BEYNİNE FORMAT AT

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
kalıcısıkıntı

BEYNİNE FORMAT AT

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

Evet arkadaşlar barış muslu diye bir uzman bir yöntem bulmuş.Akapunktur özel noktalarına dokunarak tabi önce korkunu ,kaygını, üzüntünü tetikleyip göz noktalarıyla en üzüntülü anını yakalaman lazım.detayları kitapta var.İnanamıyorum 2 günde kitabı okuyup uygulamaya başladım.En büyük sorunlarımdan biri kendimi çok değersiz hissetmemdi.Bugün oturdum efkarlı müzik açıp kendimi aşağılamaya bütün olumsuz duygularımı açığa çıkarmaya başladım.inanılmaz bir şekilde yıllardır ketlenmiş duygularım çözüldü ve ağlamaya başladım.kendime sen değersizsin,seni kimse aramıyor ,sormuyor,sevilen biri değilsin,kimse seni önemsemiyecek,sen bir hiçsin, seni neden sorsunlar ki? sen değersiz birisin ,kimsenin umrunda değilsin [smilie=crazy.gif] laflarını tekrarladım.yani gerçek korkumu tek tek açıkladım duyguyu serbest bıraktım ve neredeyse 3 saat kesintisiz devam ettim,tabi salya sümük ,hıçkırarak ağladım.bu arada özel bölgelere vuruyorum yavaşça geçmeye başlyor tekrar başlıyorum ve her hassas göz bölgesinde tekrarlıyorum.sonunda hepsini temizledim.artık bu laflar etkisini yitirdi.sanki ölmüşte dirilmiş gibi oldum.Kuş gibi uçmaya başladım.toplumun içine girdim birden en ufak bir değersizlik hissi yaşamadan.ilk defa içten davranabildim aralarında ve mutluydum.hatta evden çıkmadan duş aldıktan sonra aynanın karşısında oturmuşken istemsizce gülmeye başladım yaklaşık 5 dk ağzım kulaklarımda gülüyorum. [smilie=dance3.gif] öyle oldu işte.kitabı alın okuyun mantık süzgecinden GEÇİRMEYİN sadece uygulayın duygular tam olarak açığa çıkmazsa boşaltılamaz ve etkisi olmaz.BİDE E KİTAP VAR İNDİRİN İSTERSENİZ GİDİP SATIN ALMAYIN HEMEN İNDİRİN VE BİR GÜNDE OKUYUN UYGULAMAYA BAŞLAYIN.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
kalıcısıkıntı

Re: BEYNİNE FORMAT AT

Biraz daha araştırdım.Adam eft tekniğiyle NPL yi birleştirmiş ve hızlı sonuç almayı sağlamış.Hepinizin bildiği gibi ortamlara girerek insanlarla iletişim halinde olarak sosyal kaygımız tamamiyle geçmiyor.hatta daha kötüye gidenler var.Bunun sebebi bilinçaltının bizi sürekli uyarmasıdır.bilinçaltıda mantıkla çalışmadığı için anladığı dilde konuşmak gerekiyor.Daha önce yaşadığımız kötü olaylara önlem alıyor ve bizi buna benzer olaylarda sürekli uyarıyor.İşte burda devreye bu taktikler giriyor.Önce kaygımızı açığa çıkarmamız gerekiyor sonra npl yani göz noktalarıyla kaygıyı en şiddetli hissettiğimiz odağı buluyoruz.en son eft noktalarını uyarıp duyguyu serbest bırakıyoruz.böylece sorunla yüzleşen bilinçaltı bir sorun olmadığı kanısına varıyor ve gereksiz önlem almayı bırakıyor.dün gece heyecandan düzgün yazamamışım.Size önerim 1 günde değersizlik duygumla yüzleştim ve çok rahatladım.iç sıkıntım şimdilik yok oldu bakalım zaman neyi gösterecek.yazarın dediğine göre ömür boyu kurtuluyormuşuz.yani eski anılar artık rahatsız etmeyecekmiş.yeni ufuklara yelken açma zamanı.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
gunesedogru

Mesaj gönderen gunesedogru »

Merak etmedim değil, denemek lazım ama ben tam anlamadım, su yöntemi tam olarak yazsana
kalıcısıkıntı

2 sayfa yazdım saha ne yapıyım xO aslında tek yapman gereken bu kitabı indirmek ve okumak orda anlatıyor.işin güzel yanı korkunla toplum içinde yüzleşmiyorsun.kendi kendine yüzleşip yok ediyorsun.tam bir sf linin hayali.
gunesedogru

Mesaj gönderen gunesedogru »

neyse yinede saol
globall

Mesaj gönderen globall »

göz noktaları nedir? Göz hareketlerini duymuştum...
ercanayaz

Mesaj gönderen ercanayaz »

selam arkadaşlar ben küçük yaşta utangaç ergenlik çagın da sosyal fobik olarak bu işin bir kurtuluş yolunu anlatacagım askerligimi istanbulun en büyük ordu evinde yaptım komutan garsonluk yapmamı istedi çay kahve servisi haliyle bir sosyal fobik olarak kaçındım ama oçok ısrar etti ve sosyal fobinin tüm belirtilerini göstererek yaptım bir süre sonra normal bir garsondum ve askerligim bitince bu hastalıkda bitmişti artık toplum içine giriyor misafirlige gidiyordum. terapi dedilkleri bu olsa gerek yıllar sonra bir işyerinde aşagılanır gibi oldum tekrar başladı galiba bu bir güven meselesi çok zor bir hastalık gibi görünüyor fakat üzerine gidince yeniyorsunuz .....

Bu mesajı bildir
Fight4Freedom

Mesaj gönderen Fight4Freedom »

Arkadaşım baya bi oldu sanırım neuroformat tekniğini yapalı etkileri halen devam ediyor mu?
kalıcısıkıntı

sana şöyle diyim bu yaz depresyona girmedim.yani bunu uyguladım 1 hafta falan ve duygu yükümün çoğunu boşalttım,artık iç sıkıntım az oluyor.en azından bu duygusal boşalma sebepsiz sıkıntılarımı azalttı.ama diyer şeylerde tam anlamadım çünkü devam etmedim.hani bizde bir huy var bir ilacı sadece ağrı geçene kadar içeriz,bitirip tam iyileştirene kadar değil
Fight4Freedom

Anladım arkadaşım yalnız tekniği eksik yaptın sanırım önce olumsuzu düşünüp daha sonra bilinçaltındaki tüm sorunlar açığa çıkınca olumluya çeviricektin bunuda yaptın mı ?
kalıcısıkıntı

yok o söylediğin 3 yöntemden biri sadece.birinde olumsuzu açığa çıkarıp belli yerlere dokunmak biri duygu açığa çıktığında olumluya çevirmek biri de ileri aşama belli bir yere odaklanarak sadece duyguyu çıkarmak
Fight4Freedom

Anladım bahsettiğin kitabı bende okudum bu aralar uygulamayı düşünüyorum o kısmı atlamış olabilirim etkisinin sürdüğünü belirttin umarım bir daha bu duyguya kapılmazsın dostum işe yarar yani yöntem