yenme belirtileri başladı..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
lanetolsunsf

Re: sır mı, sır diye bişey yok arkadaşım...?

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

untrustable yazdı:...
2- rezil olmayı göze alın ve rezil olmanın , insanların gözünde küçük düşmenin , ve insanların sizin hakkında farklı düşünmelerine sebebiyet verin..
3-asla pes etmeyin. umut biterse herşey biter.
dostum sevindim. ben de yenme aşamasında olan biriyim önceye göre çok farklıyım kesinlikle bazı temel düşüncelerim değişti sanırım bu hastalık istemsiz oluyor ama tedavisi de bir nevi istemsiz gelişiyor galiba. mesela heyecanlanmıyacam yarın şunun karşısında şöyle olucam onlar da insan benle eşitler canımı sıkacak bişi yaparsa cevap veririm şöyle veririm vs. gibi zaman zaman hepimizin sosyal ortama girmeden kendimizce yaptığımız telkini sabaha kadar tekrarla düşün ama hiç bir işe yaramıyor yararsa da belki bir kaç saat belki bir kaç gün sonra yine aynı. ama bazı şeyler telkin planlama şeklinde değil de farkına varma bir nevi aydınlanma eskiden olanın gerçekten manasız olduğunu kavrama şeklinde biraz uzun vadede olduğunda sen istemsiz değişiyorsun karakterinde bir değişim oluyor ve alttaki asıl benliğin ortaya çıkmaya başlıyor kendini tanımaya sevmeye başlıyorsun :). senden alıntı yaptığım özellikle bu 2. ve 3. maddeye de aynen katılıyorum bunların bir şekilde oturması lazım. sonuçta hayat bile mükemmel değil ki biz niye mükemmel olalım? bir düşünün sf etkisinde olduğunuz anları muhtemelen kendinizce olabilecek en iyisinin olmasını düşünüyorsunuz öbür türlü olacaksa olmasın diyorsunuz.

bakkala gittim düzgün konuşmalıyım istediğimi güzel ifade etmeliyim, biriyle sohbete başladım sohbette aktif olmalıyım espiri yapmalıyım sıkıcı olmamalı konuşmalıyım, yolda yürüyorum dik düzgün yürümeliyim dikkat çekici farklı olmamalı düzgün olmalı tökezlersem de kötü olur, biriyle tartışıyorum kendi fikrimi öyle savunmalıyım karşıdaki de etkilenmeli çevredekiler de etkilenmeli benim bu fikri savunmada haklı olduğumu fikrimin düzgün olduğunu anlamalılar iyi konuşmalıyım... bu örnekler çoğalır gider ama farkederseniz yaptığımız her işte her alanda olabilecek en iyiyi bir nevi ''mükemmeli'' istiyoruz. bunu yapmak mümkün mü? değil bizle alakası yok hayatın kendisi bile mükemmel değil ki herkes iyiye çabalıyor ama mükemmeli yapabilen kaç kişi var? yapsa bile her seferinde yapamaz her alanda yapamaz. o yüzden farkındalık önemli bence iyi bir doktorun desteği gerekli çünkü bu karmaşanın içinde insan gerçek mantıklı olanı ayırt edemiyor bulamıyor dışarıdan birinin söylemesi adım adım farkettirmesi bizim de aydınlanma yaşamamız lazım böylece kökten bir çözüm olabilir. saygılar sevgiler :P