yenme belirtileri başladı..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
untrustable

yenme belirtileri başladı..

Mesaj gönderen untrustable »

arkadaşlar yenme belirtileri başladı . gerçektende güzel bişe ya. ucundan tuttunuzmu devamı geliyomuş ve bülbülleşiyomuş insan...hehe siz bi biraz başlayın sağından solundan . ufak tefek hamleler yapın. ilk başta küçük lokmalar halinde yutun . lokmaların küçüklüğü öçnemli değl. önemli olan doğru yönde ilerlemelerinizdir.. gelişmelerin nakledeceğim.. hepinize hastalıksız anlar...
BEN DELI
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Mücadelende başarılar... Umarım sen de yakın bir zamanda gelip o güzel haberi vericeksin bize; "Yendim!" diceksin.........

Bol şans...
BİR ACAYİP ADAM

Mesaj gönderen BİR ACAYİP ADAM »

arkadaşım senin için sevindim

peki bu işin sırrı nedir

klasik olcak belki ama bunu nasıl başardın

başarını neye borçlusun???
misafir-

Mesaj gönderen misafir- »

Yeniyor olmana çok sevindim.Zamanla aşarsın umarım. ;)
untrustable

sır mı, sır diye bişey yok arkadaşım...?

arkadaşlar , bunu yenmenin ilk hamlesi bu işin bir sırrının olmamasını kavramaktan geçer.şunu belirtmeliyim ki bu sf denen illet bir matematik problemi değildir ki, belli bir çözüm formülü olsun. yani bundan kurtulmak için öncelikle belli bir kalıba girmek gibi bbir durum söz konusu değil.yani sihirli bir değnek yok seni sosyal yapacak. we aslada olmayacak. bu sırrı beklemek sadece zaman kaybıdır çünkü bende zamanında forumdaki hemen hemen herkes gibi bir sır , bir yol bir başka birşey bekledim. yani bizim istediğimiz , forumda sf yi yenmiş kişilerin gelip müthiş formülü yazmalarını beklemek...zaten sorunda buRADA başlıyor.o formül yok . daha doğrusu bu hastalık formüllük bir hastalık değil. evet başın ağardığında alır ilacı içersin ama bu çok farklı bir durum. we ben sırrımı açıklıyorum . madem bütün arkadaşlar bir sihire endekslemiş kendilerini bende sihiri açıklıyorum ...
1- yapmak istediğiniz şeyin peşinden koşun ve kararlı olun .
2- rezil olmayı göze alın ve rezil olmanın , insanların gözünde küçük düşmenin , ve insanların sizin hakkında farklı düşünmelerine sebebiyet verin..
3-asla pes etmeyin. umut biterse herşey biter.
---- en basitinden şu anda , şu yazıyı okuduğunuz anda yapmaya çekindiğiniz ve şu anda bilgisayarın başından kalkmadan halledebileceğiniz ama utandığınız veya çekindiğiniz bir şeyi , herşeyi göze alarak , insanların düşüncelerine girerek , onlara kendinizi düşündürerek yapın. bir başlayın. en basitinden aklıma gelen ilk şey ; msnde konuşmaya çekindiğiniz birine samimi bir yaklaşımda bulunun. veya telefon açmaya çekindiğiniz birine telefon açın veya etrafınızda buluann ama sizin kızarmanıza veya utanmanıza sebep olan kişşinin yanına şimdi gidn selam verin ve samimi olun . evet samimi olmun . korkmayın hadi. internet kafedemisiniz. yoksa işyerindemi . gidin patronunuzun veya iş arkdaşınızın yanına , gidin interten kafe calışanının yanına konuşun... ve şunu unutmayın ;
asla bir sihirli değnek beklemeyin çünkü o sihirli değnek asla oklmayacak. hiçbir sosyal veya sf yi yenmiş birnden kesin bir sır alamayacaksınız..
şu sözle bitirmk istiyorum : SİHİRLİ BİR DEĞNEK YOKSA , O DEĞNEĞİ KENDİN YAP.....
BEN DELI
BİR ACAYİP ADAM

Mesaj gönderen BİR ACAYİP ADAM »

bu yazıdan ne anladık???

sihirli bir değnek yok
veronica

Mesaj gönderen veronica »

bence harika bi yazı yazmışsın untrustable gercekten yapmaya korktuğumuz şeyleri yapmakla işe başlasak devamı gelicek.Bende su rezil olma korkusunu yensem cok sevincem
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

untrustable ogru soyluyosun basari icin kararli olmak lazim...
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

katre dur bakalım daha 2 ay olmuş ilaç kullanmaya başlayalı.. ilaçları -seninde dediğin gibi - bir mucize olarak görmek tabi ki yanlış.. ama SF ile olan savaşımızda bir yardımcı, arkadan itici bir güç oldukları da bir gerçek.. en azından bende öyle.. xanax çok işime yarıyor benim mesala.. ama sonuç olarak herşey tabiki bizde bitiyor.. ilaçlar sadece bir yardımcı.. "ilaçlara kesinlikle inanmıyorum" diyen arkadaşlara katılmıyorum..

son olarak; biraz bekle.. 2 ay çok kısa bir süre.. ;)
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

gileadli_roland yazdı:katre dur bakalım daha 2 ay olmuş ilaç kullanmaya başlayalı.. ilaçları -seninde dediğin gibi - bir mucize olarak görmek tabi ki yanlış.. ama SF ile olan savaşımızda bir yardımcı, arkadan itici bir güç oldukları da bir gerçek.. en azından bende öyle.. xanax çok işime yarıyor benim mesala.. ama sonuç olarak herşey tabiki bizde bitiyor.. ilaçlar sadece bir yardımcı.. "ilaçlara kesinlikle inanmıyorum" diyen arkadaşlara katılmıyorum..

aynen katılıyorum dostum..

ilaçlar bendede faydalı oldu..

mesela aşırı heyecan ve titreme gibi şeyler yok artık..

ondan sonra iş kişinin kendisinde bitiyor...

muhabbet açmak, eğlenmek, vs.. ilaçların yapıcaı işler deil.

artık bu noktada tamamen kafayı kullanmada iş bitiyor..

ilaçlar gleadli roland'ın dedii gibi hemen fayda vermiyor, o konuda biraz bekle eğer gene olmassa dr.undan başka ilaç yazmasını söyle bence.
untrustable

arkadasım bir acayıp adam galiba ne demek istedğimi anlatamadım yada sen beni anlamak istemiyosun...arkadasim hangi sihir hangi sır seni ii etti öleyse . sölede bende bi deniyim??
BEN DELI
Kullanıcı avatarı
sunlight

Pathfinder harikasın 6 aydır bu sorunun cevabını arıyodum.

Mesaj gönderen sunlight »

pathfinder yazdı:
gileadli_roland yazdı:katre dur bakalım daha 2 ay olmuş ilaç kullanmaya başlayalı.. ilaçları -seninde dediğin gibi - bir mucize olarak görmek tabi ki yanlış.. ama SF ile olan savaşımızda bir yardımcı, arkadan itici bir güç oldukları da bir gerçek.. en azından bende öyle.. xanax çok işime yarıyor benim mesala.. ama sonuç olarak herşey tabiki bizde bitiyor.. ilaçlar sadece bir yardımcı.. "ilaçlara kesinlikle inanmıyorum" diyen arkadaşlara katılmıyorum..

ilaçlar gleadli roland'ın dedii gibi hemen fayda vermiyor, o konuda biraz bekle eğer gene olmassa dr.undan başka ilaç yazmasını söyle bence.

ben 6 ay önce sf olduğumu anlamıştım.Ve yaşadıklarımı düşündükçe ani korkulardan sonra gelen rahatlık ve sakinlik dalgasını hissedince,bu halimi koruyacak bir ilaç olmalı demiştim.yani aşırı kalp atışları ve titreme gibi.Sonra doktora gidip gitmeme konusunda tereddüte düştüm.Bunun nedeni de forumdaki bazı arkadaşların "ben doktora gittim ama hala çözemedim."şeklinde olumsuz mesajlarıydı.Ama SAĞOLASIN Kİ o olumsuz arkadaşların ilaçlardan beklentileri farklıymış.Yani senin yazın durumu harika özetliyor.İşin büyük kısmı ilaçlarla aşılıyor.Ama bu kesinlike bundan sonra konuşkan olacan,cesur olacan,demek değildir.

Ben de hep olumsuz mesajlala kafayı yemiştim.Ben hep böyle heyecandan,titremeden ve kafamda hissettiğim nabzımdan nasıl kurtulurum ilaçlar da faydalı değilse diye hep üzüldüm.

AMA SONUNDA BU SORUMUN CEVABINI ALDIM VE ÇOK MUTLU OLDUM.BU YAZIN HARİKA.BENİM GİBİ BU SORUNUN CEVABINI ARAYAN HERKES İÇİN ŞU YAZIYI ÇERÇEVELETELİM Mİ NE YAPALIM AMA YAPALIM.TEKRAR ÇOOOK SAĞOL. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;) :P
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Re: Pathfinder harikasın 6 aydır bu sorunun cevabını arıyodu

Mesaj gönderen jack nicholson »

Enef yazdı:
pathfinder yazdı:

ben 6 ay önce sf olduğumu anlamıştım.Ve yaşadıklarımı düşündükçe ani korkulardan sonra gelen rahatlık ve sakinlik dalgasını hissedince,bu halimi koruyacak bir ilaç olmalı demiştim.yani aşırı kalp atışları ve titreme gibi.Sonra doktora gidip gitmeme konusunda tereddüte düştüm.Bunun nedeni de forumdaki bazı arkadaşların "ben doktora gittim ama hala çözemedim."şeklinde olumsuz mesajlarıydı.Ama SAĞOLASIN Kİ o olumsuz arkadaşların ilaçlardan beklentileri farklıymış.Yani senin yazın durumu harika özetliyor.İşin büyük kısmı ilaçlarla aşılıyor.Ama bu kesinlike bundan sonra konuşkan olacan,cesur olacan,demek değildir.

Ben de hep olumsuz mesajlala kafayı yemiştim.Ben hep böyle heyecandan,titremeden ve kafamda hissettiğim nabzımdan nasıl kurtulurum ilaçlar da faydalı değilse diye hep üzüldüm.

AMA SONUNDA BU SORUMUN CEVABINI ALDIM VE ÇOK MUTLU OLDUM.BU YAZIN HARİKA.BENİM GİBİ BU SORUNUN CEVABINI ARAYAN HERKES İÇİN ŞU YAZIYI ÇERÇEVELETELİM Mİ NE YAPALIM AMA YAPALIM.TEKRAR ÇOOOK SAĞOL. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;) :P
aman abi çerçeveletmene gerek yok.. :D

önemli olan hepimizin şu lanet şeyden sıyrılması..

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

rica ederim..
Kullanıcı avatarı
kompLeks

yazılar için teşekkürler

Mesaj gönderen kompLeks »

bu sfli olduğumu anlattıktan sonraki 3. mailim bunu eklememin yararı olacağını düşündüm ben artık ümitliyim...""sanırım haklısın...savaşmam lazım...bi an çocukluğumu hatırladım...ben böyle değildim...her ortama girerdim herkesle tartışırdım...bi konuştum mu susmak bilmezdim konu konuyu açardı...sanırım çocukluğumdaki o sihiri yeniden yakalamalıyım...bununla beraber aklımı bi soru daha kurcalamaya başladı bi an...ben neden böyle oldum...beni çevrem mi bu hale getirdi acaba...sanırım çözüm bunun cevabında saklı...insanlar neden sosyal fobili olur...yada hiç sosyal fobili olmayanlar neden hiç olmamıştır...şuan kendimi yalnızlıktan bi nebze de olsa kurtulmuş hissediorum...yaşadıklarım kötü tesadüfler olsa gerek...bütün aksilikler üst üste binmiş sanki...olaylara artık ii yönünden bakmalıyım sanırım...kendimi 27 yaşıma kadar ıssız bi adada hapsedilip sonra şehrin ortasına bırakılmış gibi hissediorum...çocukluğumu yaşamamış gibiyim...hayatı yakalamak biraz zamanımı alacak sanırım belkide hep geriden takip edecem hayatı...matematikte ben buna "çok çalışmam lazım" diorum...bana yeni fikirler verip ufkumu açtığın için teşekkür ederim...gerisi bana kalmış...bu gece başımı yastığa koyup uzun uzun düşünecem...neden ve nasıl sorularının cevaplarını arıyacam...umarım çabuk bulurum...bu yazıyı sanırım kopyalayıp foruma da eklemeliyim...yeniden teşekkürler...""
Kullanıcı avatarı
utangac

Re: sır mı, sır diye bişey yok arkadaşım...?

Mesaj gönderen utangac »

untrustable yazdı:arkadaşlar , bunu yenmenin ilk hamlesi bu işin bir sırrının olmamasını kavramaktan geçer.şunu belirtmeliyim ki bu sf denen illet bir matematik problemi değildir ki, belli bir çözüm formülü olsun. yani bundan kurtulmak için öncelikle belli bir kalıba girmek gibi bbir durum söz konusu değil.yani sihirli bir değnek yok seni sosyal yapacak. we aslada olmayacak. bu sırrı beklemek sadece zaman kaybıdır çünkü bende zamanında forumdaki hemen hemen herkes gibi bir sır , bir yol bir başka birşey bekledim. yani bizim istediğimiz , forumda sf yi yenmiş kişilerin gelip müthiş formülü yazmalarını beklemek...zaten sorunda buRADA başlıyor.o formül yok . daha doğrusu bu hastalık formüllük bir hastalık değil. evet başın ağardığında alır ilacı içersin ama bu çok farklı bir durum. we ben sırrımı açıklıyorum . madem bütün arkadaşlar bir sihire endekslemiş kendilerini bende sihiri açıklıyorum ...
1- yapmak istediğiniz şeyin peşinden koşun ve kararlı olun .
2- rezil olmayı göze alın ve rezil olmanın , insanların gözünde küçük düşmenin , ve insanların sizin hakkında farklı düşünmelerine sebebiyet verin..
3-asla pes etmeyin. umut biterse herşey biter.
---- en basitinden şu anda , şu yazıyı okuduğunuz anda yapmaya çekindiğiniz ve şu anda bilgisayarın başından kalkmadan halledebileceğiniz ama utandığınız veya çekindiğiniz bir şeyi , herşeyi göze alarak , insanların düşüncelerine girerek , onlara kendinizi düşündürerek yapın. bir başlayın. en basitinden aklıma gelen ilk şey ; msnde konuşmaya çekindiğiniz birine samimi bir yaklaşımda bulunun. veya telefon açmaya çekindiğiniz birine telefon açın veya etrafınızda buluann ama sizin kızarmanıza veya utanmanıza sebep olan kişşinin yanına şimdi gidn selam verin ve samimi olun . evet samimi olmun . korkmayın hadi. internet kafedemisiniz. yoksa işyerindemi . gidin patronunuzun veya iş arkdaşınızın yanına , gidin interten kafe calışanının yanına konuşun... ve şunu unutmayın ;
asla bir sihirli değnek beklemeyin çünkü o sihirli değnek asla oklmayacak. hiçbir sosyal veya sf yi yenmiş birnden kesin bir sır alamayacaksınız..
şu sözle bitirmk istiyorum : SİHİRLİ BİR DEĞNEK YOKSA , O DEĞNEĞİ KENDİN YAP.....
+1
ama o dediğin öyle olmuyo işte yer deyiştirmek lazım

+ ive gotta magic stick
http://youtu.be/UDApZhXTpH8?t=2m2s
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569