Gelecek seni beklemez

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
moby

Gelecek seni beklemez

Mesaj gönderen moby »

Sosyalfobiyi yenmenin yolu maneviyattan geçiyor olabilir

Ona ulaşabilmiş insan kendine eziyet etmez. İsyan da etmez. Ruhunu doğru şeylere yöneltir. Hayatındaki pek çok düşüncesi düzenlenmiştir.

Kimseden korkmaz, çekinmez

Dışardan bakınca en zor yol buymuş gibi görünür ama aslında öyle değildir

Ben bu yolla dertlerimi aşacağım inşallah
neyzenilhan

Re: Gelecek seni beklemez

Mesaj gönderen neyzenilhan »

benim maneviyatım ilaçlar çünkü ilaçlara tapıyorum. :)
evrim teorisine takıl hayatını yaşa!! :)
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

neyzenilhan yazdı:benim maneviyatım ilaçlar çünkü ilaçlara tapıyorum. :)
ilaçları ilah edindin ha! Peki seni ölümden de kurtarsınlar o zaman!
Ölüm geldiğinde ilaçlarını çağır da sana yardım etsinler.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

inşallah moby.....
eski nick : triyandafilis
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

Konuya yorum yazmak için açtım. Yazdım, yazdım, yazdım. Sonra sildim. Demek istediğim şuydu özetle; o şekilde sorunlarını atlatan insanlar var. Ama yeterli değil bence, çünkü içlerinde hep bir kuşku ve korku oluyor. Umalım ki, senin için uygun yol olsun bu ve kurtul sıkıntıdan.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Ama kendini iyileştirmek için maneviyatı kullanması doğru olur mu?
O zaman maneviyatın amacından sapmış olmaz mı?
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ben de geleceği beklemiyorum
ama aslında gelecek beni bekliyor. oradalarda bi yerlerde duruyor. geleceğim belli ama ben bilmiyorm. ne olacaksa o olacak.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

caferali yazdı:ben de geleceği beklemiyorum
ama aslında gelecek beni bekliyor. oradalarda bi yerlerde duruyor. geleceğim belli ama ben bilmiyorm. ne olacaksa o olacak.
Geleceği düşünürsen şimdiyi yaşayamassın. Sen geleceği boş ver gelmemiş bir şeyi düşünmeye gerek yok.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

hem geçmişte hem şimdide hem gelecekte varolabiliyoruz.hiç birisini düşünmeye gerek yok mevcudiyet yeterli.......
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

triyandafilis yazdı:hem geçmişte hem şimdide hem gelecekte varolabiliyoruz.hiç birisini düşünmeye gerek yok mevcudiyet yeterli.......
Varolabiliyorsak esas o zaman düşünmemize gerek vardır.
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

Tüm yazılanlara teşekkürler.

İyi dilekler için de teşekkürler, ben de sizler için en iyisini, en güzelini diliyorum gerçekten.

@Lit. Kuşkuyu ve korkuyu ne manada söyledin tam emin olamadım. Manevi açıdan ise o da zamanla üstesinden gelinebilen bir şey. (Burda onu açmak istemiyorum, ama konuşulabilir kişisel olarak.)
Ama kuşku ve korkuyu sosyalfobi ile alakalı söylediysen, ben zaten meselesinin yüzde ellisinin kişinin kişisel gayretiyle ve kendine format atmasıyla (yeniden programlaması ve kendini tanımasıyla) aşılma ihtimalinin artabileceğine inanıyorum.
Ama kendi açımdan bir numara çözüm maddesine maneviyatı koyuyorum. Çünkü ancak psikolojik rahatsızlıklarıma dönük çözümleri ordan bakarken görebiliyorum

@ecsam. Dediğini anladım. Ben zaten buna hiç ilgisi olamayan birine öneri getirmiyorum. Kişinin biraz ilgisi varsa, o zaman onu arttırarak faydasını görebilir ve o zaman çıkarı için kullanıyor sayılmaz.

Aslında kendi kişisel durumumu aşırı şekilde göz önüne sermek isteyen biri değilim. Ama şöyle bir örnek veriyim: Maneviyatla ilgilenmeden sona eren günlerim kötü bitiyor. O gün o konuda hiç bir şey yapmadıysam, kendimi boş, anlamsız hissediyorum. Günüm kötü bitmiş gibi oluyor.
Oysa bu konuyla biraz ilgilendiysem günüm daha iyi sona eriyor.

Beni her türlü bağımlılıklarımdan ve moral bozukluklarından kurtardı büyük ölçüde. (Bağımlılık derken dünyevi şeylere aşırı bağlanmaktan ve irademin zayıflığından)

Bu dediklerimi de yaşamadan (dışardan) hissetmek zor
useless

Mesaj gönderen useless »

ben de geleceği beklemiyorum, sorun yok o zaman.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

moby yazdı:Tüm yazılanlara teşekkürler.

İyi dilekler için de teşekkürler, ben de sizler için en iyisini, en güzelini diliyorum gerçekten.

@Lit. Kuşkuyu ve korkuyu ne manada söyledin tam emin olamadım. Manevi açıdan ise o da zamanla üstesinden gelinebilen bir şey. (Burda onu açmak istemiyorum, ama konuşulabilir kişisel olarak.)
Ama kuşku ve korkuyu sosyalfobi ile alakalı söylediysen, ben zaten meselesinin yüzde ellisinin kişinin kişisel gayretiyle ve kendine format atmasıyla (yeniden programlaması ve kendini tanımasıyla) aşılma ihtimalinin artabileceğine inanıyorum.
Ama kendi açımdan bir numara çözüm maddesine maneviyatı koyuyorum. Çünkü ancak psikolojik rahatsızlıklarıma dönük çözümleri ordan bakarken görebiliyorum

@ecsam. Dediğini anladım. Ben zaten buna hiç ilgisi olamayan birine öneri getirmiyorum. Kişinin biraz ilgisi varsa, o zaman onu arttırarak faydasını görebilir ve o zaman çıkarı için kullanıyor sayılmaz.

Aslında kendi kişisel durumumu aşırı şekilde göz önüne sermek isteyen biri değilim. Ama şöyle bir örnek veriyim: Maneviyatla ilgilenmeden sona eren günlerim kötü bitiyor. O gün o konuda hiç bir şey yapmadıysam, kendimi boş, anlamsız hissediyorum. Günüm kötü bitmiş gibi oluyor.
Oysa bu konuyla biraz ilgilendiysem günüm daha iyi sona eriyor.

Beni her türlü bağımlılıklarımdan ve moral bozukluklarından kurtardı büyük ölçüde. (Bağımlılık derken dünyevi şeylere aşırı bağlanmaktan ve irademin zayıflığından)

Bu dediklerimi de yaşamadan (dışardan) hissetmek zor

ne güzel yazmışsın..

içimi rahatlattın..
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

Bu başlık aklıma geldi birden nedense.
Ben bunu yanlış yere açmıştım (o zamanlar acemi sayılırdım), sosyalfobiyi yendim diye bir iddiam yok. Çözüm önerileri kısmına açmak istemiştim bunu.
Veya sadece yazmak istedim...kısmında da olabilirdi.
Artık kişilere bir şey empoze etme alışkanlığımı da bırakıyorum bir ölçüde.
Kimseye öğüt verecek durumda değilim
(Yazdıklarımın arkasındayım, o ayrı)
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Mübalağa yapmaya gerek yok Neyzen... latife etmek istemiş İlaçlar işe yarıyor anlamında Ateistliğe çekmeyelim yani
ecsam yazdı:
neyzenilhan yazdı:benim maneviyatım ilaçlar çünkü ilaçlara tapıyorum. :)
ilaçları ilah edindin ha! Peki seni ölümden de kurtarsınlar o zaman!
Ölüm geldiğinde ilaçlarını çağır da sana yardım etsinler.