kurtulmak mümkün..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
FrezYa

kurtulmak mümkün..

Mesaj gönderen FrezYa »

kendimi bildim bileli bu hastalıkla mücadele ediyorum.
1.Kesinikle kaçmadım
kaçmadığım için yaygın olan sosyal fobim performans anksiyetesine geriledi.
2.doktora gittim (devlet hastanesine öyle pahalı özel doktorlara değil)
şanslıysanız iyi bir doktora denkgelirseniz benim gibi harika olur. çok düşük dozda bir ilaçla başladık (citoles) yanında o dönem ağır da bir depresyon geçirdiğim için bir damla (damlayı sadece 1-2 ay kullandık) ve ilk 3 hafta düzenli daha onra ihtiyaç duydğum zamanlarda dideral kullanıyorum .. dideral i mutalaka araştrın
3. Telkin kayıtları satın aldım.
site ismi vermek yasak mı bilmiyorum o yüzden vermiyorum.
10 - 15 dklalık kayıtlar . sosyal fobi için sette var, diğer problemler içinde ihtiyacıma göre sectim. (utangaclıga son. özgüven, kendini kabullen,daha iddialı ol gibi)
her gece uyurken başımda döndü durdu müzikler
4. kendime uygun telkin cümleleri kurdum. ( kendime güveniorum. çok sakinim, insanlar bana bakarken sakinim. ben güzel ve becerikli bir kadınım igibi)
günde en az 41 defa tekrarladım. mümkün olduğunda sesli, olmadığında sessiz bir şekilde.inanılmaz faydası var.ilk başlarda inanarak söylemekmümkn olmasa da şu bir gerçek konuştuklarınız düşüncelerinize, düşünceleriniz davranışlarınıza dönüşüyor zamanla. ben bunu yaşadım.
5.eft denedim.
derinlerdeki inanılmaz sosrunları ortaya çıkarıyor. tavsiye ederim.unuttuğunuzu sandığınız çok fazla şey olabilir. eft yaparken inanılmaz bir duyguboşalımı da oluyor. nasıl ağladığımı ben biliyorum :)
6. dua edin ve namaz kılın. özellikle esmaül hüsnagünlük olarak tesbih edin.41 yasin okumuştum. hıdırellezde de ilk duam buydu:)
benim okuduğum bazı esmalar Ya Kuddüs (170) . Ya Selam (131). Ya zel celali vel ikram (275). 1 fatiha ardından 422 Ya Şafi ardından şifa duası var. internetten bakabilirsiniz yanlış yazmiyim diye yazmıyorum. isteyen olursaa ettiğimdiğer duaları da atarım tlf numda kayıtlı.
sonuç olarak bu hastalıktan %90-95 oranında kurtuldum.
umarım sizde kurtulursunuz.
ha dua ederken sadece kendime etmedim bu hastalığı ççeken herkese şifa ver Allahım diye dua ettim.Yani siz de bana dua edin:)
yazım yanlışlarım için kusura bakmayın. bilgisayar çok sağlıklı değil. umarım hepiniz en kısa zamanda kurtulursunuz
esantiyon

Re: kurtulmak mümkün..

Mesaj gönderen esantiyon »

Paylasiminiz icin tesekkurler ve ayrica azminiz icin tebrik ederim.Sitenin böyle yazılara ihtiyacı var.Darisi tüm sf lilerin başına..
Kardelisi

Mesaj gönderen Kardelisi »

Çok teşekkürler :)
depres

Mesaj gönderen depres »

bahsettiğiniz telkin cdleri hangileridir?
Suveydaa

Mesaj gönderen Suveydaa »

depres yazdı:bahsettiğiniz telkin cdleri hangileridir?

Özelden yazdım. Site ismi verebiliyor muyuz emin olamadım
Umut güzel şey

Mesaj gönderen Umut güzel şey »

Benim yazdıklarımı okumuş muydunuz? Okumadıysanız lütfen okuyun ve neler değişmiş hayatımda ve siz yaparsınız sizin de geçecek olacağına inanın [smilie=bye.gif]