Sosyal Fobimi Yeniyorum Galiba

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
xact

Sosyal Fobimi Yeniyorum Galiba

Mesaj gönderen xact »

Yaşadığım onca sıkıntı, kaygı, major depresyon yüzünden intiharın eşiğinden dönmek, örgün üniversiteyi bırakmak, dört yıldır doktora gitmek ve bifiil ilaç kullanmak, bunun 5-6 ayında profesöre gitmek ve onca para bayılmak derken sosyal fobimi büyük ölçüde yendim desem belki yalan söylemiş olmam. Başlarda iş görüşmelerine gitmeden önce delicesine kaygı yaşarken, şimdilerde iş görüşmelerinde gayet rahat davranabiliyorum artık. Umarım bir işe girip sosyal fobimi daha da yenebilirim doktorumun da sürekli önerdiği üzere... Ama bazı kaygılarım da yok değil iş ve iş ortamı konusunda, oradaki insanlarla iletişim konusunda, dışlanmak konusunda... O yüzden tam olarak yenmiş kabul etmiyorum sosyal fobimi. Ama daha iyiye gidebileceğini ümit ediyorum.
kalıcısıkıntı

Re: Sosyal Fobimi Yeniyorum Galiba

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

peki sen de sebepsiz yere bütün gün kaygı ve iç sıkıntısı yaşadığın oluyor mu?
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
xact

Re: Sosyal Fobimi Yeniyorum Galiba

Mesaj gönderen xact »

kalıcısıkıntı yazdı:peki sen de sebepsiz yere bütün gün kaygı ve iç sıkıntısı yaşadığın oluyor mu?
Bazı dönemlerde oluyor ama genelde benim görmeyi istemediğim veya reddettiğim sebepler de oluyor bu iç sıkıntısını ve kaygıyı yaşatan.