sosyal fobi

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
sercan266

sosyal fobi

Mesaj gönderen sercan266 »

ben 18 yaşındayım ve 6 senedir sosyal fobi var bendede okul tatile girdiğinde ben hiç evden hiç çıkamıyorum. arasıra arkadaşımla çıkıyor ve yolda yürürken zorlanıyorum herkes bana sanki alaycı gözlerle ve ne kadar zavallı diye bakıyolarmış gibi geliyor.
nasıl bu durumdan kurtulabiliriz? şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
Hayat 3.5 ile 4 arasındadır.Ya korkup üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.
Kullanıcı avatarı
smurfs

Re: sosyal fobi

Mesaj gönderen smurfs »

Öncelikle hoş geldin aramıza. Önerecek bir şey bulamıyorum, çünkü kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş :) . Bizde de anlattığın şeyler ve daha fazlası var. Daha genç sayılırsın sfyi yenmen için zamanın var bence. Umarım daha iyi olursun. Yaşadığın ilerlemeleri de bizimle paylaşırsan sevinirim.
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Bu arada Eskişehirli misin, nick sanki öyleymiş gibi gösteriyor sercan266?
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

Hoş geldin. Öncelikle o arasıra dışarı çıktığın arkadaşın da senin gibi mi? Bu önemli bir konu. Senin gibi olması, senin açından daha iyi bence, daha rahat hissedersin yanında. Ailen bu durumu biliyor mu? Çevrende bu durumu bilen var mı? Tepkileri nasıl? Bir doktora görünmen önemli. Tabii yalnız gitme, biriyle git. Gelişmeleri ya da gelişmemeleri (umarım fazla olmaz.) yaz buraya, elimizden gelen desteği veririz.
Kullanıcı avatarı
sercan266

evet eskişehirliyim
Hayat 3.5 ile 4 arasındadır.Ya korkup üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.
Kullanıcı avatarı
sercan266

siz napıosunuz biraz anlatsanız hiç dışarı çıktınızmı ne hissettiniz?
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

eskişehirin neresinde oturuyorsun
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Forumda madem bu kadar Eskişehirli var neden buluşmak istemiyorlar? Buluşmalar kısmında Eskişehir konusu var. Neyse zorlamamak lazım. Dışarı çıktığınızda be hissediyorsunuz sorusuna gelince, deliğime tekrar geri dönmek için can atıyorum diyebilirim.
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
sercan266

odunpazarında oturuyorum
Kullanıcı avatarı
sercan266

sen
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Bana sorulmamış sanırım ama yine de ben cevap vereyim, Yeşiltepe'de oturuyorum :) . Eskişehir'de bulunanların sayısının artması bir ölçüde güzel bir ölçüde kötü :)
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

ergenliğin getirdigi bi özgüven problemi olabilir bence cok üzerinde durma..
geri cekme kendini hiçbişeyden ortamlara gir,gez toz,iletişim kur sürekli,imkanın varsa yaz ayındayız git çalış biyerlerde..
yani biraz bu şekilde cabala baktın değişen bişey yok ozaman da baska bi çaresi bulunur elbet..;))
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

juanpr yazdı:ergenliğin getirdigi bi özgüven problemi olabilir bence cok üzerinde durma..
geri cekme kendini hiçbişeyden ortamlara gir,gez toz,iletişim kur sürekli,imkanın varsa yaz ayındayız git çalış biyerlerde..
yani biraz bu şekilde cabala baktın değişen bişey yok ozaman da baska bi çaresi bulunur elbet..;))
Bunları sfli biri yapabilir mi?
"You got a fast car
Maybe we make a deal
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
sercan266

size bir hikayemi anlatayım tatile gidiyorduk ve otobüse binene kadar tekrar tekrar döndüm gitmemek için ama sonra gitmek benim için iyi olacaktı ve otobüse binene kadar herkes bana alaycı gözlerle bakıyorlar dı ben bunlar beynim içindeki düşünceler diye düşündüm ama sayiden bakıyorlarmış gibi sonra otobüsün gelmesi için akla karayı seçtim öle zor bi durum ki birde kiloluyum insanların dikkatini üzerime çekiyormuşum gibi hissediyorum bir andan sonra otobüs geldi hemen kendimi otobüsün içine attım ve ondan itibaren hiçbirşey düşünmeyip yol boyunca müzik dinlemeye karar verdim yoksa fıttırabilirdim tam 3 saat müzik dinledikten sonra gözlerimi kapatıp mola ineceğim ve hiçbir şey olmıycak hiç kimse bana bakmıcak ve bana bakana bende küfür eder gibi adeta bir hayvan gibi bakmaya karar verdim bunu uygulayınca hiçkimse bana bakmıyormuş gibi geldi tabi biliyorum bu herkesin bana bakmasının kafamın içindeki bir döngü olduğunu ama zihnime karışmış bikere yapılcak bişey yok sonra böle böle adımlar atmaya başladım ve bu benim ilk adımlarım nasıl bulduğunuz bu ilk adımımı şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim :( :)
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Kardeş alışkanlık icabı kafama sürekli şapka takarım.Kaşlar köprü birde keçi sakalım oldugu için herkes bakıyor.Diyeceksinizki sen uyduruyosun.Kesinlikle uydurmuyorum.Dışarı çıktıgım zaman elimde olmadan yüzümü buruşturuyorum.Bunun yüzünden insanların bana baktıgını düşünüyorum.Ama cidden söylüyorum yanımdan geçen genç yaşlı herkes yüzüme bakıyor.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)