Bir dokunuş lazım bir dokunuş yeter başıma gelmişti

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
layerc

Bir dokunuş lazım bir dokunuş yeter başıma gelmişti

Mesaj gönderen layerc »

Arakdaşlar bi ara misafirliğe gittiğimde 4 sene önce herzamanaki gibi tedirgin başlayan bir gündü herşey normaldi bir den bir dokunuş gerçekleşti bir his normal şekilde yapabilirim edebilirim bir his geldi kendiliğinden ve gerçekten ogün rahat geçmişti halbuki bakıyorumda herşey normaldi beni sevinirecek bişeylerde yoktu ogün sıradan birgündü işte bana sosyal fobinin sanki kendiliğinden geçen veya geçmeyen bir durumu tetikledi.Bir dokunuş lazım sanki sadece bir dokunuş.
MACHİNE
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Re: Bir dokunuş lazım bir dokunuş yeter başıma gelmişti

Mesaj gönderen bir gün mutlaka »

4 sene önce misafirlikteyken gerçekleşen o his etkisini sürdürmeye devam etti mi peki? Yani yapabileceğin halde yapmaya cesaret edemediklerin her neyse, onları yapmaya başladın mı?
“Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.”
Kullanıcı avatarı
One

Mesaj gönderen One »

birkaç kez bana da oldu. en son ki aylar öncesinde birkaç dakikalık bi zamandı. en son tamamen huzurlu hissettiğim ''o an'' dı. yolda yürürken akşam üzeri, bahsettiğin bi dokunuştu bana olan. kendimi öyle özgür, öyle huzurlu, mutlu, kendine dolu dolu güvenen biri olarak hissetmiştim ki. bu halim ''o an'' yürüyüşüme de yansıdı. ''o an'' nasıl yürüyeyim sorusu hiç gelmedi aklıma ve zaman öyle hızlı öyle zevkle aktı ki anlamadım bile. normal insanlar hep mi böyle yaşıyor ? her anları mı böyle ? o zaman yanlış olan bir şeyler var. bu haksızlık ağır geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Bende sık sık olur bu durum.Ama kısa sürer.Bazen o kadar rahat hissederim ki anksiyete esnasındaki durumumu,elimin ayağımın dolaştığı o iğrenç durumları düşününce ne kadar saçma ve gereksiz olduklarını anlarım.Hepsinin beynimde olan asılsız şeyler olduğu ne kadar net çıkıyor ortaya.Mesela bi keresinde çalıştığım yerde büyük bi organizasyon olmuştu.3 gün sürmüştü organizasyon.Artık güzel kızların çokluğundan mıdır bilinmez 3 gün çekingenlik adına hiçbir sorun olmamıştı.Eve gidip gelirken yolda falan ne kadar rahattım ya.Keşke hep öyle devam etseydi.Bugün de vardı dün de vardı aynı rahatlık.Arada normale dönüyorum.Sürekli öyle olsa ne kadar güzel olacak.
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

Evet maalesef kısa sürüyor. Ama insan bi an umutlanıyor çok güzel bir duygu ya. İnsanlarla hiç kendimi kasmadan konuşabiliyorum o anda falan ya bilemiyorum herhalde yaptığım bi iyilikten dolayı Allah'ın bana verdiği geçici de olsa bi hediye herhalde diye düşünüyorum :D
Kullanıcı avatarı
bulamadim

Mesaj gönderen bulamadim »

kesinlikle biliyorum o hissi. muhteşem bi duygu. hayatın içinden akıp gitmesine izin veriyorsun. bi anda tüm benliğin huzurla doluyor.okadar kısa ama okadar guzel ki. hatırlıyorum çok net. ne olursa olsun diyip endişelerimden sıyrıldığım gelecekte gerçekten güzel şeyler olabilecegine inandıgım anlarda geliyor.
''Limanda ki gemi güvende olsa da gemiler bunun için üretilmemiştir''
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Bende bir gün dişimi çektirmiştim, dişim çekildikten sonra kendimi rahat hissetim, belkide ağrıdandı :D