S-O-S /// Sempatik Olamama Sorunumuz

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
tonyukuk

S-O-S /// Sempatik Olamama Sorunumuz

Mesaj gönderen tonyukuk »

Doğrular gerçekler bazebn görecelidir. Mesela 6-7 tane SFli erkek birleşse normak sıradan ama SFsiz birini kaçırsalar O zaman ne olur ? Azınlıkta kalan ve dışlanan SFli kişi olur. Şahsen sosyal fobiye başlıktaki anlamı yüklemeyi denedim. Yani bizi olduğumuz gibi benimseyin veya bana bulaşmayın; sizinle muhattap olamam vs. Napalım kardeşim somurtkan birisiysem bunu isteyerek mi yapıyorum... Sizin gibi sempatik olmak zorunda mıyım ? Vs ...
Kullanıcı avatarı
4kisagün

Re: S-O-S /// Sempatik Olamama Sorunumuz

Mesaj gönderen 4kisagün »

Ben de somurtkan biriyim. Yüzüme gülümseyen insanlardan bile anında göz temasımı kaçırıp hiç oralı olmam. Bunu asla kibirimden yapmıyorum, içimdeki korkular buna engel oluyor. Aynı biçimde hafif gülümseyerek karşılık verirsem yanaklarım kötü bir hal alır, salak durumuna düşerim, göz teması kurarsam karşıdaki insan "bu dangalak benden ne istiyor acaba?" şeklinde düşünür diye düşünceler geçiririm kafamdan. İşte bu yaratılmış korkular beni hep sınırlandırıyor.

Sürekli ciddi durarak nasıl sempatiklik kazanılabilir, bunu ben de çözebilmiş değilim. Kendimizi aşmalıyız, ama nasıl? İşte orası büyük bir muamma.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

o duyguyu bilirim içinden gülmek gelir ama yapamazsın sonra bunu kendine yediremezsin
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ben çok sempatiğim. çevremdeki herkes beni seviyor. komplekslerimden kurtulduğum için, kendimle zaman zaman dalga geçebildiğim için bu şekilde olduğunu düşünmekteyim.
aynı zamanda insanlara sinirlenip kızamıyorum. bazen otoriteyi korumak için sinirlenmiş gibi davranıyorum. ama daha sonra bunun bir rol olduğunu açıklıyorum.
de te fabula narratur