başaranlara bi soru

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

Birdenbire olabileceğini sanmıyorum.Bir kitapta alışkanlıklarla ilgili şöyle iki söz okumuştum:
"Alışkanlıklar ilk önce örümcek ağı gibidir, sonra elektrik kablolarına döner."
"Tutumlarınızı değiştirmek istiyorsanız, işe davranışlarınızda değişiklik yaparak başlayın.Başka bir deyişle olabileceğiniz kişinin rolünü oyanayın.ZAMANLA eski korkunç insanın yok olduğunu göreceksiniz."

sanırım böyle bir şeydir. Çünkü birdenbire olursa o gerçek bir değişim olmaz, kısa bir süre sonra eski haline geri dönersin
İste, inan, sahip ol
Kullanıcı avatarı
chilbir

Mesaj gönderen chilbir »

ben önce yenmiş sonra tekrar yakalanmış birisi olarak söylemek istiyorum: kendinizde olan değişim bir kaç ay içinde olmaya başladığından bunu farketmek normal yaşantımızda zor oluyor. ancak insan kendisinden daha önceden hayal bile edemeyeceği şeyleri yapınca anlıyor. sonradan tedaviyi benim gibi erkenden bırakması sonucunda eski hale dönmek uzun sürmüyor. sabırlı olmak lazım arkadaşlar tek kural bu.
---->Kerry "The Müslüm" King :)
ra

Mesaj gönderen ra »

ne süreç nede aniden gelişiyor arkadaşlar..
yada ikiside..
kendi adıma çok çaba gösterdim önce..
gece kararlar almalar.. sabah hayal kırıklarına uğramalar..
defalarca tekrar eden..
sonu gelmeyen telkinler
sayfalarca yazarak kendimi ikna etmeye çalışmalar..

umutlanmalar.. vazgeçmeler..

ve bi anda ne oldu bilmiyorum hiç hesapta yokken semptomların en çok ortaya çıkma ihtimali olan bir durumda o kadar rahat davrandım ki kendim bile şaşırdım..
saatlerce şokta kaldım sonra
şaşkın..
mutlu..
ayakları yerden kesik..

ama şunu belirtmem gerek ben tam sf li değilim
sadece bazı özel durumlarda ortaya çıkan sorunlarım vardı..

darısı başınıza..
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Mesaj gönderen fetret »

arada yaşanılan belli başarılar sıçrama tahtası olabilir ama genel olarak değişimin birden bire değil zamanla olacağına inanıyorum. ben de öyle oldu.