Çalışma Korkusu Hakkında Önerileriniz

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
ZeaScoot

Çalışma Korkusu Hakkında Önerileriniz

Mesaj gönderen ZeaScoot »

Merhaba. Ben 16 yaşında lise 3 öğrencsiyim. Aslında bu yıl lise 2'ye geçtim. Bir yıl sosyal fobi ve odama kapanıp şarkılar dinleyerek depresyona girmem yüzünden sınıf tekrarı yaptım. Bu yüzden lise 2 ye yeni geçmiş bulunuyorum.

Herneyse..Annem babam ayrı çok uzun zamandır. Ve annem abim ben bir evde kalıyoruz. Maddi durum olarak kötü durumdayız. Bayağı.. Ve nafaka alamıyoruz özel bir sebepten dolayı.. Ve şuan annem ve abim dışarı çıktılar abime iş bulmak için.. Ben ise kendimi bildim bileli çalışmak istemiyorum çalışma korkum var..

Sanki daha önce bir tramva atlatmışım da o yüzden hiç bir zaman çalışmak istemiyor gibiyim. Okul yaklaşıyor araç gereç için para lazım olduğunu düşünüyorum fakat çalışamıyorum.

Ailem beni umursamaz işe yaramaz biri olarak görüyor. İnanın çok kötü bir durum. Ve "tohumluk" olarak görüyorlarmış beni. Anlamını tam olarak bilmiyorum beslenen kurbanlık gibi birşey sanırım.. Bu sözleri duymak gerçekten kötü hissettiriyor.

Aileme dışarı çıkıyorum atm'ye uğrucam diyip. İş arıyorum hatta bir pastahanede eleman aranıyor yazısını duydum. O iş yerinin önünden 4 kere geçtim. Fakat bir türlü giremedim. Diğer gün gittiğimde ise eleman alınmıştı.

Sosyal fobim var. Psikiyatri'ye gittim 3 seans gördüm. Ve sosyal fobim olduğu ortaya çıktı. 5-6 ay anti depresan içtim. Fazlasıyla kutu bitirdim. Yenilerini aldım vs.. Daha sonra bıraktım. Düzelmeler oldu ama hala sosyal fobi etkisi var. Çalışamıyorum. Hayatımda şimdiye kadar 1 kere kotçu'da çalıştım. Ve 4 gün sonra o işten ayrıldım. İş sahibi bana uygunsuz hareketlerinden dolayı. Fakat ailem bunu bir bahane olarak gördüğümü ve ayrıldığımı sanıyor.

Gerçekten çok kotü durumdayım. Okul yönündende öyle.. Okuldan geldiğimde ders çalışamıyorum sanki vurdumduymaz biri gibiyim ama ders çalışmam gerektiğini bildiğim halde olmuyor.

Gerçekten ders değilde iş konusunda çok yardımlarınıza ihtiyacım var.
alicandan

Re: Çalışma Korkusu Hakkında Önerileriniz

Mesaj gönderen alicandan »

yalnız senin gibi sosyal fobi sorunu olanlar için değil ülkemizdeki liberal ekonomik düzen nedeniyle küçük yaşta çok küçük ücretlerle köle gibi çalışmak zorunda kalan çok insan var.
yani bu durum bir memleket meselesi ve düzelecek gibi görünmüyor çünkü sürekli sağ partiler iktidarda.
liberal ekonomik düzenin kıstaslarına göre memlekette ekonomi iyiye gidiyor. genel ekonomi iyiye gidiyor ama çok büyük eşitsizlikler olduğu için de ezilen insan çok.
bence iş konusunda da ilaç desteği almalısın. ilaçlar çekingenliği azaltabilir ve daha rahat başvuru yapabilirsin.
ZeaScoot

Mesaj gönderen ZeaScoot »

anti depresan içtim 5-6 ay. Yani tesiri olduda hala var ufaktan sosyal fobi
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Bir yerden başlamak gerek.Herkes heyecanlanıyordur işe ilk başlayınca.Birlikte başvurup çalışabileceğinz bir arkadaşın olsa iyi olurdu.

Ben de babamdan laf işitmemek için çalışmak istiyorum.Maddi durumumuz var ama üç kuruşun hesabını yapıyor.
bulantı