Kimi Zaman Yenmek Kimi Zaman Yenilmek...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Hayda Bre

Kimi Zaman Yenmek Kimi Zaman Yenilmek...

Mesaj gönderen Hayda Bre »

e's-selamu aleykum .

Kardeşler cümleten merhaba . Hayda Bre diyerek bi üye olayım dedim. Kimi arkadaşlarımla tamamen olmasa da kısmi benzerliklerim olduğunu farkettiğimden buradayım. Nedir o? Topluluk önünde konuşamama. Aslında hiç denemişte ddeğilim biliyor musunuz? Denesem konuşurum heralde.

Niye denemiyorum? Utanıyorum. Aslında birbiri arasında anlamsız olan düşüncelerim bunlar. Çünkü birçok ortamda utangaç olmadığım halde , hatta utangaçlık aklıma gelmediği halde zorla utanmayı ve konuşmaktan kaçmayı kendime ders gibi görüyorum. İş böyle olunca ; La havle ve La Kuvvete İlla Billah demekten başka birşey bulamıyorum.

Neyse siz beni anladınız benim kısaca sıkıntım "dört dörtlük olsun, heyecanlanmayım da insanlar hakkımda birşey düşünmesin." İnsanlara ne gerek var sanki, maşaallah her şeyi başlamadan insanlar adına düşünüyorum. Sanırım olumsuzluklar düşüncelerimde saklı. Ben adını koydum benimki ; Anlamsız Fobi...

Yenerim Allah celle celaluhu'nun İzniyle bunlar geçici şeyler . Hiç değilse birçok şeyi yapacak potansiyelimiz var Elhamdulillah.

Bazen sen istemesen de yendiriyorlar biliyor musunuz? :) Askerdeyim . Tabi hiç yapmadığınız bir işe girişirken çekingenliğiniz bir yana orası normal. Ama " ben yapamam abi" , "yok yok vallaha olmaz" diyip kaçamıyacağınız, bugün atlatıp ta anlamsız rahatlamaların olmayacağı ortamlarda oluyor elbet.

Tabi o ortamlardan biriside askeriye. Beyefendi kardeşlerim bilirler askerde "Er-Onbaşı-Çavuş-Bölük Çavuşu..." diye uzar gider rütbeler. Bizide Çavuş yapmasınlar mı? Haydaaaa! Neymiş Efendim 90 kişilik bölüğün ictimasını/yoklamasını ben alıcakmışım. Biliyor musunuz arkadaşlar "yok abi ben yapamam" diyecek fırsatınız olmadan "Emredersiniz Komutanııııııııım" diyerek atıyolar seni meydana.

Sabah,Öğlen,Akşam, Yat Yoklaması diye günde dört kere bölüğü topluyorsun. Öyle sınıf yoklaması gibi değil. Bölük sağa,sola geeriye dön diye düzene sokacaksın yoklamayı alacaksın. Sonrada uzaktan komutanın geldiğini dördüğünde "Dikkaaaaaaaat" diye bağırıp durumu Komutana izah edeceksin. v.s v.s ... Yani utangaç bir insanın yapamıyacağı şeyleri yaptırıyorlar sana.

Kardeşler! Kaçmadığımız ya da Kaçma fırsatımızın olmadığı yerlerde utangaç değil, kaçtığımız yerlerde utangaçız,çegingeniz,fobiğiz . Adı herneyse.

Yenilmiyecek birşey değil. Hayrımıza olan şeyleri Şerrimize/Aleyhimize olan şeylerden daha çok düşünürsek,kurgularsak kafada olan hayatta da olacak demektir. "Hayır düşün hayrolsun" diyen ne güzel demiş... Selametle...
ISSIZ

Re: Kimi Zaman Yenmek Kimi Zaman Yenilmek...

Mesaj gönderen ISSIZ »

ben bir garip sfliyim sokak sokak gezerim beni gören kerizlerden biracık olsun yardım isterim