Sosyal fobiden kurtulmanın tek çaresi.***

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
johnson27

Re: Sosyal fobiden kurtulmanın tek çaresi.***

Mesaj gönderen johnson27 »

Ama malesef o dediğin söylemekle olmuyor.Beyinde düşünce yapısında bi değişme olması lazım insanın.Bu değişmenin zor olma sebebide şu an ki düşüncenizin uzun yıılar boyunca oluşturulması ve bilinç altına işlenmesi.
user

Mesaj gönderen user »

johnson27 yazdı:Ama malesef o dediğin söylemekle olmuyor.Beyinde düşünce yapısında bi değişme olması lazım insanın.Bu değişmenin zor olma sebebide şu an ki düşüncenizin uzun yıılar boyunca oluşturulması ve bilinç altına işlenmesi.
Bende tam yazıcaktim beyne format atmak lazim diye. Ne güzel olurdu herseyi sifirlasak hayata yeniden baslasak ama bu defa da aldigimiz genler bizi rahat birakmaz...ben buna cok inaniyorum, eger ailenizde bu illet varsa kacinilmasi imkansiz malesef. Benim annem sfli,elestiriye acik degil, toplum icinde pasif, yapilani unutmaz vs..hepsi bende mevcut. Keske ailemizi secme imkanimiz olsaydi söyle catir catir konuskan kendini ezdirmeyen özgüveni tavan yapmis bir kadindan dogmak isterdim.
esantiyon

Mesaj gönderen esantiyon »

fobia yazdı:Eğer sosyal fobiden sonsuza dek kurtulmak istiyorsan, içinde bir yerlerde saklanan özgüven duygusunu keşfederek onu en yakın dostun yapmalısın.
Yoksa içinde özgüven duygusunun var olduğuna inanmadın mı?
Bu konuda sana %100 garanti veriyorum. İçinde korkuların, mutsuzluğun, panik duygusunun arkasında gizlenmiş, keşfedilmeyi bekleyen bir özgüven kaynağı var.
Senin üstüne düşen tek görev ise o kaynağı keşfetmek. İşte bunu yapmanın en etkili yolu özgüvenli bir şekilde gerçekleştirdiğin davranışları ve tecrübeleri aylarca hatta yıllarca biriktirerek özgüvenli bir insan olduğuna zihnini inandırmak.sosyal fobi tedavisi
Şu anda seni rahatsız eden, korkutan ve mutsuz bir hayata saplanıp kalmana neden olan tek şey zihninde dolaşan negatif düşünceler. Onlar sürekli konuşur. Sürekli senin ne kadar değersiz biri olduğunu ya da ne kadar başarısız ve korkak biri olduğunu söyler.
Eğer zihninin içinden gelen, negatif düşünceler üreterek moralini bozan bu sese kulak verirsen içinde bulunan o özgüven kaynağını asla keşfedemezsin.
İnan bana onu keşfetmek o kadar zor değil. Yanında sana doğru çözüm yöntemlerini gösterecek birisi varken bu çok çok daha kolay.DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. http://www.xticaret.com/xticaret/?2372_91585

Ya yazmayayim yazmayayim dedim ama dayanamadım artık.Internette yaptiginiz reklamlar yetmedi herhalde gelip burada da sürekli aynı şeyleri binbir çeşit başlık altında yazıp duruyorsunuz.Buradaki insanların rahatsızlığını kazanç aracı olarak görmeyin. Zira burada öyle insanlar var ki gerçekten en ufak bir umut ışığına muhtaclar.
Ayrıca sosyal fobinin de çözümü ne kitap ne ilaç ne de psikologlar. Saydıklarım sadece işimizi kolaylaştırmak için adimlarimizi daha kolay atabilmemiz icin varlar.Etkilerini tabii ki goz ardi etmiyorum ama sorunun merkezinde biz duruyoruz.Başka bir deyişle biz ozneyiz onlar nesne.Istemekle başlar her şey arkadaşlar, inanın ki insan istediğinde her şey başarabilir. Denemek lazım inatla tekrar yapmak düşünce tekrar kalkmak.. Bu söylediklerim cok klişe gelebilir sizlere ama ilk önce sorun kendinize "gerçekten istiyor muyum yoksa kabugumdan çıkmaya korkuyor muyum" diye. Ertelemeyin aklınıza gelince harekete geçin bir kez kizarirsiniz sonra o duruma bi nebze bağışıklık kazanırsınız. Bunlari eskiden insanlarin yuzune bakmaya bile cekinen agir bir sosyal fobili olarak yaziyorum.Ilaç kullanmadım, doktora gitmedim, sadece zorladim kendimi. Belki bir popstar değilim ama en azindan normal bir insanın yaptığı gunluk işleri yapabiliyorum.Cok dagildi konu sanıldığı kadar güçsüz değilsiniz arkadaşlar bunu unutmayın.Kalın sağlıcakla..
esantiyon

fobia yazdı:arkadaşım kızman da haklı olabilirsin.ben de yıllarca bu hastalıktan ugraştım.doktorlara çok para harcadım.bu da yetmedi bir sürü olur olmaz ilaç içtim.ama bu tekniklerle sayesin de ne param gitti ne de ilaç içtim.yani kaybedecek hiç bir şeyim olmadı.fark bur da .önemli olan sana ne kazandırdığı
Hmm anladım, eski bir sosyal fobiliydiniz, her türlü yöntemi denediniz ve bu ürünü aldiktan sonra iyilestiniz.Farzedelim ki oyle o zaman eskiden nasıl bir insan olduğunuzu buradaki teknikleri uyguladiktan sonra nasıl bir degisim gecirdiginizi anlatın.Urundeki tekniklerden bir iki tane örnek verin ki biraz inandırıcı olabilsin. Yoksa sadece buraya kopyala yapistir yaparak pazarlamacı mi yoksa eski bir sosyal fobili mi olduğunuzu kimse ayırt edemez.
Kardelisi

Mesaj gönderen Kardelisi »

Evet bekliyoruz
esantiyon

Bak ne demek istedigimi tam anlamamissin.Ben kitabın pdf sini yükle ya da kitaptan alıntı yap demedim.Bu zaten telif hakkına girer ve bunu gayet iyi biliyorum.Demek istediğim sende ne gibi değişiklikler yaptı nasıl bir insana donustun veya artık neleri daha rahat yapabiliyorsun bunlar hakkında bilgi vermendi. Ama sen yine reklamcı diliyle cevap vermissin.Neyse isteyen ürünü alabilir tabi beni ilgilendirmez.Kimsenin reklamını baltalamak istemem.