Sosyal fobi çok güzel

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
prensesinuykusu

Re: Sosyal fobi çok güzel

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

Sosyal fobi güzel mi? Tartışılır. Tek iyi yanı, herkese temkinli ve mesafeli yaklaşınca; kötü insanla muhabbete girme olasılığını da düşürüyorsun. Fakat bu kadar sene sosyal fobi ile mücadele etmiş biri olarak söyleyebilirim ki. Böyle kabul ettim ben kendimi. Farklılıklarımızla, yalnızlığımızla güzeliz
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Kendinizi oldugu gibi kabul etmek zaten büyük bir adim. Hep baskalarina özenir öyle olmak isteriz ama o huy, o güven bize verilmemis. Düzeltilebilecekleri oldugu kadar düzeltip hayati yasamak lazim eksisiyle artisiyla.
osmangazi

Mesaj gönderen osmangazi »

bir kitapta sosyal fobiyi insana benzetiyor. Nasıl bir insanın kilosu belli bir yere kadar düşerse daha fazla düşmez çünkü kaslar ve kemikler vardır. Sizin de sosyal fobiniz tamamen geçmeyebilir ne yaparsanız yapın çünkü doğuştan veya sonradan öğrenilmiş bir siz varsınız. Belli bir yere kadar değişirsiniz.
prensesinuykusu

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

Yukarıdaki arkadaşlar çok güzel özetlemiş. Ben büyük ölçüde atlattım fakat tamamen geçmiyor. Belirli bir yere kadar geçse de tam anlamıyla diğer insanlar gibi olmamız biraz zor. Gerçi forumda eski birkaç yazarın “ sfyi yendim” gibisinden yorumlarını okumuştum ama sonrası da önemli. Dönemlik bir durum muydu yoksa hala devam ediyor mu?