Savaşımız sürecek...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
starmaster

Savaşımız sürecek...

Mesaj gönderen starmaster »

evdeki interneti iptal ettirdiğim için bu mesajı internet cafede yazıyorum.
dün Jet li nin yeni filmi kır zincirlerini izledim. Aslında sinamaya gitmeye niyetim yoktu. ama filmin hemen altındaki şu yazıyı görünce sinemaya daldım. orda şu yazıyordu.

kimse senin efendin olamaz

birhaftadır canım çok sıkkındı ama siteden bi arkadaş ile yaptığım sohbet sayesinde şimde çok daha iyiyim. ve kendimdeki gelişmeleri gördüm.
size biraz bunlardan bahsetmek istiyorum
eski halim ,2 sene önceki halim ve şimdiki halim adı altında.

eski halim :
ben önceden beri sf liğimnin daha doğrusu utangaçlık kisvesi adı altında sobitliğim farkındayım. şu ann 25 yaşındayım. Tek çocuktum.
hatırladığım ilk görüntüler ilkokul 1. sınıfa ait sınıftaki diğerçocuklardan ayrıydım ben onları dışardan izlerdim ve hiç bir zaman onlarla kaynaşamadım. sanki çin'e sihirli bir el tarafından bırakılmış çocuk gibi. gerçi üniversite üçüncü sınıfa kadar hiç bişey değişmedi. kendimi kişisel gelişim kitaplarna verdim. ama onlarda bir işe yaramadı çün onlar genel çözümler sunuyordu. mesala Ali için yazılkmış bir kitap yoktu
ünbiversite üçüncü sınıfa kadar sanki bataklığa saplanıp çıkamamış biğr insan gibi debelenip durdum. bu arada bir kıza platonik aşık oldum 4 sene boyunca açılamadım. bu arada dersleri faLANDA sallamıyorum malum sebeblerle. tabi bu arada kızlarla ilgili durumumdan söz ediyim.
kızlar tarafından birçok kere taciz edilmişimdir. hatta bazıları
ailemin evde olmadığı zamanlarda zili felan çalıyordu. tabi bende kapıyı açmıyordum. kızlara karşı heyecanımda şu şekilde.
yoldan karşıdan bir kız gelse dahi kalbim çstlayacak şekilde çarpıyordu. kız ilgisiz alakasız bir kız olsa dahi. ve buna benzer bir çok şey.
sanırım belki gay olduğumu bile söylüyorlardı.
ağar tüm fobikliğimi yazarsam tamamen bir roman çıkar. :)
buna benzer birçok şey. çocukken bana taktıkları lakapları falan yazmıyorum bile yada nasıl kullandırdığımı kendimi.....
şu an sitede anlatılanların hepsi bende vardı artı bana özgü şeylerde.
bunları yazıp başınızı ağrıtmıcam.

2 seneki önceki halim:
artık sf hastası olduğumu farketmeye başladım. kiteplar okudum.
ancak yinede çok farketmedi. ancak küçük küçük meydan okumalar başladı.

şu anki halim:

artık isyanlar başlamıştı artık kendime isyan ediyordum.
haşa Tanrıya bile isyanım vardı. ki hala varr.
(allah affetsin)
ve bu siteyi buldum. daha doğrusu en azından bana benzer insanlar olduğunu gördüm.
son birbuçuk aydır :
şu an insanlarla tartışmaya girebiliyorum. gerçi herdefasında yeniliyorum ve karşıdaki insan gene beni söz oyunları ile yenmeyi başarıyor. ama yinede en azından benim için büyük birşey. özellikle cesaret tahtasındaki idmanlar sayesinde yok katettim. ama bazen yenilmek gerçekten sinirlerimi bozuyor. işallah birgün yenmeyi öğrencem

kızlar konusanda en azından sokakta karşıdan gelen bayanlara karşı heyecanlanmıyorum yada kontrol ediyorum. hatta konuştuğum zamanlarda bile oldukca sakin ve güzel konuşuyorum.
tabii sf olduğum için tüm çevremi kaybettiğim için kız ve erkek insanlarla konuşma fırsaftı fazla elime geçmiyor bu yüzden yinede tam performansımı bilmiyorum. belkide yine eski günlere dönerim.
ama hiç bir zaman o günlere dönmek istemem

şu an hala büyük oranda sf li sayılırım. ama en azından bana göre büyük gelişme içerisindeyim
şu an yaz tatiline gidiyorum ve sanırım bir çok şey orada belli olacak.

haa bu arada mesala köftecide ve dolmuşta hiç tanımadığım birkaç kişiyle sohbet ettim. ki bu benim için çok iyi bir ilerleme
Eylemlerim sürecek :wink:

lütfen unutmayın
kimse bizim efendimiz olamaz
saskinbezgin

Mesaj gönderen saskinbezgin »

seni destekliyorum devam et..ben de jimnastik salonuna gidip bilgi istedim ne biliyim bilgisayar satan bir dükkana bilgisayarımla ilgili birkaç sorundan bahsettim photoshop diski hazırlayabilirler mi fln sordum işte.ama eğer hiç birşey yapmazsam o gün ne fiziksel ne zihinsel bir şey başıma çok ağrı girmeye başlıyor bilmiyorum bugün çok kötü bir gün..
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

güzel haberlerinin devamı da gelir inşallah .. :)
anka

Mesaj gönderen anka »

starmaester yazın içimi serinletti...evet eylemlerimiz sürecek kurtuluşa kadar...ben de 2-3 gün içinde yaptıklarımıa inanamıyorum.hatta geçen gün patronumu aradım.(bu arada işimiz gereği sürekli takip ediliyoruz tlf.gprs üzerinden ve gün içinde aranıp rapor veriyoruz) hep diğer arkadaşları arayıp onlardan rapor istiyorsunuz beni neden aramıyorsunuz dedim.ben!!!!patronuma!!!! bu mükemmeldi.ve babama üzerimdeki bazı baskılarından sözedip rahatsızlığımı dile getirdim.şimdi sırada karşılarında bi türlü saçmalamadan konuşamadığım insanlar var.bu hafta onlara ayırıcam zamanımı ve kızara bozara terleye terleye konuşucam.gelişmeleri paylaşmaktan keyif duyarım.
saskinbezgin

Mesaj gönderen saskinbezgin »

ankacım patron olayı çok iyiymiş gerçekten hehe çok hoşuma gitti.babalarla konuşmak...ben de zorlanıyorum babamla konuşurken nedense...bana kızacağından değil belki ama nedense karşısında kendimi baştan haksız görüyorum sanki.o küçük kız oluyorum.onun küçük çok kıymetli tek çocuğu...zor ya keşke tek çocuk olmasaydım.ztn ben kendi sf liğimi ona bağlıyorum..ingilizcesi bile halimi açıklıyor zaten only child...only ve de lonely ayhh neyse sinir oldum yine..devam et sen ;)
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

saskinbezgin yazdı:ankacım patron olayı çok iyiymiş gerçekten hehe çok hoşuma gitti.babalarla konuşmak...ben de zorlanıyorum babamla konuşurken nedense...bana kızacağından değil belki ama nedense karşısında kendimi baştan haksız görüyorum sanki.o küçük kız oluyorum.onun küçük çok kıymetli tek çocuğu...zor ya keşke tek çocuk olmasaydım.ztn ben kendi sf liğimi ona bağlıyorum..ingilizcesi bile halimi açıklıyor zaten only child...only ve de lonely ayhh neyse sinir oldum yine..devam et sen ;)
TEK ÇOCUK SENDROMU diye bir kitap var bilmem okudunmu ?
ben okudum ve içinde SF liği tetikleyebilecek bir çok nşey var.
ve çevremde gördüğüm kadarı ile tek çocuklarda SF oranı daha yüksek.
bu sadece benim tahminim :roll:
anka

Mesaj gönderen anka »

benim ailem kalabalık 4 kardeşiz biz ama ben minik şirin ortanca kızım.26 yaşında değil 6 yaşımdayım hep ev içinde.bazen sorunlarım öyle önemsiz oluyor ki onlar için.eğer yalnız yaşamama izin verseydiler belki kendimi büyütürdüm duygusal olarak ne güzel olurdu...bu arada babam ondan en çok korkan beni ondan hiç korkmayan çocuğu sanıyor.bu yaman çelişki yaa :roll:
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Re: Savaşımız sürecek...

Mesaj gönderen fetret »

starmaster, hikayeni yer yer kendimden izler de görerek keyifle okudum. sadece bir noktaya değinmek istiyorum.
starmaster yazdı:şu an insanlarla tartışmaya girebiliyorum. gerçi herdefasında yeniliyorum ve karşıdaki insan gene beni söz oyunları ile yenmeyi başarıyor. ama yinede en azından benim için büyük birşey. özellikle cesaret tahtasındaki idmanlar sayesinde yok katettim. ama bazen yenilmek gerçekten sinirlerimi bozuyor. işallah birgün yenmeyi öğrencem
eskiden ben çok tartışmacı biriydim. şimdi çok nadir tartışmaya girerim ki genellikle sakin geçer tartışmalarım. tartışırken de yenmek gibi bir amacım yok sanki. haklı olmak zorunluluğu hissetmiyor gibiyim. benim savunduğum her ne ise sonuçta benim kişisel algımdan ibaret. yanılıyor olabilirim. bu inanç beni özgürleştiriyor.
Kullanıcı avatarı
akdeniz

Mesaj gönderen akdeniz »

evet bende sosyal fobiyi insanlarla tartışmalara girerek yenmeye başladım..konuştukça daha da özgür hissediyordum kendimi..kazanmak önemli değildi önemli olan benim o tartışmanın içinde bulunabilmemdi..zamanla buna öyle alışıyorsunuzki artık insanlara''hayır''demenin zor olmadığını görüyorsunuz..her kim olursa olsun fikrinizi söyleyin,mimiklerinizi kullanın,kendinizi kasmayın ve rahat olun..
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

anka yazdı:26 yaşında değil 6 yaşımdayım hep ev içinde.bazen sorunlarım öyle önemsiz oluyor ki onlar için.
Anka, cidden bunu yenmemiz lazım, bende eve dönünce anlam veremediğim bir şekilde çocuklaşıyorum. Arkadaşlarımla Türkiyeyi sigara eşliğinde kurtarıp herkesi evine arabayla bırakıp trafikte polis çevirmesine alkol testi yaptıktan sonra eve dönünce nasıl böyle 10yaşında gibi davranabiliyorum hayret ediyorum...
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER
Kullanıcı avatarı
saklambaç

teşekkür

Mesaj gönderen saklambaç »

starmaster sana çok teşekkür ediyorum hikayen için çok güzel gülel güle okudum bende senin yaşadıklarını yaşadım ve halen yaşıyorum
NEREYE KAÇIYORSUN?
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

saskinbezgin yazdı:ankacım patron olayı çok iyiymiş gerçekten hehe çok hoşuma gitti.babalarla konuşmak...ben de zorlanıyorum babamla konuşurken nedense...bana kızacağından değil belki ama nedense karşısında kendimi baştan haksız görüyorum sanki.o küçük kız oluyorum.onun küçük çok kıymetli tek çocuğu...zor ya keşke tek çocuk olmasaydım.ztn ben kendi sf liğimi ona bağlıyorum..ingilizcesi bile halimi açıklıyor zaten only child...only ve de lonely ayhh neyse sinir oldum yine..devam et sen ;)
BENDE TEK ÇOCUĞUM DEDİĞİN GİBİ TEK ÇOCUK OLMAK ÇOK AMA ÇOK ZOR.BİRİNCİSİ EL BEBEK GÜL BEBEK BİÜYÜTÜLÜYOSUN ÜSTÜNE TİTRİYORLAR HERŞEYİME KARIŞIYOLAR KENDİ BAŞIMA BİŞEY YAPMAMA ESKİDEN İZİN VERMEZLERDİ ŞİMDİLERDE ÇOK ŞÜKÜRKİ BU OLAYI AŞTIM ÇÜNKÜ ONLAR YAPMAYA DEVAM EDERLERSE KENDİME OLAN GÜVENİM TAMAMİYLE SONA ERECEK.....
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

starmaster yazdı:
TEK ÇOCUK SENDROMU diye bir kitap var bilmem okudunmu ?
ben okudum ve içinde SF liği tetikleyebilecek bir çok nşey var.
ve çevremde gördüğüm kadarı ile tek çocuklarda SF oranı daha yüksek.
bu sadece benim tahminim :roll:
SANA ÇOK KATILIYORUM TEK ÇOCUK OLARAK TEK ÇOCUKLARDA DAHA YÜKSEK SOSYAL FOBİ.
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

bende tek çocuğum :|
Kullanıcı avatarı
KAF_KEF_06

Mesaj gönderen KAF_KEF_06 »

bende :)
NASIL BİTTİYSE BUNDAN ÖNCEKİLER,BU DA BİTER.BİTE BİTE SONUNDA BEN DE BİTERİM OLUR BİTER.../AZİZ NESİN