Yendim Sayılır

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
lanetolsunsf

Yendim Sayılır

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

Sf yi yendim sayılır yendim diyecem de emin de olunmuyor bir süre tecrübe etmek lazım bazı durumlarda hafif hissettiriyor tabi de etkileyen bir şey yok. Onun dışında endojen depresyonum da varmış uzun süre ilaç kullanmam gerekecek heralde sf mi depresyon yaptı depresyon mu sf yaptı yoksa ikisi ayrı mı takılıyor bilmiyorum ama ilaçla depresyon düzelince iyi olacak gibi sf sıkıntısı yok gibi bir şey çünkü.

Yenmemi sağlayan iyi bir psikiyatr ile terapi ve ilaç kullanmak. İyi bir doktor bulmanız lazım malesef görüşmeniz lazım ilaç da destek sağlar.
Ben paxera kullanıyorum. Depresyonuma iyi geldi öncelikle en önemlisi sonra sf ile yüzleşmemi sağladı motivasyon sağladı ve de SSRI grubu ilaçlardır bize verilen ilaçlar etken madde farklıdır. Paroksetin(paxera) SSRI grubu ilaçlar içinde sf ye en iyi gelen ilaçtır çünkü cesaret verir. Normalde söylemek isteyip söyleyemediğiniz şeyi söyler yapmak istediğiniz şeyi yaparsınız. Hatta cesaret etkisi şöyle ki normalde de kendine güvenen çekingenliği olmayan birine paxera kullandırtılırsa kişi normalden fazla risk alır normalde kavgaya girmeyeceği olayda ortamda kavgaya girer başına iş alır laflarını daha dobra söyler arabayı daha seri kullanabilir kısacası riske girmeye başlar özgüven artışı olur keyifli bir duygudur bizdeki etkisi de keyifli :) yazıyım dedim ama alıp kullanmadan da bir doktora gidin mutlaka en azından kontrollü kullanın(kullanacak olanlar) neyse hepimize geçmiş olsun hayatta başarılar.
Kullanıcı avatarı
pineapple

Re: Yendim Sayılır

Mesaj gönderen pineapple »

tebrikler =)
Laugh and all the world laughs with you, weep and you weep alone.
lanetolsunsf

teşekkürler umarım komple silerim hayatımdan şimdilik öncelikli hedefim depresyonu yenmek malesef
carepdr

Mesaj gönderen carepdr »

lanetolsunsf yazdı:teşekkürler umarım komple silerim hayatımdan şimdilik öncelikli hedefim depresyonu yenmek malesef
Komple silmek olmasın hedefin
Hedefin her durumda baş edebilmek olsun zaten baş edebilince bi zararıda kalmayacak ama komple silmeyi düşünürsen ufacık bi sf hissetiğinde onu büyütürsün yenemiyorum bu illeti dersin [smilie=blind.gif]
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

carepdr yazdı:
lanetolsunsf yazdı:teşekkürler umarım komple silerim hayatımdan şimdilik öncelikli hedefim depresyonu yenmek malesef
Hedefin her durumda baş edebilmek olsun zaten baş edebilince bi zararıda kalmayacak ama komple silmeyi düşünürsen ufacık bi sf hissetiğinde onu büyütürsün yenemiyorum bu illeti dersin [smilie=blind.gif]
Çok haklısın carepdr.
tayyip52

Mesaj gönderen tayyip52 »

Arkadaşlar sosyal fobi çözümü için hangi bölümden randevu almalıyız.psikiyatri mi?
lanetolsunsf

carepdr yazdı:
haklısın doğru demişsin. ama zaten komple silicem diye takıntı halinde değil çok sallamıyorum zamanla hiç hissettirmez kendini diye umuyorum beklentim o yönde.
lanetolsunsf

tayyip52 yazdı:Arkadaşlar sosyal fobi çözümü için hangi bölümden randevu almalıyız.psikiyatri mi?
psikiyatriden randevu al
tayyip52

lanetolsunsf yazdı:
tayyip52 yazdı:Arkadaşlar sosyal fobi çözümü için hangi bölümden randevu almalıyız.psikiyatri mi?
psikiyatriden randevu al
teşekkür ederim.bu arada öncelikle devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum da bi yararı olur mu acaba?
carepdr

Mesaj gönderen carepdr »

tayyip52 yazdı:
lanetolsunsf yazdı:
psikiyatriden randevu al
teşekkür ederim.bu arada öncelikle devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum da bi yararı olur mu acaba?
Olmaz mı devlet hastanesindeki doktorda 10 sene okuyor.
tayyip52

tayyip52 yazdı:Olmaz mı devlet hastanesindeki doktorda 10 sene okuyor.

kesinlikle öyle.ama süre olarak kısa görüşeceğimiz için yararlı olur mu demek istedim.birde ilaç veriyorlarmış galiba,ilacın nasıl bi etkisi olabilirki
carepdr

Mesaj gönderen carepdr »

tayyip52 yazdı:

kesinlikle öyle.ama süre olarak kısa görüşeceğimiz için yararlı olur mu demek istedim.birde ilaç veriyorlarmış galiba,ilacın nasıl bi etkisi olabilirki
Nasıl ilaç yazarken bilimsel yöntemler kulanıyorlarsa süreyi ayarlarkende uygun süreyi veriyorlar
tayyip52

carepdr yazdı:
tayyip52 yazdı:

Nasıl ilaç yazarken bilimsel yöntemler kulanıyorlarsa süreyi ayarlarkende uygun süreyi veriyorlar
Tamam anladım teşekkür ederim yarına randevu aldım bakalım artık ne olacak :)
lanetolsunsf

devlet hastanesine doktora mutlaka git önemli olan gitmek ben de zar zor gittim defalarca gittim çok uğraştım ilaca da öyle başladım sonra şansın yardımıyla ve peşini bırakmamamla özelde bir doktorla tanıştım ona gittim işte ayda bir ya da iki ayda bir öyle öyle eski benle şu anki ben aynı değilim resmen görüşüm değişti netleşti karmaşam azaldı. umarım tümden de kurtulurum. devletteki doktor ama terapi açısından malesef istisnalar hariç çok fazla fayda sağlamaz onu diyim 10-15 dk ile olacak iş değil adam hastasını hatırlamakta bile zorlanıyor terapi içinalternatif yaratmanız bulmanız lazım.
tayyip52

lanetolsunsf yazdı:devlet hastanesine doktora mutlaka git önemli olan gitmek ben de zar zor gittim defalarca gittim çok uğraştım ilaca da öyle başladım sonra şansın yardımıyla ve peşini bırakmamamla özelde bir doktorla tanıştım ona gittim işte ayda bir ya da iki ayda bir öyle öyle eski benle şu anki ben aynı değilim resmen görüşüm değişti netleşti karmaşam azaldı. umarım tümden de kurtulurum. devletteki doktor ama terapi açısından malesef istisnalar hariç çok fazla fayda sağlamaz onu diyim 10-15 dk ile olacak iş değil adam hastasını hatırlamakta bile zorlanıyor terapi içinalternatif yaratmanız bulmanız lazım.

selectra diye bir ilaç verdi bugün doktor.
ilk dört
sabah
yarım
sonra
1 tane
tok

yazmış.tam olarak anlayan varmı acaba.