DİNİ GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Re: DİNİ GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR

Mesaj gönderen gezgin89 »

Babam her zaman iyi bir insan ol yeter der, bence de öyle. Ha illa dini görüşse deizm candır.
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

dini görüşmü mezhebim gizlidir ama uç olduğuna inanıyorum nusayri yani insanların toplumumuzun haline bakınca mezhebimden soğuyorum başka mezheplere bakıyorum tek tip insan olmuşlar birçoğu siyasetçiler yönetiyor bide osmanlı rüyası var niye hz muhammed zamanını özlemezler bilmem.galiba gerçek din göklerde kaldı.günümüz müslümanlığı hz.musa gelmeden önce putpereslerin hz.isa gelmeden önce yahudilerin hz.muhammed gelmeden önce hiristiyanların dini gibi oldu. artık hz mehdi gelince temizler bizi.kimse sinirlernmesin zoruna gitmesin müslüman coğrafya kan ağlarken biz işgalcilerin kalesi olan awmlerden çıkmıyoruz onların giyimi gibi giyinip onların kültürlerine kayıp onların müziklerini dinleyip sonra ölenler için dua ediyoruz.yani şimdi kim ben müslümanım dese kendini kandırır.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

kalıcısıkıntı yazdı:dini görüşmü mezhebim gizlidir ama uç olduğuna inanıyorum nusayri yani insanların toplumumuzun haline bakınca mezhebimden soğuyorum başka mezheplere bakıyorum tek tip insan olmuşlar birçoğu siyasetçiler yönetiyor bide osmanlı rüyası var niye hz muhammed zamanını özlemezler bilmem.galiba gerçek din göklerde kaldı.günümüz müslümanlığı hz.musa gelmeden önce putpereslerin hz.isa gelmeden önce yahudilerin hz.muhammed gelmeden önce hiristiyanların dini gibi oldu. artık hz mehdi gelince temizler bizi.kimse sinirlernmesin zoruna gitmesin müslüman coğrafya kan ağlarken biz işgalcilerin kalesi olan awmlerden çıkmıyoruz onların giyimi gibi giyinip onların kültürlerine kayıp onların müziklerini dinleyip sonra ölenler için dua ediyoruz.yani şimdi kim ben müslümanım dese kendini kandırır.
düşüncelerine hak veriyorum.. mehdi kısmı hariç, mehdi'ye inanmam..
..............Resim.................~~Resim
Konterio Bernini

Mesaj gönderen Konterio Bernini »

Arkadaşlarımın deyişiyle; "Kimlikte Müslüman, pratikte Ateist." 'Tanrı' denilen şeye veya kişiye -Orası tartışılır- inanırım. Bilime ve Felsefeye düşkün olduğum için diyorlar bunu. Reenkarnasyona inanırım, ama şöyle; İnsan ruhu bedenden çıktığında bir hayvan bedenine girer. Reenkarnasyon Budistlik inancında vardır, dinler ile çelişkiye düşerim. Kısaca doğma Müslüman'ım.

Müslümanlık dini ile alıp veremediğim olay şudur; Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse, dinine çok bağlı olan hristiyan veya diğerleri neden cehenneme layık görülüyorlar? Yanlışım varsa düzeltin, kime sorsam bu cevabı verdi. Müslüman olupta, "Allah" deyip insan öldüreni çok gördük.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Allah bilir diyelim. Burasi dini bi forum olmadigi icin detaylara giremiyoruz, yoksa oyle zannediyorumki hersin soylemek veya elestirmek istedigi cok sey vardir. Esasen forum kurallarina gore (ki kurallari ben yazmadim) dini baslik acmak tek bir istisna haricinde yasak. Oda cozum onerisidir, dini bir konu cozum onerisi olarak sunulabilir.. Bu baslik ise farkli bir istisna oldu, su an icin konunun saygi cercevesi icersinde ilerlemesi guzel, fakat gecmis deneyimlerimden yola cikarak sonunun nereye varacagini malum olarak dusunuyorum.. Sevgiler cumleten...
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Mesaj gönderen bir gün mutlaka »

Konterio Bernini yazdı:Arkadaşlarımın deyişiyle; "Kimlikte Müslüman, pratikte Ateist." 'Tanrı' denilen şeye veya kişiye -Orası tartışılır- inanırım. Bilime ve Felsefeye düşkün olduğum için diyorlar bunu. Reenkarnasyona inanırım, ama şöyle; İnsan ruhu bedenden çıktığında bir hayvan bedenine girer. Reenkarnasyon Budistlik inancında vardır, dinler ile çelişkiye düşerim. Kısaca doğma Müslüman'ım.

Müslümanlık dini ile alıp veremediğim olay şudur; Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse, dinine çok bağlı olan hristiyan veya diğerleri neden cehenneme layık görülüyorlar? Yanlışım varsa düzeltin, kime sorsam bu cevabı verdi. Müslüman olupta, "Allah" deyip insan öldüreni çok gördük.
Dinine çok bağlı olan hristiyan veya diğerleri islama inanmadığı için cehenneme layık görülüyorlar. Sorunun cevabını zaten şu cümlede vermişsin: "Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse..." Ayrıca bir hristiyan, bir yahudi olup da katliam çıkaranların sayısı, Müslüman olup da, Allah deyip insan öldürenlerin sayısından çok daha fazla.
“Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.”
bu hesabı silin

Mesaj gönderen bu hesabı silin »

bir gün mutlaka yazdı:
Konterio Bernini yazdı:Arkadaşlarımın deyişiyle; "Kimlikte Müslüman, pratikte Ateist." 'Tanrı' denilen şeye veya kişiye -Orası tartışılır- inanırım. Bilime ve Felsefeye düşkün olduğum için diyorlar bunu. Reenkarnasyona inanırım, ama şöyle; İnsan ruhu bedenden çıktığında bir hayvan bedenine girer. Reenkarnasyon Budistlik inancında vardır, dinler ile çelişkiye düşerim. Kısaca doğma Müslüman'ım.

Dinine çok bağlı olan hristiyan veya diğerleri islama inanmadığı için cehenneme layık görülüyorlar. Sorunun cevabını zaten şu cümlede vermişsin: "Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse..." Ayrıca bir hristiyan, bir yahudi olup da katliam çıkaranların sayısı, Müslüman olup da, Allah deyip insan öldürenlerin sayısından çok daha fazla.
Arkadaşlar bence yanlış biliyorsunuz.. Müslüman olmayıp Diger dinlere mensup olanlar Cehenneme gidicek diye birşey yok..
Hekes kendi dinince yargılanacak.. Her ümmet kendi peygamberinin arkasında iyilik ve kötülüklerinin hesabını vermeye gidecek..Ama sonradan müslüman olanlar müslüman olarak hesap verecek .. Son gönderilen din müslümanlık oldugu için öyle düşünülüyor..Müslüman olanlar avantajlı diyede bir durum yok, önemli olan iyibir insan olabilmek ve hangi dine mensupsa o dinin yükümlülüklerini yerine getirmek..
İnternetten yada ondan bundan kulakdan dolma şeylere inanıp yargıya varmayın.. En basiti okulda din hocanıza sormuş olsaydınız bunun öyle olmadıgını bilirdiniz Madem merak ediyorsunuz açın kuran okuyun yada camiye gidin hocaya sorun.. Yoksa herkes konusuyor, her söylenene inanmamak lazım.. Ayrıca böyle bir şey olduguna nasıl inanıyorsunuz anlamadım akıl mantık var.. Müslümanlar dışında herkes yanacak olurmu yaa.. açın okuyun az .. Bunu dindar bildiginiz aşırı islamci biri bile söylemiş olsa safsatadır inanmadan önce arastırın okuyun... Ayrıca= Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse... tamamen safsatadır ve hiçbir kitapda yazmaz.. Bunlara inanmayın, Butarz konusan hangi dinden olursa olsun tamamen insanları kendi dinine cekmeye çalısıyordur.. Ayrıca bunada Misyonerlik denir.. İstanbulda orda burda incilin arasına 100 dolar koyup gencleri kendi dinlerine cekmeye calısan az olmadı.. Her ülkede bu tür faliyetler oluyor ve her dinde, müslümanlar yapmıyor demiyorum.. Ama tamamen bilgisiz hiç bir şey bilmeyen insanları kandırıyorlar.. umarım anlatabilmişimdir...!
Eger var diyen biri olcaksa lütfen nerde yazdıgını söylesin ve mümkünse internette bir blog olmasın yada dini forumda yazılmıs bisey kimin yazdıgı belli mi? sanmıyorum.. Kitapdan kastımda kutsal kitaplar..yazar kitapları degil...
Ayrıca ben ibadet yapıyorum cok iyi bir muslamanımda demiyorum.. Sadece doğru bildigim seyi söylüyorum.. isterseniz en yakın camideki hocaya sorun isterseniz devletinher ilde diyanet işleri var telefonlada sorabilirsiniz yada kurandan okuyun .. başkada bişeye inanmayın
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Mesaj gönderen bir gün mutlaka »

Muhterem Hayalet yazdı:
bir gün mutlaka yazdı:

Arkadaşlar bence yanlış biliyorsunuz.. Müslüman olmayıp Diger dinlere mensup olanlar Cehenneme gidicek diye birşey yok..
Hekes kendi dinince yargılanacak.. Her ümmet kendi peygamberinin arkasında iyilik ve kötülüklerinin hesabını vermeye gidecek..Ama sonradan müslüman olanlar müslüman olarak hesap verecek .. Son gönderilen din müslümanlık oldugu için öyle düşünülüyor..Müslüman olanlar avantajlı diyede bir durum yok, önemli olan iyibir insan olabilmek ve hangi dine mensupsa o dinin yükümlülüklerini yerine getirmek..
İnternetten yada ondan bundan kulakdan dolma şeylere inanıp yargıya varmayın.. En basiti okulda din hocanıza sormuş olsaydınız bunun öyle olmadıgını bilirdiniz Madem merak ediyorsunuz açın kuran okuyun yada camiye gidin hocaya sorun.. Yoksa herkes konusuyor, her söylenene inanmamak lazım.. Ayrıca böyle bir şey olduguna nasıl inanıyorsunuz anlamadım akıl mantık var.. Müslümanlar dışında herkes yanacak olurmu yaa.. açın okuyun az .. Bunu dindar bildiginiz aşırı islamci biri bile söylemiş olsa safsatadır inanmadan önce arastırın okuyun... Ayrıca= Madem Müslüman dini haricinde dine inananlar ebedi cehenneme gidecekse... tamamen safsatadır ve hiçbir kitapda yazmaz.. Bunlara inanmayın, Butarz konusan hangi dinden olursa olsun tamamen insanları kendi dinine cekmeye çalısıyordur.. Ayrıca bunada Misyonerlik denir.. İstanbulda orda burda incilin arasına 100 dolar koyup gencleri kendi dinlerine cekmeye calısan az olmadı.. Her ülkede bu tür faliyetler oluyor ve her dinde, müslümanlar yapmıyor demiyorum.. Ama tamamen bilgisiz hiç bir şey bilmeyen insanları kandırıyorlar.. umarım anlatabilmişimdir...!
Eger var diyen biri olcaksa lütfen nerde yazdıgını söylesin ve mümkünse internette bir blog olmasın yada dini forumda yazılmıs bisey kimin yazdıgı belli mi? sanmıyorum.. Kitapdan kastımda kutsal kitaplar..yazar kitapları degil...
Ayrıca ben ibadet yapıyorum cok iyi bir muslamanımda demiyorum.. Sadece doğru bildigim seyi söylüyorum.. isterseniz en yakın camideki hocaya sorun isterseniz devletinher ilde diyanet işleri var telefonlada sorabilirsiniz yada kurandan okuyun .. başkada bişeye inanmayın
Sana dini hayatında başarılar dilerim.
“Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.”
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

manzaramizm
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
One

Mesaj gönderen One »

agnostigim
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Genel ağ üzerinde bu kadar çok islamdışı (gayrimüslim) kişinin,veyâhut "sorgulayan" diyelim,bulunması beni şaşırtıyor.Oysa gerçek yaşamda neredeyse hiç denk gelmiyorum böyle kimselereSonra yüzde bin doküz yüz doksan dokuzu müslüman bir ülkede yaşıyoruz diyorlar.Yoğsam SF ile mi ilgilidir, toplumdan uzak olmakla mı,nedir?

(Umarım yazıdan herhangi bir tartışma amacı çıkarmazsınız)
bulantı
bu hesabı silin

Gerçek yaşamda karsılasmaman normal. kimse çıkıpda ben ateistim demez çünkü..insanların yargılayacagından korkar..yada ortamına göre der, her ortamda söyleyemez çünkü ondan karsılasmıyorsun..! sflede alakası yok..ama tabi her dini gorevını yapmayanıda ateist sayma..çıkıp kendi reddetmedıkten sonra ibadet yapmasada müslümandır..ama reddeıyorsa ateistim diyorsa ateis dir.. bence o yuzde ellıylede alakası yok.. onlara oy veren herkes dındarmı? dındar olmayanlarda komple ateismi ne alakası var! dindar olmasa bıle musluman olabılır insan.. oyuzde ellı de sankı komple ibadet mı yapıyor yapanı var hıc yapmayanı var..polıtıkaya gıreceksen adam sırf işine geldıgı ıcın para kazandıgı ıcın yoluna taş koyulmadıgı ıcın oy verıyor onun dınle alakası yok..
bu hesabı silin

:D
Kilitli