sosyal fobi konulu filmler

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
kyuzaa

sosyal fobi konulu filmler

Mesaj gönderen kyuzaa »

arkadaşlar bildiğiniz bu tarz film varmı çok araştırmama rağmen bulamadım cevaplarınızı bekliyorum ;)
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Re: sosyal fobi konulu filmler

Mesaj gönderen Fluperson »

http://www.filimadami.com/keywords/167/sosyofobi/
burdaki listede bulablirsin.direkt sf olmasa da yalnızlığın, sf nin kıyısından köşesinden geçen filmler
kyuzaa

Mesaj gönderen kyuzaa »

Fluperson : teşekkürler arkadaşım
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

kyuzaa yazdı:Fluperson : teşekkürler arkadaşım
Rica ederim,iyi seyirler...
Kullanıcı avatarı
Buzdolabı

Mesaj gönderen Buzdolabı »

Teşekkürler.
..kader dediğimiz aslında yaşantımızın ön hazırlığıydı
kaderi keder yapandı bizim kendi benliğimiz...

bir buzdolabı yazısı
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Scooty yazdı:Saatlerdir forumda arıyorum dizi önerebileceğim bi yer en yakın burası herhalde :) Kore yapımı bir dizi var 'Flower boy next door'.Sosyal fobiye en yakın bulduğum dizi diyebilirim.Gerçi biraz daha hayalperestlik yapıyor ama...:)
Benim tercihim animeler(japon çizgifilmleri) :D

Zaten avatarımdaki mavi saçlı arkadaşda bir anime karakteri, çok utangaç hatta kızlara karşı fobisi olan biri :)
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

aslında çok fazla . superkahraman ozellikle marvel karakterleri bu şekildedir.
ama sana bir kaç film sayıyım kahraman filmleri dışında.

oblomov kitabının filmi . bu arada kitabıda roman olmasına rağmen size sf den kurtulmak için büyük güç vericektir.

fight club filmi .

bunun dışında çokça kullanılır. ya kahramandır filmn 2. bölümünde değişim yaşar.
yada film boyunca dayak yer ezilir büzülür öldürülür
hare

Mesaj gönderen hare »

nabuta wo produce diye bir kore dizisi izlemiştim, tam olarak sosyal fobiyi anlatmış, başroldeki kız okulda kimseyle konuşmayan, başını önüne eğip öyle dolaşan biri ona yardım etmeye çalışan arkadaşlar ediniyor
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

Bashful yazdı:
Scooty yazdı:Saatlerdir forumda arıyorum dizi önerebileceğim bi yer en yakın burası herhalde :) Kore yapımı bir dizi var 'Flower boy next door'.Sosyal fobiye en yakın bulduğum dizi diyebilirim.Gerçi biraz daha hayalperestlik yapıyor ama...:)
Benim tercihim animeler(japon çizgifilmleri) :D

Zaten avatarımdaki mavi saçlı arkadaşda bir anime karakteri, çok utangaç hatta kızlara karşı fobisi olan biri :)
japonlar veya çinliler zeten doğuştan hepsi çekingen ve utangaç biraz araştır :) bir ara bir gezi programı izliyorum adam hiç birini konuşturamadı nerdeyse hepsi kaçıyor
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
nai

Mesaj gönderen nai »

Anime olarak önerebileceklerim var benim de :D
NHK Ni Youkoso favorim. Ana karakter sosyal fobik, üniversiteyi bırakmış ve kendini eve kapatmış bir insan. Japonca tabiriyle "hikikomori". Animesini izlemeye karar verdiyseniz mangasını da okumanızı tavsiye ederim, ana karakterin ruh haline daha çok yer veriyor. "Çizgi film" olduğundan önyargıyla yaklaşacak olanlar için de bir bilgi daha: asıl olarak sosyal fobi sahibi bir yazarın romanından uyarlanmıştır :D Romanın Türkçe çevirisini bulamadım İngilizce çevirisi var internette.
Onun dışında
Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui: Liseye başlayan sosyal fobili bir kızı anlatıyor.
Boku wa Tomodachi ga Sukunai: Tam sosyal fobi ile ilgili olmasa da arkadaş edinemeyen öğrencilerin arkadaş edinme provası yapmak için açtığı bir kulübü anlatıyor. 18 yaş üstü içerikleri de var uyarı olarak.
Tsuritama: Yine ana karakterin çok çekingen olduğu bir seri. Asıl konusu balık olsa da sevebilirsiniz belki :D
Ana karakterin çok çekingen olduğu başka seriler de var ama asıl konuları farklı. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

ya bişey diyecem 1 sf konulu film izlerseniz hayatının değişeceğini zanneden varmı ? en fazla 2 gün etkisinde kalırsın
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
abdullah_44

Mesaj gönderen abdullah_44 »

kalıcısıkıntı yazdı:ya bişey diyecem 1 sf konulu film izlerseniz hayatının değişeceğini zanneden varmı ? en fazla 2 gün etkisinde kalırsın

Ben daha kötü hissederim o tip filmleri seyrettigim zaman..
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Beni kameraya çeken olsaydı izlerdik.
bulantı
memoweb
İletişim:

Mesaj gönderen memoweb »

haha niye öyle düşünüyorsunuz ki beyler :D

Mesaj gönderen stoic »

Çok sosyal fobi olmasa da dışlanmışlıkla ilgili Klass ve biraz da Ben X var.
http://www.imdb.com/title/tt0988108/
http://www.imdb.com/title/tt0953318/

Türk filmi olarak Ali'nin sekiz günü başroldeki karakter büyük ihtimal sosyal fobili.
http://www.imdb.com/title/tt1422811/
We are eternal, all this pain is an illusion.