gitti...gelmeyecek:)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
deryadeniz

gitti...gelmeyecek:)

Mesaj gönderen deryadeniz »

merhaba arkadaşlar bende üniversite hayatıma başladığımdan beri (yaklaşık3 yıl)sosyal fobimle mücadele içersindeydim topluluk önünde konuşamıyordum biryerlere gidip yemek yiyemiyordum erkek arkadaşım tarafından bu sebeplerden dolayı terk edildim topluluk içinde sürekli kızarıp bozarıyordum :oops: bunları düşünüp kendi kendimi yedim ve 12 kilo verdim bulimik oldum iştah sorunum vardı evden dışarıya çıkmıyordum buyüzden depresyon tedaviside gördüm daha doğrusu sadece doktor kontrolünde ilaç kullanıyordum ve birgün bir arkadaşım sen sihirli bir değnek olsada bütün hayatımı değiştirebilsem diye bekliyorsun ama bu hiçbirzaman olamayacak dedi ve bişeyleri farketmemi sağladı,gerçektende sadece durumu kabullenmiş hiçbirşey yapmıyordum daha sonra harekete geçmeye:) karar verdim. dersler sırasında özellikle söz hakkı almaya drama etkinliklerinde özellikle çok konuşan roller üstlenmeye gayret gösterdim ve eğitim gönüllüleri vakfına üye oldum 7-15 yaş arası çocuklara gönüllü öğretmenlik yaptım gitar kursuna katıldım... tabiki birdenbire durumum düzelmedi ama her defasında kendimi yeniden motive etmeyi başardım yani klasik bir tabirle çok düştüm ama tekrar kalktım ve geldiğim nokta ise çok güzel bir arkadaş çevrem,dünya tatlısı bir erkek arkadaşım ve sınıf önümde yaptığım sunumlardan sonra hocalardan ve arkadaşlarımdan aldığım övgü dolu sözlerim var artık. arkadaşlar size tavsiyem korkmayın ve üstüne gidin bu hayat sizin ve zaman akıp geçiyor bir daha dünyaya gelmeyeceksiniz kesinlikle bu sizin elinizde. ben hergün Allah'a dua ediyordum karşıma yeni fırsatlar çıkarsın bu fobimi yenmek için diye ben azimliydim ve dualarımda kabul oldu;) sevgiyle kalın.....
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

hoşgeldin aramıza: )

azmin hiç tükenmemiş ne güzel...

demek vakıfta da çalıştın.....bu daha da güzel birşey: )

dilerim sf adına daha daha büyük adımlar atarsın ;) sana inanıyorum ;) bunları başaran daha çoook alır ;)
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

çooook tebrik ederim deryadeniz... ne mutlu sana... içtenlikle mutluluklarının devamını dilerim...sevgilerimle...
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

derya..yazdıklarında kendimi buldum...

sevdiği insan tarafından terkedilmek hariç yaşadığın şeylerin aynılarını ben de yaşadım..

ve kendimi eski benle karşılaştırdığımda görüyorum ki: çoooooooook değişmişim....sf adına çooooook büyük adımlar atmışım.....

ihtiyacımız olan tek şey doğru düşünme becerileri , başarabilceğimize olan inancımız ve savaşma gücümüz..

bunların hepsinin sen de varolduğunu görüyorum....

herşey daha da güzelleşicek hayatında inan ;)
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Tebriklerrr... ;)
DCC
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Azmin zaferi, kararliligin korkuya galip gelmesi.Basarilarinin devamini dilerim deryadeniz bize yazmaya devam et.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

ne güzel deryadeniz cok guzel arkadasım basarmak ıstemenın yarısıdır derler ya sen bunu haketmısın :) ınsallah bundan sonrakı hayatında sf sız ve mutlu gecırrısın
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

hoşgeldin derya deniz
deryadeniz

Mesaj gönderen deryadeniz »

teşekkür ediyorum arkadaşlar kayıt tarihime bakıpta aldanmayın yaklaşık bir yıldır forumu takip ediyorum ;)
alev

Mesaj gönderen alev »

ne güzel birinin daha mutluğu bulduğunu okumak güzel darısı diğer tüm mutsuz insanların başına :)
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

Azmin ve gayretinin sonucu en iyi şekilde sana dönmüş deryadeniz..bundan böyle de mutluluk senin peşini bırakmasın..darısı başımıza..amin!
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Yenmeye karar vermis birinin aramiza gelmesi beni cok sevindirdi. Tebrikler ve azimli basarilarinin devamini dilerim.

Hosgeldin
Kullanıcı avatarı
kahverengi

Mesaj gönderen kahverengi »

=D>
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

BRAVO DERYA.
BANA DA GÜÇ VERDİ BU AZMİN.
İYİ Kİ BİZE YAZMIŞSIN.

UMARIM DEVAM EDERSİN SAVAŞMAYA. :D
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

sizin adınıza sevindim ama bendeki sf bağışıklık kazandı,kemikleşti sanki artık...bu sözler bir an içimi hafifçe kıpırdatmaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki............ :?