Akilli Insanlarin Hastaligi:SF

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
birkedigördümsanki

Re: Akilli Insanlarin Hastaligi:SF

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

çok hassas ,duygusal, mükemmelliyetçi ,haksızlığa tahammül edemeyen insanların hastalığıdır sf.
hayatta herşey adil olsun isterler.ama dünyanın adil olmayan çirkin bi yer olduğunu hissettikçe hep geride durur seyrederler..herşeyin farkındadırlar,HERŞEYİN.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

"Akilli Insanlarin Hastaligi:SF" madem öyle neden ben gerizekalıyım ?
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

_baracuda_ yazdı:"Akilli Insanlarin Hastaligi:SF" madem öyle neden ben gerizekalıyım ?
istisnalar kaideyi bozmaz..: pe
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

yaa yazdı:
_baracuda_ yazdı:"Akilli Insanlarin Hastaligi:SF" madem öyle neden ben gerizekalıyım ?
istisnalar kaideyi bozmaz..: pe
yani hepiniz akıllısınız bi ben gerizekalım [smilie=dash3.gif]
Kullanıcı avatarı
tradewind

Mesaj gönderen tradewind »

avutmalarla sorunun çözümüne inilmez
çaydanı misafirin üzerine devir gelde buna akıllılık adını koy
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

birkedigördümsanki yazdı:çok hassas ,duygusal, mükemmelliyetçi ,haksızlığa tahammül edemeyen insanların hastalığıdır sf.
hayatta herşey adil olsun isterler.ama dünyanın adil olmayan çirkin bi yer olduğunu hissettikçe hep geride durur seyrederler..herşeyin farkındadırlar,HERŞEYİN.
Aynen çok dogru..
phobiadictates

Mesaj gönderen phobiadictates »

arkadaşlar kendimizi kandırmayalım..fukara avuntusundan başka bir şey değildir bu
seydam

Mesaj gönderen seydam »

bence de sen moral vermek için yazmışsın iyi de etmişsin insanları mutlu ediyosun ama bence yanılıyosun bizim utanmamız senin bahsettiğin haya duygusundan çok farklı birşey senin bahsettiğinde eğer utanmamız gerekiyorsa utanırız ama biz sf liler utanıcak bişey olmadığıda da utanırız işte bizim sorunumuz bu en ufak şeye kızarırırız

az konuşma çok konuşma meselesine gelince evet az konuşuyoruz ama bu gereksiz konuşmamak adına değil biz fikirlerimizi dile getiremeyen insanlarız insanlar bize katılmaz ya da alay ederler korkarız biz bu yüzden az konuşuruz senin anlattığın sf liler sf li değil kişiliğini bulmuş özgüveni yerinde normal insanlar umarım farkı anlamışsınızdır kendinizi böyle avutmayın hastalığınızın farkında olmak onu aşmak için ilk adımdır

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
fadime

Mesaj gönderen fadime »

Alınganlık masumca bişey olarak algılanır. Bir insan biri bir laf edince kızar ve gelip laf edene yumruk sallarsa bu kişinin sabırsız, tahammülsüz, kendine toz kondurmayan, ağır laflarla siddetle karşılık veren egosunu ön plana çıkarmış biri olduğunu anlarız. Alıngan insan da buna benzer. Kendine toz kondurmaz. Egosu kuvvetlidir. İstemediği şeyler duymaya hiç gelemez. Sadece yumruk atmaz. Karşıdakine değil kendine zarar verir. İçten içe kemirir düşünceler...
sf liler de insan... Sessiz ama melek, sessiz ama çok iyi, sessiz ama sevgi dolu... değil. Belki olumsuz özellikleri barındırmaları farklı... Herkes gibi kusurlular...
Akıllılıktan daha çok hassaslar bence. Aynı ana babanın çocuğu, aynı ortamda aynı şartlarda yetişen çocuklardan biri çok rahat, sosyal olabiliyorken diğeri sessiz, kıyıda köşede kalan biri olabiliyor. Yaradılıştan gelen bir farklılık var. Nasıl şeker hastaları herkesin yediği şeyleri yese şeker komasına girer, çocuklardan biri aynı olayı yaşayınca olumsuz etkileniyor, diğeri ise o olumsuzluğu bertaraf edebiliyor, etkilenmiyor.
Genetik yatkınlık çok etkili...
İster genetik yatkınlık, ister yetiştirilme tarzı olsun sonuçta bir sorun bu ve kurtulmak için çabalamak gerekiyor.
Cinastım. Şartlar fadime yaptı.
Kullanıcı avatarı
sentimental

Mesaj gönderen sentimental »

Akıllı SFli olacağıma, salak ve mutlu olsaymışım keşke...
Elimde kalan tek şey umut...
Fatma Nur

Mesaj gönderen Fatma Nur »

MERHABA
BEN YENİ ÜYEYİM.
SF'Lİ OLMAK GERÇEKTEN ÇOK ZOR.
SF'NİN AKILLI İNSANLARIN HASTALIĞI OLDUĞU KONUSU TARTIŞILIR Kİ TARTIŞILIYOR.
SF HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPTIM.BÖYLE BİR İFADEYE RASTLAMADIM.BELKİ AKILLI İNSAN OLMANIN SONUCUNDA SF OLMUYORDA SF'NİN SONUCUNDA AKILLI İNSAN OLUNUYOR OLABİLİR.
Fatma Nur

Mesaj gönderen Fatma Nur »

Evet sentimental salak ve mutlu olmak... Ama kimseye faydan olmazdı o zaman ne kendine ne başkasına.Ben insanın arkasında güzel şeyler bırakması gerektiğine inanırım.Diyeceksin;sanki şimdi kime faydam oluyor? diye ama öyle işte.
canoo

Mesaj gönderen canoo »

ben katılıyorum bu konuya bencede sf insanlar herkeseten akıllıdır saygılıdr deger verir insnalraa konuşacagı yeri bilir toplumda ne yapacagını ne yapılacagını bilir ve çok sevilirler insanlar tarafından aynı benim gibi övmek gibi olmasın am a çalıştıgım iş yerinde herkes beni çok seviyor akrabalırımda aynı şekilde ben çok konuşmam ama konuştummuda konuşacagımşeyi kulagım duyar boşa konuşmam sf olalım bizde insanız digerlerinden daha çok dır degeriinizi bilin insanlar dır kendinizi sevin kendini seven insan kendini sevdiren insandır bu dünya bizim içindir bize verildi bizde en güzel şekilde yaşıyalımsf olsakta bizde insanız nefes alıyoruz çünkü.............
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

bu başlıktan nefret ediyorum. ne kadar kendi dünyanızdasınız. sf li bir yığın murat abi,ismet abi,hamide abla falan gördüm ben. sf nin ne olduğundan bi haberler.ayrıca çok zeki ve entelektüel bi taraflarını da göremedim. ama sf li insan asosyal yaşadığı için kendini okumaya,öğrenmeye daha çok verebilir.

ben bir sürü sf li tanıdım ve bir çoğu en az benim kadar gerizekalı.
clonizses

Mesaj gönderen clonizses »

Kaç sf'li bu saydığın özelliklere ölene kadar sahip olmak ister ki? Ben istemiyorum. Bastırılmış içine sinmiş süngerleşmiş bir beyin istemiyorum :)