SİZİN DE GEÇECEKTİR :)Emin olun

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Umut güzel şey

SİZİN DE GEÇECEKTİR :)Emin olun

Mesaj gönderen Umut güzel şey »

Benim geçtiyse sizin de geçer

[smilie=bye.gif] Canım kardeşlerim. Burada Rabbim’in dilemesiyle hepimiz bir araya gelmişiz.Hepimizin sıkıntısı sorunu belli Sosyal Fobi.Ama ben bundan korkmuyorum artık çünkü geçti çok şükür. [smilie=dance3.gif]
Ben size zikirden önceki ve sonraki hayatmı kisaca anlatayım
ZİKİRDEN ÖNCE :(
• Her şey benim için zordu imkansızdı.
• Hayattaki herkes mutlu olabilirdi ama ben olmazdim çünkü benim engelim vardı sosyal fobi....
• Birinci sınıfa başlarken hep ağlardım okuldan korkardım sanmayın ki sadece birinci sınıfta olup bitti beşinci sinifa kadar devam etti. (Okul fobisiymis)
• Ben hep kendine güveni olmayan,başkaları için yaşayan,başkalarını mutlu etmek için yaşayan biriydim. Benim kendime verdiğim bir değer hiç bir zaman yoktu. Ne olduğunu da bilmiyordum. Böyle olunca insanlar ister istemez eziyorlar...
• Lise 2 bitti yaz tatilindeydim. Birden biri yüzümün istem dışı insanlarla konuşurken kızarmaya başladığını fark ettim. Daha önce hiç böyle olmamıştı. Ben istemedikçe daha daha çok kızarıyordum.
• Artık sosyal fobi ile tanışmış oldum.
• Aklim da kızarma korkusu insanlara rezil olurum korkusu artık beni esir almıştı. Güvenimi gün gün yok ediyordu.
• Sonrasında psikoterapi bir umutla başladım.ne paralar verdim ama ne yazık ki ticari kaygıyla sürdürülen tedaviden ben bir sonuç alamadım
• Sonra internette telkinlerle karşılaştım. Kendine güven gibi isimleri vardı. Başta iyi geldi ama sonradan fayda etmemeye başladı
• Sonra hipnoz fayda olcak diye düşündüm uzman birine gittim o da bos cıktı .
• Evde eft denemelerim oldu.
• Ilaç kullanmaya başladım sonra.Bu sitede ahmet hoca çok methediliyordu ta Ankaradan Istanbula iyi olma umudyla gittim 
• Sayili okunan esmalar vardı onları okudum başta iyi geliyor ama etkisini kaybedince bırakıyorsun.
• Sonralarında ise hiç aklıma gelmeyen intihar düşünceleri geldi .evet eğer ölürsem bu dert de benle olmayacaktı ve kurtulacaktım
• Biir ara inancimi 'da kaybettim. Isyankar da bir kul oldum.
ZİKİRDEN SONRA [smilie=dance3.gif]
• Zikrimi yaparken hep kaygı içindeydim. Benim bu hastalığım hiç biir zaman geçmeyecek diyordum.
• Ben bu zikri yapan kişilerle konuştuğumda hep merak etme herkes şifasını buldu sen ‘de bulacaksın dediler ama ben inanmiyordum.
• Gülbahar ablama bu rahatsızlıktan bahsedince o da bana ‘‘bitanem bu zikir en büyük psikolog emin olabilirsin'’ demişti
• Zikrimin 6. Aylarına geldiğimde söyle bir sey söylerken buldum kendimi BEN HIC BIR ŞEYDEN KORKMIYORUM .Aynen de öyle oldu. Artık gide gide korktuğum şeyler kesinlikle beni korkutmadı. Geç bunları geç diyordum nefsime
• Şimdi beni gören kesinlikle bu kız sosyal fobili demezsiniz.Çünkü bişey kalmadı bu hastalığa dair çok şükür.
• Ara ara birşeylerden fayda gördüğümüz zamanlar olur ya sonra başa dönersiniz. Ben o iyi olduğum donemlerde de iyiysem bile hep bir kaygı hali vardı. Içimden sürekli beni izleyen eleştiren hata yapmamalısın diye bir ses vardı.
• Siz de gelin başlayın bu zikre .Küllerinizden yeniden doğun. Kendinizi herşeyi ve en çok da Rabbinizi sevmeye başlayınca herşey çok güzel oluyor.
• Şüpheye düşmeyin başlayın. Benim burda en ufacık bir art niyet ve ya bir beklentim yok olamaz da.zaten hep diyordum iyi olursam sosyal fobilere yardim elimi mutlaka uzatacam. Rabbim bugunleri bana gösterdi şükürler olsun.
• Zikri aşağıda anlatıyorum. Rabbim inşallah hepinizin şifasını verir .Sormak istediklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz :)
• ZİKİR NASIL YAPILIR?
• 1-) Sessiz olmalıdır. Yüksek sesle değil, kendi
• duyacağın kadar sesli olmalı.
• 2-) Kimin huzurunda olduğunu unutmadan,
• edepli, terbiyeli olunmalı.
• 3-) Mutlaka abdestli olunmalı.
• 4-) Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman be-
• lirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zaman
• gerçekleştirilir. Kısaca gecenin karanlığında
• ve gündüzün aydığında olmak üzere “HER
• GÜN 2 KERE” yapılmalı.
• UYGULANMASI
• 1-) Bir kez Besmele söylendikten sonra; 100 ke-
• re “TÖVBE ESTAĞFİRULLAH” söylemek,
• 2-) Besmele söylemeden en az 132 kere “SA-
• LAT-I ŞERİFE” söylemek, daha fazla sayı-
• da da söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.
• 3-) Salat-ı Şerifleri söyleyip, bitirdikten sonra baş-
• larında Besmele ile “MUTLAKA, 11 İHLAS
• VE 1 FATİHA” okuyup Hediye Duası okuyo-
• ruz.
• HEDİYE DUASI
• Allah’ım okuduğum surelerin sevabını ve Salatı
• Şerifeleri, Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e, yüce Ali’sine, Ehli Beyt’ine, As-
• habına, Salih Kullarına, meleklere, Hızır (A.S.) ve
• sevdiği evliyalara, himmet eden sultanlara, Veysel
• Karane Hz.’nin ruhlarına, ders veren hocalarımıza
• ve onların hocalarına, Üveyslere, Üveyslerin de he-
• diye ettiği Sevgililere… (kendinize göre doldurabi-
• lirsiniz) “HEDİYE ETTİM” denilecek.
• 4-) Bir kez Besmele çekilip, en az 100 kere “LA
• İLAHE İLLALLAH” söylenecek. Daha fazla
• sayıda da söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.
Kardelisi

Re: SİZİN DE GEÇECEKTİR :)Emin olun

Mesaj gönderen Kardelisi »

Öncelikle iyileştiğinize çok sevindim, darısı başımıza:) Ben de bir Yaratıcı'ya inanıyorum ama açıkçası anlamını bilmeden dua okuyarak iyileşebileceğimi düşünmüyorum.
Umut güzel şey

Ben de düşünmüyordum. Ama şu an hastalığımdan eser kalmadı. Ne kaybedeceksiniz ki. Hem de 10 dknizi da almayacak. Sonuçlara siz bile şaşıracaksiniz
Umut güzel şey

Anlamını bilmeden değil . Rabbini zikrediyorsun. ve kişi sevdigiyle beraberdir. Sen onu andıkça o da seni anıyor . Sıkıntılarını senden iyi biliyor ve yükünü de hafifletiyor. İnşirah süresinde demiyor mi "Biz senin sırtından sana eziyet veren yükü almadik mi?" Belki alırız demiyor almadık mi diyor. O zaman sen 'de Rabbine inan güven ve iyilesegine de inan :)
Kardelisi

Ben de sürekli şükrediyorum Rabbime bence bu da zikir sayılır :)
Kardelisi

"Rabbine inan güven ve iyilesegine de inan". Önemli olan bu bence ama bu da yeterli değil. Olabildiğince iyi bir insan olmak lazım öyle kuru kuruya olmaaazz :D Demek siz iyi bir insansınız ki iyileşmişsiniz :)
Umut güzel şey

Tabi ki şükür en büyük zikirdir. Ya iyilesigine inan diyorum çünkü ben de inanmıyordum ama ben iyileştim onun için diyorum ki İNAN
Bu zikri yaptıkça Rabbim sen 'de ne kötü huy varsa zaten alıyor eksiğin varsa da tamamlıyor.
Kuru kuruya olmaz zaten bu duayı yaptıkça sen gayrette oluyorsun zaten ruh halin iyileştikce sen 'de etrafına pozitif ılımlı ve olumlu yaklaşıyorsun.
Umut güzel şey

Arkadaşlar yapın bu zikri inanın herşey geçiyor. RABBIMIN IZNIYLE
Umut güzel şey

Güncel
Umut güzel şey

Kimse okumuyor mu acaba .emin olun geçiyor:) sadeece deneyin yaşayın ve görün.
Umut güzel şey

Güncel olsun mu :)deneyin sadece .10 dknizi almaz. Ve size çok faydası olacaktır emin olun.
Küskün dayı

Mesaj gönderen Küskün dayı »

Bu zikri görmüştüm facebook ta ve internette sitesi var Veysel Karane isminde. Öncelikle Allah razı olsun. Sadece Allah rızasına tabi olduğuna inanıyorum bu zikir halkasının ve bir kez yatsı namazını kıldıktan sonra yaptım vesveseler çoğaldı, sonra devam edemedim. Namaz kıldığımda vesveseler çoğalıyor ağır bunalım bir ruh haline giriyorum, o yüzden devamını getiremiyorum. Hergün dua ediyorum ama ben 5 vakit namazı kılmak ve zikre devam etmek istiyorum. Neden ibadete sarılınca vesveseler daha da çoğalıyor. Bu durumları yaşadınmı ? Tecrübelerini yazarsan bende faydalanırım.
Umut güzel şey

Tabi ki yazarım.
Öncelikle Allah'ın ve resulün nün selam ve bereketi üzerine olsun kardeşim :)

Bu vesveseleri veren kim nefsin. Tip dilinde egon. Nefsin asla iyi olmanı istemez ve o yüzden sana zikri yapmamak için bir sürü bahaneler üretir . Ben de başta inanmamıştım ama sormuştum Rabbime bu yol doğru mu diye inan bir şekilde cevap veriyor rabbim . Siteyi incele ziyaretçi defterini oku o kadar kişi yalan söylemiş olamaz demi canim kardeşim.sen yatar ki sarıl inan bana Rabbimin yardımı olcaktir. Rabbime emanet olun inşallah:)
Saykospikot

Mesaj gönderen Saykospikot »

Selam sizinle konuşmak istiyorum mümkün mü kardeşim mesajıma cevap vermeni bekliyorum
Saykospikot

Mesaj gönderen Saykospikot »

Ben sizin yazınızı 3 yıl önce okudum size ulaşmak çok istedim inanın bir türlü kayıt yapamadım siteye, kardeşimde kendi telefonundan denedi olmadı, nasip şimdiyeymiş demekki mesajımı İNŞALLAH okumak nasip olur da bana dönüş yaparsın