Büyük Ölçüde bitti

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
thedark

Büyük Ölçüde bitti

Mesaj gönderen thedark »

2-3 haftadır foruma uğrayamadım, daha önce yaşadıklarımı diğer yazılarımda anlatmıştım sf nin tipik özelliklerinden çoğunu yaşıyordum. Şuan büyük ölçüde yendim, ilaç kullanmadım ve terapi'ye gitmedim kendi çabamla daha doğrusu sosyalleşmek için gösterdiğim çabayla bir çok sorunu yendim.Hala da yendiğimi fark ediyorum.
Lise öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Geçen sene de yurtta kalmıştım ama bu sene çok daha rahatım, okulda da öyle sessiz denilen çocuk kendini 'sosyal' olarak göstermeye başladı. Yani ben [smilie=bb.gif] Geçen sene yurttayken sık sık eve geliyordum bu sene bunu kıstım ve hafta sonumu arkadaşlarımla geçiriyorum, ortamı ayarlayan, kontrol eden genellikle benim. arkadaş edinirken kendimi kasmıyorum. Kız arkadaşlarım var (sevgili değil, bir süre düşünmüyorum sevgili olaylarını),Okulda eskisine göre daha rahatım sadece derste hocayla konuşmada zorlanıyorum, derse katılıyorum, tahtaya çıkıyorum yine de yaparken zorlanıyorum ama bunu sürdürmeyi bırakmıyorum. Ayrıca sf yi yenmek için kendimi zorlamıyorum, sosyalleşmeye çalışıyorum, daha dün bir arkadaşımdan övgü aldım sosyalsin diye. sıkça Arkadaş ortamlarında bulunuyorum. Ve kendimi farklı göstermeye de çalışmıyorum aslında şu iki haftadır sf aklıma bile gelmiyordu. Eğer yurtta kalma imkanı olan arkadaşlar varsa bunu kesinlikle değerlendirsinler, sınıfta daha aktif olmaya çalışsınlar (evet kolay değil ama mazeret olamaz ), foruma çok sık uğramamanızı tavsiye ederim bu durumdan çok kişi şikayetçi sıkıntıları benimsemenizi sağlıyor çünkü. Önceleri en büyük sorunlarımdan olan 'sırada bekleme' durumlarında biraz daha rahatım, otobüsle ilgili az da olsa bazı sorunlar vardı onlar da kalmadı. Bir de facebookta da aktif olmanız bir avantaj olur, artık insanlar sanaldan kaynaşıyor. Foruma 2-3 haftada bir uğrayacağım ya da hafta sonu cafe den girebilirim. Kendinize iyi bakın [smilie=bye.gif]
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
üstelik sen de kan içindesin.
//Atilla İlhan
ağaç85

Re: Büyük Ölçüde bitti

Mesaj gönderen ağaç85 »

Sevindim adına ve buraya yazdığın için gerçekten teşekkürler! Yurt ortamı çok etkili oluyor sanırım. Bazı sessiz insanların, yurtta kalınca açıldıklarını duymuşluğum var. Umarım daha da kurtulursun ve hiç eser kalmaz vücudunda sosyal fobiden!
Kullanıcı avatarı
thedark

Mesaj gönderen thedark »

teşekkür ederim benim de kendim ve tüm sf'liler için temennim aynı.
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
üstelik sen de kan içindesin.
//Atilla İlhan
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

tebrikler...umarım sf nin külü bile kalmaz hayatında :)
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

neclaaa yazdı:tebrikler...umarım sf nin külü bile kalmaz hayatında :)
zaten yokmuşki ne sfsi ne külü..
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

[smilie=derisive.gif] Tebrikler; umarım devamı gelir.