kendinize iyi bakın ...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
nötr

kendinize iyi bakın ...

Mesaj gönderen nötr »

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu forumda herkes aynı yerde sayıyo herhangi bir gelişme yok bu şekilde yardım olmaz şimdi beni şımarmış gibi görebilirsiniz ama artık sfli değilim ve bu yüzdende sosyalleşmeyi dışarda geliştirmeye devam edicem insanoğlu istediğini yapar burda bir çok boş söylemlerle vakit harcıcağınıza dışarda milyonlarca aktivite sizi bekliyo şimdilik hoşçakalın belki bir gün yine kesişir yollar ...
Kullanıcı avatarı
tifi

Re: kendinize iyi bakın ...

Mesaj gönderen tifi »

hani demissin ya kardes (dışarda milyonlarca aktivite sizi bekliyo) die burdakilerde bunları yapamamaktan yakındığı için burda ya hani mevzu ne biliomusun sen bu forumu kullanamadın kendine bişiler çıkartamadın o senin kapasiten belki ayrıca boş sohbet demişsin insanların seninle dertleşmesine ve bu forumdaki insanların sohbetine boş sohbet dersen , dışarda veyahut başka bi yerde sana boş adam çok derler temennim kardes inşallah ii olursun ama ii olduğundada mazlumları unutma ok yediğin kabada ihanet etme , hayat hep tecrübe biz hergün bi çok tecrübe yapıoruz ... Bide 22 günde sf yi nasıl yendin harbi bi ara anlat :D :D
nötr

Mesaj gönderen nötr »

22günde yendiğimi söylemedim bunu söyleyen sizsiniz lise 2 de teşhis konmuştu şu an yaşım 25 en son kontolde doktorum söyledi tedavi bitti diye yediğim kaba ihanet etme meselesine gelince burası benim yemek yediğim para kazandığım bi yer değil ayrıca kimsede bana bişey katmadı peki ben sana şunu sorayım sen ne kazanabildin bana bunu bir söylermisin boş adam demişsin inan bana şu günlerimi hiç bişeye değişmem şu andaki arkadaş sayım beni sevenlerin sayısı belki ikiye üçe katlandı ben senin boş demene ne yazıkki üzülmem değer verdiğim tanıdığım bi insanın bunu söylemesi lazım ki üzüleyim neyse inş sfniz geçer çektim bilirim o yüzden kötü bişey demem ...
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Sosyal insanların hepsi boştur. İnsanın, sosyal insanların işe yaramaz hayat tarzını görünce daha da sosyal fobili olası geliyor.
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
nötr

Mesaj gönderen nötr »

bende zamanında böyle avutmuştum kendimi seninde patlaman yakındır merak etme ...
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

nötr yazdı:bende zamanında böyle avutmuştum kendimi seninde patlaman yakındır merak etme ...
Sosyal olacağım diye kişiliğimden ödün verecek değilim. etraf bir yığın amacı belli olmayan saçmasapan insanla dolu. Tamam benim de bir gayem yok ama en azından o dediğim sosyal insanlar kadar boş bir yaşantı yaşamıyorum.
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Milyonlarca aktivite deyince aklıma küçükken aldıgım ateri kasetleri geldi.Üstünde 9999999 in 1 games yazardı 7 tane felan oyun çıkardı.Hayal kırıklıgına ugrardım.Milyonlarca aktivite olmaz.Bir şeye kendini adarsın ve milyonlarca kez yaparsın.(Boksör olursun torba yumruklarsın milyonlarca kez,Vücut geliştirirsin milyonlarca kez dambıl kaldırırsın,şair olursun milyonlarca şiir yazarsın vsvs bu böyle gider)
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
nötr

Mesaj gönderen nötr »

smurfs yazdı:
nötr yazdı:bende zamanında böyle avutmuştum kendimi seninde patlaman yakındır merak etme ...
Sosyal olacağım diye kişiliğimden ödün verecek değilim. etraf bir yığın amacı belli olmayan saçmasapan insanla dolu. Tamam benim de bir gayem yok ama en azından o dediğim sosyal insanlar kadar boş bir yaşantı yaşamıyorum.

sen sosyalliği iyice karıştırmışsın sosyallik her alanda herkese ayak uydurmak değil gerektiği yerde gerektiği gibi davranmaktır gerektiğinde hayır diyebiliyosan sosyalleşmişsin demektir amacı olmayan insanları örnek alma amacı olan insanları örnek al ne kadar mutlu olduğunu hissetceksin kişiliğinden ödün vermenede gerek yok gerektiği yerde tavrını gerektiği yerdede sevgini gösterebilirsen işte o zaman sosyalsindir ...
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Çok genellemeci ve çok ön yargılı olduğumu söylemişti. Bence sosyal fobik insanların dışındaki her insan anlayışsız ve sevgisizdir.
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

sosyofobik_bir_kulum yazdı:Dönerse bizimdir, dönmezse zaten hiç bizim olmamıştır :D
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
Kullanıcı avatarı
merhaba_yabancı

Mesaj gönderen merhaba_yabancı »

Sosyal olacağım diye boş bir kalabalık içinde sürüklenmek de çok cazip değil.Kendimi ifade edecek güce sahip olayım,o gücü bir bulayım,kuru kalabalık benden uzak olsun :)
"bütün yalnızlıkların ilenci
korusun çoğulluklarınızı
cinnet koyun erdemin adını
maskeleriniz kuşanıp,yalanlarınızı çoğaltın
hepiniz mezarısınız kendinizin."
nötr

Mesaj gönderen nötr »

zaten benimde yukarda belirtmeye çalıştığım şey buydu sosyallik kalabalık arasına karışmak değil gerekitği yerde gerektiği gibi davranabilme yeteneğini kazanmaktır sosyal insanlarda ne acılar çekiyolar ama baş etme yöntemlerini biliyolar sadece demek istediğim bu benim ama sosyalliği herkes insan içine karışıp herkese kendinden ödün vermek sanıyolar hayır işyerinde patronunuz size basit bi iş verdiği zaman yapmam bu benim işim değil diyebiliyosanız sosyalsinizdir mutlu olursunuz allahın size verdiği gücü kullanırsınız ama yapcam derseniz ezilir içine kapanır ve sürekli mutsuz olursunuz patronunuz sizi ezer evde kendi kendinizi yer bitirir sonra depresyona davetiye çıkartırsınız ...
Anti-Sf

Mesaj gönderen Anti-Sf »

Sosyallik(benim anladığım kadarıyla)her yerde kendin olabilmektir.
Mahkumi Mahcubiyet!!!
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

nötr yazdı:zaten benimde yukarda belirtmeye çalıştığım şey buydu sosyallik kalabalık arasına karışmak değil gerekitği yerde gerektiği gibi davranabilme yeteneğini kazanmaktır sosyal insanlarda ne acılar çekiyolar ama baş etme yöntemlerini biliyolar sadece demek istediğim bu benim ama sosyalliği herkes insan içine karışıp herkese kendinden ödün vermek sanıyolar hayır işyerinde patronunuz size basit bi iş verdiği zaman yapmam bu benim işim değil diyebiliyosanız sosyalsinizdir mutlu olursunuz allahın size verdiği gücü kullanırsınız ama yapcam derseniz ezilir içine kapanır ve sürekli mutsuz olursunuz patronunuz sizi ezer evde kendi kendinizi yer bitirir sonra depresyona davetiye çıkartırsınız ...
Bir kez daha sosyalliğin hayırlı olsun o zaman, ne diyelim :) . Fazla kaptırma kendini :D .
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

smurfs yazdı:Sosyal insanların hepsi boştur. İnsanın, sosyal insanların işe yaramaz hayat tarzını görünce daha da sosyal fobili olası geliyor.
cok dogru,katılıyorum..
fazla sosyallik gaflete sürükler,insanı sosyal yapan tüm aktiviteler dünyaya biraz daha bağlar,dünya hayatının gerçeğini unutturur.. bu benım düşüncem tabi.
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]