Yendim Diyenler, Artık bitti diyenler...........

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
megaloman

Yendim Diyenler, Artık bitti diyenler...........

Mesaj gönderen megaloman »

Öncelikle hepinizi canı gönülden tebrik ediyor, herbirinizin anlından öpüyorum.

Ancak size benim için hayati öneme sahip bir sual tevdi edeceğim hazırmısınız.....

En cahil bir adama bile muhabir mikrofon uzattığı zaman, eleman rahat rahat saçmalayabiliyor, bülbül gibi şakıyor. peki çoğu insandan daha kaliteli olduğunuza emin olduğum siz muzaaffer kardeşlerim, size biri mikron uzattığında çoğu insanın fikirlerini binkere satın alabilecek kalitedeki fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek misiniz.

Not : Elbetteki yaptıklarınız tebrik edilmesi gereken muazzam başarılardır ama benim artık kurtulddum tamamen bitti diyebilmem için temel kriterlerden birisi de bu.
keşke bende bir çoğu gibi rahatca saçmalayabilseydim
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Sf den tam kurtuldum diyemem zaten tam olarak asilabilecegine inanmiyorum.Ama yine de cevap vereyim dedim.
Biri bana mikrofonla gelip fikrimi sorsa bildigim bir konu olursa konusurum sanirim.
Ama bahsettigin insanlar gibi bilmedigim bir konuda sacmalamak bana cok ters.
megaloman

Ama bahsettigin insanlar gibi bilmedigim bir konuda sacmalamak bana cok ters.
Değerli admin kardeşim ben saçmalayalım dememiyorum. bilmediği bir konuda bile çok rahat konuşabilen insanların rahatlıklarına gıptayla karışık gönderme yopıyorum.
Hadizatında bu olay benim öğrencilik yıllarımda çektiğim sıkıntılara istinaden idalize ettiğim bi olay. ders hocasının sorduğu bir soruya, bir üniversite öğrencisinin çok aşağılarındaki cevaplaar. bense konuya vukufiyetime rağmen, kalp atışlarıyla gizlenmelerle geçen 4 yıl.......
Ancak sizin bu cevabın bena ilerisi için muazzam bir motivasyon olucak.
bu müsbet cebınız için teşekkürler
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

megaloman merhaba

Yazınızda kullandığınız arap-fars kökenli kelimelerin çokluğu dikkatimi çekti de Size mikrofon uzatıldığında da böyle kelimeleri fazla kullanırsanız çok rahat bir konuşma yapmış olsanız bile sizi anlayabilenlerin fazla olacağını sanmıyorum Herkesin genel kültürü sizinki kadar yüksek olmayabilir Topluluğa karşı hitap ederken onların seviyesini de göz önüne almamız gerekiyor

Yani kendinizi daha kısa ve öz cümlelerle ifade ederseniz daha kolay anlaşılabilirsiniz demek istiyorum Rahat konuşabilmenin şartı saçmalamak değildir
Kullanıcı avatarı
noname
İletişim:

Mesaj gönderen noname »

Şöyle bir düşününce cahil insan sizce neden rahatça konusabiliyor? Çünkü cahil düşünmüyor, düşündüğü hiç birşey yok gerçi cahil insan düşünsede bisey farketmez.Bize gelince bilipte söyleyememek yokmu ah insanı bitirir bu durum.Rahat insanlara bende gıpta ile bakıyorum.Hatta onları örnek almaya çalısıyorum, hareketlerini sentezliyorum kendime uyarlamaya çalısıyorum böyel yapınca ister istemez insan kendine güveniyor çünkü o insanı rahat biliyorsun ve yaptığı şeylere milletin bir tepkisini olmadığın görüyorsun ve sendede tepki göstermemeleri gerektiğini düsünüyorsun.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

megaloman yazdı:Ama bahsettigin insanlar gibi bilmedigim bir konuda sacmalamak bana cok ters.
Değerli admin kardeşim ben saçmalayalım dememiyorum. bilmediği bir konuda bile çok rahat konuşabilen insanların rahatlıklarına gıptayla karışık gönderme yopıyorum.
Hadizatında bu olay benim öğrencilik yıllarımda çektiğim sıkıntılara istinaden idalize ettiğim bi olay. ders hocasının sorduğu bir soruya, bir üniversite öğrencisinin çok aşağılarındaki cevaplaar. bense konuya vukufiyetime rağmen, kalp atışlarıyla gizlenmelerle geçen 4 yıl.......
Bildigin konuda niye sacmalayasin ki, insanlar bilmedikleri konuda sacmalarlar ki bilmediklerini kimse anlamasin...
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Re: Yendim Diyenler, Artık bitti diyenler...........

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

megaloman yazdı: En cahil bir adama bile muhabir mikrofon uzattığı zaman, eleman rahat rahat saçmalayabiliyor, bülbül gibi şakıyor. peki çoğu insandan daha kaliteli olduğunuza emin olduğum siz muzaaffer kardeşlerim, size biri mikron uzattığında çoğu insanın fikirlerini binkere satın alabilecek kalitedeki fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek misiniz.
sanırım burda zaten "saçmalayabilir misiniz?" diye bir sual sorulmuyor. "Herkes saçmalarken, biz kaliteli olan fikirlerimizi bile söyleyemiyoruz" demek istiyor sanırım.

ben sfyi yenmedim ve yenemeyeceğim. Fakat bu soruya cevap verecek olursam, mikrofon bana uzatıldığında; titresem de, terlesem de, nefesim hızlansa da, fikirlerimi söylemeye çalışırım. Mikrofondan kaçmak değil, tam tersine mikrofona konuşmak gibi bir huyum var.

Bu arada arkadaş fazla ağdalı bir dil kullanmamış. rahatlıkla anlaşılıyor. bu konuda neden eleştiri gelmiş ki?
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
megaloman

Muhterem Yalnızadam kardeşim hakikaten teşekkür ediyorum.
beni anladığın için. şunu da belirtmek isterim ki, ömrü hayatımda ilk defa beni anladığı için birine teşekkür ediyorum. şimdiye kadar böyle bir problemim olmamıştı.

psıko_rehber_danısman anladığım kadarıyla sfli değil, onun içindir ki beni anlamamış olmasının kısmen izahı mümkün ama diğer arkadaşlarım nasrettin hocanın ifadesiyle benim gibi damdan düşmüş arkadaşların beni anlayamamış olmaları beni müteessir etti.

kardeşim Allah aşkına size saçmalayın veya saçmalayabilirmisiniz demiyorumki. yani yukarıdaki yazıdan bu nalamı çıkarmış olmanız hayrete şayan doğrusu.

uslubuma gelince kullandığım kelimeler, bundan otuz kırk sene önce kullanılan ve hali hazırda bir çok insanın rahatlıkla anlayacağı kelimeler.Ve bunun için ayrı bir çaba içinde değilim. Allah aşkına hiçmi Akifin Safahatını, Necip fazılın Çilesini Atatürkün Nutkunu okumuyoruz. Ayrıca lütfen hamaset olarak adledilmesin ama buradaki insanlar bunları rahatlıkla anlayabilecek kapasitedeki arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

megaloman yazdı:Ama bahsettigin insanlar gibi bilmedigim bir konuda sacmalamak bana cok ters.
Yok zaten ben de sizin sacmalayalim dediginizi söylemedim ki. Yazinizda gecen insanlar gibi diye ayrintili olarak belirttim. Lütfen yanlis anlamayin, bilmiyorum benim yazimdan böyle birsey mi cikariliyor? Size karsi bir tepki degil sadece parantez ici cümlesiydi.
Psycho

Mesaj gönderen Psycho »

Pek müstesna ve musanna megolaman beyefendi
Yazınızı okumaya henüz nail oldum ve kelamlarınız beni ziyadesiyle memnun etti.
Mukabele mahiyetindeki eleştirileri ise son derece tecessüs içinde okudum ve çok kederlendim
Bizim gibi bedbahtların kaderi bu naparsın
Gün bedhahların günü onlar mikrofona şakıyacak klip çekecek bizse susacağız.
Azizim mikrofon konusunu fazlaca sallamamanızı tavsiye eder büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.
sağlıcakla kalınız
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

Psycho yazdı:Pek müstesna ve musanna megolaman beyefendi
Yazınızı okumaya henüz nail oldum ve kelamlarınız beni ziyadesiyle memnun etti.
Mukabele mahiyetindeki eleştirileri ise son derece tecessüs içinde okudum ve çok kederlendim
Bizim gibi bedbahtların kaderi bu naparsın
Gün bedhahların günü onlar mikrofona şakıyacak klip çekecek bizse susacağız.
Azizim mikrofon konusunu fazlaca sallamamanızı tavsiye eder büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.
sağlıcakla kalınız
:D :D :D abi yardın beni yaa.. çok sağol.. böyle bi kahkaha atmaya ihtiyacım vardı..hele en sonunda büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim demişin ya... süper
Psycho

Mesaj gönderen Psycho »

Megoloman arkadaşım hoşgörüne sığınarak küçük bir "latife" yaptım sakın alınma
Verdiğim rahatsızlıktan ötürü özürdilerim
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

fevkaladeninde fevkinde bi yazı olmuş tebrik ederim..
Kullanıcı avatarı
gamze_bjk

Mesaj gönderen gamze_bjk »

ben de yenm4eye başladım meqalamon. tam olark da yenicem inanıyorum buna. mikrofon bana uzatılırsa konuşurum. bir konuda söz sahibi olursam süper konuşurum ama direk mikrofonu ben alıp da konuşmam. sanrıım bu da bi kusur. ama yenicemmm...... 8) :P