Yendim Sayılır

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
lanetolsunsf

Re: Yendim Sayılır

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

ilk 4 gün yarım içilecek sonra tam devam edilecek. selectra da SSRI grubu ilaç paxera gibi size onu uygun görmüş demek ki bu bana yaramaz sanma her ilaç herkesde aynı etki yapmıyor bana yarayan başkasına yaramıyor gibi. inş daha iyi hissedersin :)
tayyip52

Mesaj gönderen tayyip52 »

lanetolsunsf yazdı:ilk 4 gün yarım içilecek sonra tam devam edilecek. selectra da SSRI grubu ilaç paxera gibi size onu uygun görmüş demek ki bu bana yaramaz sanma her ilaç herkesde aynı etki yapmıyor bana yarayan başkasına yaramıyor gibi. inş daha iyi hissedersin :)
teşekkür ederim inş yararını görürüm :)
serisa

Mesaj gönderen serisa »

merhaba tayyip52.Randevun nasıl geçti? Bende doktora gidicem ama yinede korkuyorum çekiniyorum.
tayyip52

serisa yazdı:merhaba tayyip52.Randevun nasıl geçti? Bende doktora gidicem ama yinede korkuyorum çekiniyorum.
bende de aynı şekilde korku vard hatta randevu ya gitmesem mi diye de düşünmüştüm.ama gittim doktora toplum karşısında konuşurken çok heyecanlandığım,terlediğimi ve yüzüm kızardığını söyledim sadece.gerisini zaten doktor tamamladı.işte arkadaşlık kurmakta zorluk,tahtaya kalktığında acaba dalga geçerler mi gibisinden.biraz öyle konuştuk.bi tane ilaç verdi.20 gün sonra ya da tekrar randevu verdi o zaman geldiğinde ödev falan vericem dedi.yarında ilacı kullanmaya başlıcam inş.
tayyip52

serisa yazdı:merhaba tayyip52.Randevun nasıl geçti? Bende doktora gidicem ama yinede korkuyorum çekiniyorum.
merhaba.doktora gidebildiniz mi ?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sayılır'a güven olmaz maç 90 dakka, temkinli olmak lazım...
..............Resim.................~~Resim
lanetolsunsf

mahsunkul yazdı:sayılır'a güven olmaz maç 90 dakka, temkinli olmak lazım...
aynen ondan yendim yazmadım zaten. yalnız şu an bir sıkıntısını çekmiyorum kendime güvenim arttı daha bağımsız hissediyorum başedebilme gücüm arttı önceki halimle çok farkım var yine de tam yendim demiyorum ama hayatımı bu şekilde devam ettirebilirim değişmezse. herkese tavsiyem çok yorucu da olsa iyi bir doktor bulun terapi için başka yolu yok..
lanetolsunsf

arkadaşlar ümidinizi motivasyonunuzu kaybetmeyin benim için hayat hala iyi gidiyor bir sıkıntı yok yıllardır en iyi yılbaşı gecesini geçen gece yaşadım kalabalık kızlı erkekli bir arkadaş grubuyla. vazgeçmeyin sırf o yüzden yazıyorum olmayacak bir şey yok ama üstüne gidin anlayın sizdeki temel sebep ne iyi bir doktor bulun ilaç kullanın ne gerekiyorsa yapın motivasyon çok önemli yüksek tutmaya çalışın bunun yenilebilecek daha iyi hale getirebilecek bir şey olduğunu bilin. hepinize istediğiniz gibi bir yeni yıl olsun yıllar istediğiniz gibi geçsin :)
johnson27

Mesaj gönderen johnson27 »

Peki herkes dış görünüşünden memnun mu?
lanetolsunsf

anlamadım?
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

lanetolsunsf yazdı:anlamadım?
Dış görünüşşünüzden memnun musunuz diyor işte :) biraz alakasız olmuş tabii ama sfyi yenmekte dış görünüş de etkili.
bulantı
lanetolsunsf

bence başka bir şeyi kastetti. bekleyelim açıklasın :D
johnson27

Konuyla alakasız oldu ama bence dış görünüşün kişinin kendini nasıl gördüğü ve bugüne kadar ki sosyal becerisini ne kadar geliştirdiği çoook önemli...
lanetolsunsf

alakasız değil bence doğru diyorsun. ama kendi adıma dış görünüşüme o kadar güvenmiyorum he kötü değil memnunum. sosyal beceri de sorunlu ama sıfır değil orta diyebilirim geçmişi düşünerek hala geliştirme aşamasındayım :) ama hiç tamamen izole evden çıkmaz halde olmadım hep ucundan kıyısından tutundum insanlardan kaçmadım aksine genelde kalabalık içindeydim ama ne sıkıntılar çektim neler içimde kaldı ne yapmama gerektiğini bilemedim yaptıklarımdan ya da yapmadıklarımın nasıl pişmanlığını yaşadım 24 saat düşündüm çıkış bulamadım vs bunları bir ben bir Allah bilir. ama şimdi ilaç yardımıyla belki ilaca da o kadar gerek yok önceye göre kesinlikle yok ama iyileştim de diyemem depresyon var çünkü onun için kullanıyorum daha çok her neyse geçmişe göre daha iyiyim bazı şeyler daha net çevreyle ilişkim daha dengeli ben daha memnunum bir şeylere isteğim var ama hayata da tam bağlı değilim şu an çekip gidebilirim seçenek sunulsa bu da işte kronik depresif halden heralde onu yenmeye çalışıyorum daha doğrusu geçsin diye bekleyişteyim hayata sıkı bağlanmak için. içimi döktüm buraya da :D ama motivasyonunuzu sağlam tutun çabalayın çabalamaktan kastım çare aramak ilaç doktor klinik kitap okuma vs neyse işte yoksa şöyle davranıcam böyle olmam lazım başkası şöyle ben de öyle davranayım değil o yanlış bir yol sonu da yok daha kötüye götürür. siz neyseniz osunuz zaten en olumlu sonucu da doğal kendiniz gibi olduğunuz zaman alıyorsunuz ben şu an öyle alıyorum hala kendimde beğenmediğim taraflarım var düşünürsem diğer insanları vs ama kendim gibi oluyorum kasmıyorum çevreden olumlu dönüş alıyorum kaç senedir yanlış dediğim şeyleri denedim hep daha kötüye gitmişti. bu hastalık zaten kısaca insanın kendi gibi olamaması o yüzden karakter karmaşası var öyle bir baskılıyorsun ki ben kimim diyorsun ortaya tam bir karakter çıkaramıyorsun. kendin gibi olup karakterini ortaya koymak için de bazı temel fikirlerinin farkındalıkla değişmesi lazım kendinle barışmaya başlaman lazım o zaman seni reddeden eleştiren olsa da koymuyor zaten ama seni öyle sevenlerin verdiği haz tat başka oluyor yetiyor. ben de hala daha yolun çok başındayım umarım böyle gider daha iyiye gider daha hiç bir şeyden emin değilim uzunca bir süre geçmesi gerekecek gibi.
johnson27

Dediğin her şeye %100 katılıyorum.Ama şu kendimiz olma meselesi...Bende çok düşündüm onu.Ama sanki kendim olursam bazen saçmaladığımı ve birçok yerde adamdan sayılmayacağımı düşünüyorum.Sanki cocuklaşıyorum ve insanlar hakkımda kötü düşünür diye ciddi davranıyorum o zamanda o ciddi kişi ben olmadığım için acık veriyorum ve ben bir neyim sorusunu kendime sürekli soruyorum.