SFyi KABUL ETMEK(cok onemli)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

SFyi KABUL ETMEK(cok onemli)

Mesaj gönderen Bornfobik »

(Kabul edip, sfli bir sekilde yasamaktan bahsetmiyorum)Anlatiyim;

Sfyle savasima basladigimidan beri, onu sorgulamaya da baslamistim.Dusuncelerimi sorgulamaya calistim, fakat okadar cok yanlislar dizisi vardiki kafamda bunlari teker teker degistirmek, duzeltmek inanin cok zordu.
Sonra sfnin beni ele gecirdigi, kontrolu kaybettigim zamanlari dusundum..

Toplulukta birsey yaparken zaman heyecanlaniyor, kasiliyordum.Ve bir sey yapacakken icimdeki ses soyle diyordu"Hayir hayir DUR yapamazsin, rezil olursun, DAHA TAM HAZIR DEGILSIN, eger SIMDI YAPARSAN KUCUK DUSERSIN ve REDDEDILIRSIN. OLUCAK, BIRDAHAKI SEFERE YAPACAKSIN AMA SIMDI DEIL."

Ne mi fark ettim?Sf seytani beni kandiriyordu; kabullenmiyordum ve gururum kirilmiyordu, "yaparsin ama simdi degil" diyordu iblis..

20 senelik hayatima baktim: surekli bu sekilde kacmistim, kandirilmistim.20 senemi, bedavadan bu iblise satmistim.

Farkettim; once kabullenmeliydim.Reddederek, yok sayarak, olmayan bir seyi yenemezdim.

Ve kabul ettim.. :!: BEN BIR SF HASTASIYDIM VE TEDAVI GORUYORDUM. simdi cok mutluyum.Hani o hep olmak istedigim ozgur insan vardi ya; ozgur dusunen, zihni berrak insan, BASKALARINDAN ETKILENMEYEN, KENDI DUSUNCELERINE SAHIP CIKAN iste o oldum ben.

Anxietylerim henuz tam gecmis degil bu bir surec ve zaman istiyor.KABUL bekliycez artik, 20 yil bekledik 1-2 yil daha bekleriz :)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
MY_world

Mesaj gönderen MY_world »

yaş 23 oldu ama değişen bişey yok çok az belki hep kaçtım ve hala kaçıyorum ne olacak benim halim ?:(
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

ama hangımız kacmadık ki my world arkadasım emınım bu kacısın muhtesem bır gerı donusu olucaktır :)
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

İnşallah hepimiz için bir geri dönüş olur...
DCC
gozyasi18

Mesaj gönderen gozyasi18 »

evt ImpulseID arkadaşıma katılıyorum.korkularka yüzleşmek gerek,kaçmakla bi yere varılamaz..küçükken birçok kez köpeklerin saldırısına uğradım..hep kaçıyordum,onlarda peşimden koşuyordu..bir dakikadan sonra kaçmamaya karar verdim ve öyle yaptım..sonucun değiştiğini gördüm,bu kez tam tersi oluyordu :D belki ilginç bir örnek ama ilginç olduğu kadarda çarpıcı güzel :D

artık köpeklerden korkmuyorum :P
Gözyaşları acının sessiz sözleridir..