Teyfik ]
revenge of the past

juanpr yazdı:dikkatinden kaçıyo galiba,notasız çalmaktan bahsedıyorum,bunun için kulak denen bişey var onun olması gerekiyo,al eline en basitinden mesela bi flüt ve basit bi melodiyi cıkarmaya calış bakalım
muhtemelen cıkaramazsın ama benım kardeşim cıkarabiliyo nedir şimdi aradaki fark?
ha çalşırsan olmaz mı olur ama öbür adam calışmadan cıkarıyo bunn adı da yetenek oluyo yani tartışmaya bile lüzum yok..:))
tamam panpa tabiki haklısın ben tam ifade edemedim kendimi, demek istediğim çalışırsan o konuda yetenekli olanlarıda geçebilirsin illa yetenekle doğmaya gerek yok ,onu anlatmaya çalışıyorum
bulutlu gökyüzü

Mesaj gönderen bulutlu gökyüzü »

insan isterse yapar yapar yapar ....
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

revenge of the past yazdı:
juanpr yazdı:dikkatinden kaçıyo galiba,notasız çalmaktan bahsedıyorum,bunun için kulak denen bişey var onun olması gerekiyo,al eline en basitinden mesela bi flüt ve basit bi melodiyi cıkarmaya calış bakalım
tamam panpa tabiki haklısın ben tam ifade edemedim kendimi, demek istediğim çalışırsan o konuda yetenekli olanlarıda geçebilirsin illa yetenekle doğmaya gerek yok ,onu anlatmaya çalışıyorum
anladım ok,
yetenekliler biraz daha şanslı olabilir ama dedigin gibi çalışılarak onlardan daha iyi olunabilir..
ama şans da şans yani şimdi aklıma bizim okuldaki bi cocuk geldi ,çalamadıgı enstrüman yoktu daha 18 yaşında.. okulun grubundaydı enstrümanların birini alıp birini bırakıyodu,
benım onun yaptıgını yapabiilmem için baya zaman gerekir..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

iki gozlem yapan tespit yapıyor..bilim adamları kapsamlı arastırmalar yapıyorlar..yetenegin var oldugu bir gercek..yeteneği olmayan biri 7 yıl çalışsın kendini geliştirsin..yetenegi olan biri bir ay 4 gün çalışarak o kişiyi oyle bir geçer ki, arkasına dönüp baktıgında onu bir karınca buyuklugunde gorur..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Yetenege inanmıyorsan Mıchael Jackson ınıda tanımıyorsun demektir.Adam baştan aşagı yetenek yav.Mekanı cennet olsun mikail abimizin.Mikail abimizden müthiş bir dans şovu. http://www.youtube.com/watch?v=BDwxb5zaRRU
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)