Korkacak ne var?!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
AğırSF

Korkacak ne var?!

Mesaj gönderen AğırSF »

2-3 yıl önce yıldız burkovik denen şahısa gittim ama vizitesi 160 tl idi hemde 500 küsür soruluk teste bile 75 tl aldılar yani toplam 225 tl :( üstelik seansta bişeyde yapmadı :( insanı resmen soymaktan başka bişeye yaramıyorlar ve size tavsiyem o kadına hiç gitmeyin çünkü ticaret için yola çıkmışlar. Yazacak o kadar çok şeyim varki aklıma gelmiyor çünkü beynim yavaş çalışıyor artık.
ağaç85

Re: Korkacak ne var?!

Mesaj gönderen ağaç85 »

Diyecek kelime bulamadım. Kitabında neler diyor oysa.. Isınamadım ben pek kendisine kitaptan sonra da gerçi. Eğer iyileşecek olsak, para hiç sorun olmayacak da, bu tip insanlara giden paralara çok üzülüyorum. Belki bir yerlerde hastaları için dididen bir doktor var ve ona kimse gitmiyor. Biz de bu gibilerine bütün paramızı harcıyoruz.

Ticaret. Haplar, muayenehaneler, yapmacık kibarlıklar, hep para için. Amaçsızca bu mesleği seçmişler. Kızdım AğırSF.
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Herşeyden önce karşındaki insana güven veren bir tipi yoktu. Ruh sağlığı bozuk olan kişi zaten sana zar zor gelmiş 225 tl ücret alıyorlar ve ortada netice yok :(
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Burkovikin çalıştığı memory centera gitmişliğim var ama onunla görüşmedim. Ahmet koyuncu toplantısında demişti bu memory centerda yapılan TMU manyetik.. gibi şeyler safsatadır demişti.
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Ahmet Koyuncunun kitabını aldım baya güzel hazırlamış ama hastalığıma çare olmadı tabiki.
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

İki şey söyliyeceğim.

1- Bir uzmana gidildiğinde o kişinin senin güvenini, duygusal güvenini başlangıç aşamasında bile olsa biraz olsun kazanması lazım.
Bu konuda hiç gayret sezilmiyorsa o uzmanda, bence gitmek zor

2- Bir uzmanın faydası tek gidişte anlaşılmaz

Ama dediğim gibi....bizler hassas insanlarız....hangi uzmana gidersek gidelim....bize biraz sıcaklık, tedavi olma hissi ve parasal konularda kaygı uyandırmayan bir ortam olması lazım biraz
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Hep şunu düşünüyorum : Sürekli hastalık ve ilaçları düşünen , bunlardan başka hiçbişey konuşmayan biri var mıdır?
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

Hastalık değil de çeşitli hastalıkları kafasında sürekli düşünen ve konuşan insanlar olabiliyor. Var öyle bildiklerim
tonyukuk

Lit yazdı: Belki bir yerlerde hastaları için dididen bir doktor var ve ona kimse gitmiyor.
Bu tarifine aynen uyan prof. dra muayene oluyorum pek konuşmasa da ilaç seçiminde uzman
Lit yazdı:Biz de bu gibilerine bütün paramızı harcıyoruz.

Ticaret. Haplar, muayenehaneler, yapmacık kibarlıklar, hep para için. Amaçsızca bu mesleği seçmişler. Kızdım AğırSF..
Olayı güzel analiz etmişin Bu açıksözlülüğünü beğeniyorum Malesef dediğin gibi; artık herşey para para para... Örnek olurmu bilmem de özel hastanede normal bir psik.a gidiyordum güzel bir bayandı Kadına dedim ki hocam bana BİLİŞSEL psikoterapi denilen şeyden yapsanıza Kadın dedi yaparım ama her hafta gelmen gerek Seansı 90 liradan * 4 = aylık 360 lira İçimden dedim almayım kalsın...
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

O seansları bedava bile yapsalar gidecek halde değilimki nasıl gideyim ya :(
tonyukuk

AğırSF yazdı:O seansları bedava bile yapsalar gidecek halde değilimki nasıl gideyim ya :(
Bu kadar da abartılmamalı Rusal engellerin olabilir ama tek bacaklı değilsin Kendini biraz zorla zamanla alışırsın Bu SF eve kapanarak inziva halinde düzelmez Ya da istediğiniz şekilde davranın hayat sizin...
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

tonyukuk yazdı:
AğırSF yazdı:O seansları bedava bile yapsalar gidecek halde değilimki nasıl gideyim ya :(
Bu kadar da abartılmamalı Rusal engellerin olabilir ama tek bacaklı değilsin Kendini biraz zorla zamanla alışırsın Bu SF eve kapanarak inziva halinde düzelmez Ya da istediğiniz şekilde davranın hayat sizin...
keşke senin gibi umutlu olabilsem ama depresyonum arttı.
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

AğırSF yazdı:
tonyukuk yazdı:
keşke senin gibi umutlu olabilsem ama depresyonum arttı.
Eskiden ben de içinde sürekli depresyon geçen cümleler kurardım.
Sonbaharda, kışta, baharda ve yazda...

Hayatımda çok bir şey değişmediği halde...artık bu cümleleri kurmak istemiyorum

Belki senin de denemen lazım bunu
Ne dersin?
AğırSF

Mesaj gönderen AğırSF »

Denemekten bile korkan biri olarak lanet ediyorum kendime. Biliyorum sürekli negatif ve karamsarım ama sanki zevk alıyorum gibi bişey.
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

Hastalık insanın elinde olan bir şey değil. Umuyorum zamanla herkes ve hepimiz iyiye gideriz