sosyal fobiyi yendim.kesinlikle!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
manzara

Re: sosyal fobiyi yendim.kesinlikle!

Mesaj gönderen manzara »

tradewind yazdı:benim bi halam çıldırdı sonra babam gil onu bir şeyhe götürdüler
oda bi muska yapmış vallahi başka hiç bi şey yapmamış
ama şimdi halam gayet iyi iyileşti yani
hangi şeyh?
BEN BENİM
fobikali

Mesaj gönderen fobikali »

Bornfobik yazdı:SF yenilebilecek birşey değildir zira yense dahi hazımsızlık yapar..
Taş gibidir valla oturur mideye :D
atılgan31

Mesaj gönderen atılgan31 »

bende bu polen denen zıkkımı kullandım bi ...a yaradığı yok.eskiden salak kendilerini bilge sanan kocakarıların uydurmaları almayın.okeder.
NİCKYOK

Mesaj gönderen NİCKYOK »

Başka bir konu başiliğinda "tabut" rumuzlu bir arkadaş "unuttum" rumuzlu başka bir arakadaşa telkinlerle ilgili yardimci olmuş. bu konuyla alakali nerden bilgi alabiliriz. telkinler konusunda net bir bilgi yok. Parayla mi satiyor? Nasil temin ederiz yardimci olursaniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Ayrica "murat" isimli arkadaşa da çok teşekkür ederim. Tüm yazilarini satir satir harf harf okudum. Kisacasi ikna oldum. En azindan denemek gerek diye düşündüm ve tam bir aydir kullaniyorum poleni. değişiklik olarak bişey yok ama 6 ay diyor kardeşimiz. Devam edeceğim inşaallah şifa bulurum.
irem

Mesaj gönderen irem »

NİCKYOK yazdı:Başka bir konu başiliğinda "tabut" rumuzlu bir arkadaş "unuttum" rumuzlu başka bir arakadaşa telkinlerle ilgili yardimci olmuş. bu konuyla alakali nerden bilgi alabiliriz. telkinler konusunda net bir bilgi yok. Parayla mi satiyor? Nasil temin ederiz yardimci olursaniz sevinirim.
buradan indirebilirsin
http://www.terapi-psikolog.com/index.ph ... &Itemid=77
alucard06

Re:

Mesaj gönderen alucard06 »

muratokato yazdı:
bilm-i yorum yazdı:bu polen bana çok ii geldi.neredeyse sf bitmek üzere bende.ama polenden mi yoksa düşüncelerimi değiştirmemden mi orasını bilmiorum.bence herkes bi denesin.mesela otobüsteki ters koltuklara kesinlikle oturamazdım.ama artık biner binmez ön koltuklara doğru yöneliorum.çok rahatım bugünlerde.sunum falan yapamam diye düşünürken şimdi cesaret gelmeye başladı.inşallah o da olacak.poleni yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve sonuç yüzde yüz başarılı ama dediğim gibi polenden dolayı mı tam emin deilim.çünkü sfyi yenmek için başka yollar da deniyorum....
başka hangi yolları deniyorsun? özel değilse bizimle paylaşabilirmisin?
belki sana ruhsal durumundaki değişikliklerin polendenmi yoksa değilmi, edindiğim tecrübelerle cevap verebilirim.

ayrıca;polen zaten bir yeri bloke ve baskı etmeden doğal olarak zihnin yeniden programlanmasını uzun vadede sağlıyor.yani düşünceler kalıcı olarak değişiyor,kişinin o anki ihtiyaçlarına göre düşünceler yeniden oluşuma uğruyor.

nasılmı? aşağıdaki linkten takip et lütfen.

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 76&start=0
son cümleni çok beyendim arkadasım bende sana aynen katılıyorum bu konuda..insan kendi kendine hastalıklı düşüncelerini değiştiremiyor ama böyle bir ilaçlarla uzun vadede düzeltebiliyor ancak..bu yüzden psikologlar ilaç verirken ilacın dozunu yavaş yavaş arttırmamızı söylüyorlar..kimse bundan sonra böyle düşünmeyecem yada söyle düşünecem diyerek inançlarını değiştiremez..bende sf hastasıyım bu tür şeyleri çok denedim ama hiçbiri olmadı..illaki ilaç almak lazım..

bilmiyorum kardeş bencede kullandığın polen yüzünden olmalı üstündeki stresin azalması..

muratakato verdiğin güzel tavsiyeler için sana teşekkür ederim..bende arı polenini deneyecem ama şuanda sarı kantanonu deniyorum daha 5 gün olmasına rağmen biraz faydası oldu gibi..benim fikrime göre bu hastalığı yenmek için acele etmemek gerekiyor..senin de dediğin gibi bu tür bitkisel ilaçlar eski hatalı düşüncelerimizden kurtulup beynimize yeni düşünce kalıpları yerleştirmek için mutlaka yavaş yavaş arttırılması gerekiyor..ben buna çok inanıyorum..sarı kantanonun seviyesini yavaş yavaş arttıracağım eğer sonuç alamazsam arı polenini deneyeceğim..arkadaşlarada tavsiye ediyorum ;hangi ilacı kullanırsanız kullanın sakın acele etmeyin..beyninize alışması ve kendini düzeltmesi için biraz zaman tanıyın..sakın çok ilaç alayımda hemen iyileşiyim diye yanlış bir fikre kapılmayın yoksa başladığınız noktaya geri dönersiniz..temeli çürük olan birsey yıkılmaya mahkumdur..bunu unutmayın sakın..inşallah Allah fikrimde yanıltmaz beni..
alucard06

Re:

Mesaj gönderen alucard06 »

muratokato yazdı:sayın"r ozurlü" ve "user" arkadaşlar tamamen bilimden uzak onun bunun lafına bakarak ön yargılı kararlar veren insanlar olduğunuzun resmidir bu yazılarınız.

neden;çünkü ben yazılarım hiç birinde 2 günde iyileşirsiniz demedim.anlattığım şartlarda bu poleni alırsanız işe yarar dedim.

neden;çünkü anlattığım şartlarda herkesde işe yarar dedim ve bunu bilimsel olarakta şu anda "çözüm önerileri" kısmında anlatmaya devam ediyorum.
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?t=6876

o safsata dediğiniz şeylerin yanlış olduğunu"bilimsel olarak"(lafta değil) bana açıklayabilirmisiniz?veya aynı şeyi yapacak bir doktor,profosör,doçent v.s bulabilrmisiniz?

"BUYRUN HODRİ MEYDAN !!!!!!!!!!!!"
ben bu sitede bu tür insanlarla çok karşılaşıyorum..kendileri yapıcı ve faydalı bir fikir söylemeyip sürekli başkalarının fikirlerini sebebsiz yere karalamaya çalışan kişiler var..sen en azından iyi niyetle ve karşılık beklemeden bir umut veriyorsun ama bu kişiler çözüm üretmekten çok sadece sorun üretmeye yarıyorlar..bir kez daha deneyebileceğimiz bir fikir verdiğin için teşekkür ederim..
thesilent

Mesaj gönderen thesilent »

Arkadaşlar bu polen iştahı açar mı?Bir de psikotik ilaçlarla birlikte kullanılabilir mi?Cevaplarsınız çooook sevinirim.. [smilie=bye.gif]
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

thesilent yazdı:Arkadaşlar bu polen iştahı açar mı?Bir de psikotik ilaçlarla birlikte kullanılabilir mi?Cevaplarsınız çooook sevinirim.. [smilie=bye.gif]
Bu öneriyi getiren arkadaşa göre ilaçlarla beraber kullanılmasında sakınca yok. İştah konusunda bir bilgim yok ama açar gibi geliyor.

Ayrıca murat adlı arkadaşı çabalarından ötürü tebrik ediyorum. Ben kullanmadım; ama kendi deneyip gördüğü ve başarılı sonuç aldığı bir tedavi yönteminden sonra bazıları gibi arkasına bile bakmadan gitmemiş, diğer sosyal fobiklere yardımcı olmak istemiştir. Tartışmalarda kendisine haksızlık edildiğini düşünüyorum yahu 3000-5000 üyesi ki çoğu pasif olan bir forumu ticari amaç olarak mı kullanıcaklar yapmayın..