KORKUNLA YÜZLEŞŞŞŞŞŞŞŞ

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
untrustable

boşa uğraşmayın sonuc yok

Mesaj gönderen untrustable »

arkadaşlar lütfen kendiniz kandırmayın. bundan kurtuluş yok. warmı tamamen kurtulan. yok abi olamazda. bu ta derinlerde gizli bişey. sawaşla falan olacak şey değil.karakterde gizli bu. asla tedavisi mümkün değil.sf den kurtulmak imkansız. ve herzaman imkansız olacak. ister doktor ister ilaç ve ya dieğrleri asla çekingen bir insan açılamaz. bakın sanatçılarda bile var çekingenleri. bunlar kader kader... yazılmış bi kere . sizde hoşgörün . kendinizi sevin. daha diicek bişeyim yok.korkularınla yüzleşmiş...neden korkular var?? sorun orda . korku varsa vardır. salakmıyız kendimizi korkutalım. ya adı üstünde korku. kaç demek bırak çekil demek.. ya bırakın arkadaşlar . bu yaşa nasıl geldiysenizöle gidsersiniz. ağaçyaşken eğilir.çocukken bunlar halledilmeliydi daha henüz bu korkular yeni oluşuyorken. artık herşey için çok geç. kadere boyun eğin.. zaten ucunda ölümyokya alla alla kendinizi sevin. başka bi şansınızda yok zaten . hepimizin bunu yapmaya ihtiyacı war. yok ben savaşacam diyen warsa görelim sawaşını .??
BEN DELI
_L_N_

Re: boşa uğraşmayın sonuc yok

Mesaj gönderen _L_N_ »

untrustable yazdı:arkadaşlar lütfen kendiniz kandırmayın. bundan kurtuluş yok. warmı tamamen kurtulan. yok abi olamazda. bu ta derinlerde gizli bişey. sawaşla falan olacak şey değil.karakterde gizli bu. asla tedavisi mümkün değil.sf den kurtulmak imkansız. ve herzaman imkansız olacak. ister doktor ister ilaç ve ya dieğrleri asla çekingen bir insan açılamaz. bakın sanatçılarda bile var çekingenleri. bunlar kader kader... yazılmış bi kere . sizde hoşgörün . kendinizi sevin. daha diicek bişeyim yok.korkularınla yüzleşmiş...neden korkular var?? sorun orda . korku varsa vardır. salakmıyız kendimizi korkutalım. ya adı üstünde korku. kaç demek bırak çekil demek.. ya bırakın arkadaşlar . bu yaşa nasıl geldiysenizöle gidsersiniz. ağaçyaşken eğilir.çocukken bunlar halledilmeliydi daha henüz bu korkular yeni oluşuyorken. artık herşey için çok geç. kadere boyun eğin.. zaten ucunda ölümyokya alla alla kendinizi sevin. başka bi şansınızda yok zaten . hepimizin bunu yapmaya ihtiyacı war. yok ben savaşacam diyen warsa görelim sawaşını .??
Yok yok ben yanlış görüyorum :shock: Sen bunları bizleri gaza getirmek için yazdın,ben yanlış görüyorum.Bunlar senin düşüncelerin değil.
Değil mi?
eagle187

Mesaj gönderen eagle187 »

Aslında doğruluk payın yok diyemem.Sen karamsarlıkta yapmamışsın bu yazında.Bu şekilde yaşamak yani sf li yaşamak ölüm değil.Biraz sorunluyuz işte.Mücadele dedinmi orda yanılmışsın.Mücadele insanı hayata bağlar, ayakta tutar.Zaten depresyona girenler kafayı yiyenler bence hep bu yüzden.Yani hayatla mücadele malübiyeti.Sen deveni bağlada sonra allaha tevekkül(güven) et.Bu söz benim değil:([img]s.a.v)peygamber%20efendimize%20ait[/img].
berrakgunes

Mesaj gönderen berrakgunes »

valla yazını okuduyana kadar kendimi anti sosyal olark görüyordum demek hiç kurtulamicamm adımız bu gidişle anti deil de antik-sosyala çıkacak allah istedikten sonra herşey olur ben ilaç kullandım adını da vereyim bari seroxat ama çok kulanmadım özel doktor vermişti sgortamız olmadığı için kullanamadım çünkü ilaç aşırı pahalıydı arkadaşlar şunu söyliyimki dersaneye gide gide korkumu yenmiştim orada hocalar sürekli çeşitli aktiviteler düzenliyordu ve ben anti sosyal olduğumdan hem katılmak istemiyordum hem de hayır diyemiyordum katılmak zorundaydım tanımadığım insanlarla aynı sofrada yemekhanede yemek yemek ilk zamanlar zor geldi ama bir de baktım zmanla alışmışım ve işin üzücü tarafı dersane bitti ve ben yine eve kapandım bir de baktım eskisi gibi olmuşum şimdi düşünüyorum ve gülme krizine giriyorum yaa ben orda yüz kişinin arasında nasıl yemek yemişim ben ecelimeme susamışımsa böle bir delilik yapmışım o zaman korkumu yendiğimde artık insanlardan da korkmamaya başlamıştım esprili kişiliğimi daha ii sunabilmiştim insanlara insanların gözünde neşeli ,zekice espriler yapan ve aynı zamanda çalışkan bir öğrenciydim ve dersanede ki arkadaşlar bana sürekli aktivitelere katılıp onlarla konuşmam ve güldürmem için yalvarrırlardı ben gitmediğim için gezilere gitmeyenler vardı nerden nereye gördünüzmü ama alışana kadar aanam ağlamıştı onu söliim :lol:
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

anti-sosyal, asosyal ve sosyal-fobi.. bu 3 terimi birbirine karıştırmayalım lütfen.. amacım kıllık yapmak deilde.. :D :P söylemezsem şimdi rahat edemem.. :P
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

evet anti-sosyallik bilinçli bir seçim, insanlardan kendini üstün görme, farklı görme gibi nedenlerle sosyallikten kaçınma, insanlarla fazla görüşmemeyi tercih etmek gibi anlamları var, oysa sosyal-fobi bir tercih değil, bir düşünce sistemi bozukluğu nedeniyle, istense de insanların içine girememe, sosyal ortamlarda rahat olamama durumu..ikisinin arasındaki temel fark bu..
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

anti-sosyallik bir kişilik bozukluğudur.. terorist ruhludurlar genellikle.. sosyalliğe düşmandırlar.. nefret ederler sosyallikden.. ellerine silah alıp etrafı taramak isterler :P adı üzerinde (anti=karşıt)

asosyallik ise sosyal olmamakdır.. sosyal fobi sonucunda asosyallik gelişebilir.. anti-sosyallikden tamamen farklıdır.. arkadaşlarla bunu çok tartışmıştık okulda.. bana sen anti-sosyalsin demişti birisi.. ben de antisosyal değilim.. olsa olsa asosyalimdir demiştim.. gülmüşlerdi.... asosyalle antisosyal arasındaki farkı bi türlü anlatamadım onlara.. hala içimde bi yaradır :P..

sosyal fobi ise bir hastalıkdır.. kişi sosyal olmayı ister.. ama olamaz..

yani benim bildiklerim bu şekilde...

bi de şizoid bozukluk var.. o tamamen karmakarışık bişey.. :D
deryada_katre

Re: boşa uğraşmayın sonuc yok

Mesaj gönderen deryada_katre »

untrustable yazdı:arkadaşlar lütfen kendiniz kandırmayın. bundan kurtuluş yok. warmı tamamen kurtulan. yok abi olamazda. bu ta derinlerde gizli bişey. sawaşla falan olacak şey değil.karakterde gizli bu. asla tedavisi mümkün değil.sf den kurtulmak imkansız. ve herzaman imkansız olacak. ister doktor ister ilaç ve ya dieğrleri asla çekingen bir insan açılamaz. bakın sanatçılarda bile var çekingenleri. bunlar kader kader... yazılmış bi kere . sizde hoşgörün . kendinizi sevin. daha diicek bişeyim yok.korkularınla yüzleşmiş...neden korkular var?? sorun orda . korku varsa vardır. salakmıyız kendimizi korkutalım. ya adı üstünde korku. kaç demek bırak çekil demek.. ya bırakın arkadaşlar . bu yaşa nasıl geldiysenizöle gidsersiniz. ağaçyaşken eğilir.çocukken bunlar halledilmeliydi daha henüz bu korkular yeni oluşuyorken. artık herşey için çok geç. kadere boyun eğin.. zaten ucunda ölümyokya alla alla kendinizi sevin. başka bi şansınızda yok zaten . hepimizin bunu yapmaya ihtiyacı war. yok ben savaşacam diyen warsa görelim sawaşını .??
Biz Utangaç veya çekingen kişilerden bahsetmiyoruz. Sf si olan kişilerden bahsediyoruz. Eğer sf den dolayı çekingen veya utangaç birisiysen sende bunu yenebilirsin keza ben istediğim zaman yenebiliyorum çok şükür.
deryada_katre

Mesaj gönderen deryada_katre »

Benim ile aynı derdi paylaşan dostlarım tekrar ediyorum ve gerçekden size yardımcı olmak istiyorum "EĞER KURTULMAK İSTİYORSANIZ İNSANLARLA SÜREKLİ İLETİŞİM İÇİNDE OLACAĞINIZ YOĞUN BİR İŞE GİRİN" bu garsonluk olabilir kasiyerlik olabilir. GÖRECEKSİNİZ YENECEKSİNİZ ALLAH'IN İZNİYLE
berrakgunes

Mesaj gönderen berrakgunes »

arkadaşlar anti-sosyalin tanımını yaptığınız için saolun :o ciddiyim
yaşadıkça

Mesaj gönderen yaşadıkça »

:) ben yendimmm ya bu kadar da yenmek istememiştim aslında ama olsun zaten hep derim kurban olduğum allah bi yandan weriyo diğer taraftan alıyoo :P şaka bi yana sorunlar asla bitmioo sadece şekil deiştirio..işte şu an o şekillerden birini görüyorsunuz şemada :lol: töbe töbe yüzüme nolmuş öle benim ya böle töbe estağfurullah bişi olmuşum sanki :D neseee sadece birazcık espri katıyım istedim çünkü az ağlamadım ben bu forum başında msjları okurken(bu arada benim gibi sırf kayıt olmadan uzaktan takip edenlere sesleniyorum bence üye olun bişi kaybetmezsiniz ben bunu tabii şimdi idrak ediyorum...sewgili sf liler lütfen kayıtsız kalmayın!!! :) eğer bana oy atarsanız söz weriyorum sf liler için özel mekanlar açıcam :P harbi ben bunu düşiniyim bi ara bazı projelerim war da :roll: nesee diyeceğim şu...şu anda iyi hissediyorum çok çook hatta inanılmaz kötü zamanlarım oldu...ewden haftalarca çıkamadığım zamanlar oldu dünya umrumda değildi en kötüsü de kimsenin(ailem)bunu önemsememesiydi!benim bişeyim yoktu ben normaldim ne eksiğim war sadece şımarıklıktı hepsi başka bişi diil!19 yaşında farkettim belirtileri 21 imde hastalığımın adını tv den öğrendim...24 ümde doktora gittim ilaçlar başladı biriyle çıkmaya başladım we nişanlandık sadece 1 kez doktora gittim annem bişeyin kalmadı ne gerek war tekrar gitmeye dedi!ilaçlara hep dewam ettim kısa süre sonra ayrıldım...we bundan 5..6ay önce doktora gittim..ilaçlara dewam .. 3 kez gittim...bu arada ilk doktorum hakkaten ankarada meşhur biriydi(şu dialogdan bahsetmeden geçemeyeceğim annemle girdik doktor:ewet sorunuz nedir?ben(başladım hüngür hüngür ağlamaya konuşamıyorum bi türlü)doktor :neden ağlıyorsun ewladım sölesene?anneme bakar o sırada annem:başlar ağlamaya beni görünce yawww bu kadın hani beni anlamıyodu nesee :D utanıyooooühüüüü :D doktor:neden utanıyosun ewladım utanma anlat bana :D rahmetli oldu geçen yıl kendisi hala hatırladıkça gülerim neseeee fazla uzatmim dedim ama yrd. olmak adına hepsi...şu an gittiğim doktorun ismini werebilirim isteyenlere ankarada we seansı 250 ytl.(o parayı ödedikten sonra insanın zorla iyileşesi gelio hele bi de kendin kazanmışsan :P )2 ilaç kullanıyorum bir b witamini çünkü inanılmaz halsiz sürekli bi uyku hali yorgunluk wardı şimdi ewe giresim yok:) we çok sık hastalanan bi insanım grip yanii bunun için de bitkisel bi çay önerdi hani sf le alakası yok ama dip not olsun dedim ben gibi olanlar warsa...yılbaşında tekrar gidicem o zamana kadar yine dewam..bi takım ödewler werdi...we hemen hemen hiç bişeyi yapamıyodum düşünün otobüste ayağa kalkıp düğmeye bile basmaya cesaretim yoktu o derece...yemek yiyememe konuşamama tel.açamama bi grup önünden geçememe...bişey soramama...hayır diyememe...ahhhh ne paralar werdim salak salak şeylere sırf bu yüzden bilseniz :cry: şu anda bi çok konuda rahatım..bi yemek sorunum fazla rahat değil en büyük korkum da o zaten...çünkü bu konuda kötü bi deneyim yaşadım we ilk o zaman farkettim kalabalık korkusu olduğunu bende(kıtırı bilir ankaralılar orda bi kız arkadaşımla kumpir aldık yanımızda 2 kız daha war yer olmadığı için aynı masadayız we kaşığı burnuma soktum ben :oops: arkadaşım bakakaldı halbu ki ne bakıyon sen kendi kumpirinle ilgilen belki ben burundan besleniyom ala ala :P neseee işte böle başlamıştı korkularım we o sahneyi unutamıyorum ben hala :D ya çok uzattım ama walla yenilmeyecek bişi değil..sürekli gezin dolaşın olmadık kişilere bildiğiniz bişi bile olsa sorun her gördüğün simitçiye büfeye taksiciye aynı adresi sorun...güneş gözlüğü çok kullandım mesela milletin gözüne gözüne bakıyodum :D nasılsa görmüyolar yaa..ay iğrencim ok:) elimde su şişesiyle dolaştım içemediğim zamanlar dudağımı değdirdim sadece ya diyorumya işte çok facia bişiydi benim ki dile kolay 8 sene ama 1 günde kurtulabilirsiniz bundan hiç zor deil yeter ki isteyin we başlayın bu yüzden ankaralılarla buluşalım illa die bu kadar ısrar ediorumm bakın son kez sölüyorum peki bi biskrem wersem :P hepinizi bekliyorum..tel olur msn olur hiç farketmez bi gün buraya kayıt olursam yardım için gelicem dedim we işte burdayım :)
leonid

Mesaj gönderen leonid »

yaşadıkça abi sen kopmuşsun :lol:
artı sevindim sf yi alt ettiğine.
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

"yaşadıkça" bu harika bi mesaj olmuş yahu, çok neşelendim, burnuna kumpir yedirme macerana ise koptum deyim yerindeyse..eline sağlık..geçmiş olsun :)
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
yaşadıkça

Mesaj gönderen yaşadıkça »

walla ben de o zaman kopmuştum hiç sorma :( artık normal insanlar gibi ağzımla yiyorum ama hehehe :D bu ne ki daha neler geldi başıma anlatsam kitap olur :( ama hatırlamak bile istemiorummm hayırrrr
Kullanıcı avatarı
FatihGülçiçek

Mesaj gönderen FatihGülçiçek »

Kim o sf yenilmez diyen? :D

Sevgili arkadaşlar;

Ben iki yılda çok yol katettim. Artık;

-topluluk önünde rahatça yemek yiyebiliyorum
-Dolmuşta otobüste istediğim her hareketi yapabiliyorum
-Önceleri topluluk önünde konuşmayı bırak o topluluğun önünden geçemezdim. Şimdilerde az da olsa sıkılarak konuşabiliyorum, rahatça topluluğun önünden geçebiliyorum.
-Bazı şımarık ve zevzek kızların dışında diğer büyün kızlarla sağlıklı diyalog kurabiliyorum.
-Eskiden gülmeyi bile beceremezdim. Şimdilerde toplum tarafından normal karşılanabilecek bi doğallıkta sırıtıp kahkaha atabiliyorum. :D

Şu an sf nin son evresine geldim. Arada bi ataklar oluyor. Acayip bi can sıkıntısı başgösteriyor. Eskiden bu ataklar daha şiddetliydi. İçimi keşif bi korku kaplar ve kıpkırmızı olurdu.

Her zaman tekrarladığım gibi bu hastalığın tedavisi kesinlikle ilaç değildir. Sadece yapmaktan korktuğun şeyleri yapmaya çalışacaksın o kadar... Başka da çaresi yok. Zaten sırf ilaç ve psikolog ile bu hastalığı yenen birini duymadım. Her ne kadar tıp dünyası bu ikisi ile tedavi edilebileceğini iddia etsede böyle bir şey yok. Ben bunu komik bi iddia olarak görüyorum ve hiç ehemmiyet vermiyorum.Dandik yunan medeniyeti ile şekillenmiş bu günkü pozitivist temelli psikolojiden bir şeyler beklemek de saflık olur zaten.