şok!!! 3 gündür sosyal fobinin s si yok

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
lalecik

şok!!! 3 gündür sosyal fobinin s si yok

Mesaj gönderen lalecik »

arkadaşlar 10 laroxyl ve buspun kullandım ve nihayet etkisini görmeye başladım 3 gündür korkularım minimumda.herkesle nasıl muhabbet ediyom bi görseniz şaşırırsınız.hemde laroxyl pek uykuda yapmıyor.buspon da yardımcı ilaç olarak kullanılıyor.eğer böyle devam ederse galiba atlatcam ama benim de çabalarım sözkonusu.yakında çok sosyal biri olacağıma inanıyorum ilaç ve çabalarımın etkisi %80 gibi rakamlara dayanıyor. ;) bakalım ne olcak.
umarım hepiniz iyileşirsiniz ...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

inşaallah..
Kullanıcı avatarı
haotsum
İletişim:

Mesaj gönderen haotsum »

Tebrikler! İnşallah kalıcı olur, ilaçları bırakma bir süre (tekrar nüksetmesin)! Ne kadar süre kullandın bu ilaçları?
Kullanıcı avatarı
RIP

Mesaj gönderen RIP »

insallah, ama ileride iyi oldum deyipte biranda ilaçları bırakma,
ben yaptım o hatayı, mükemmeldim ilacsızda olur bu iş dedim ama sonuç olarak her gecen gün kendime olan güvenim azalıyor :(
lalecik

Mesaj gönderen lalecik »

10 gündür kullanıyorum epey düzelmeler var.ama şunu unutmayın kendinizede görev düşüyor.ilaç kullanırken sosyal olmaya çalışın ilacın tedavi edici olduğunu düşünün.eğer gerçekten inanırsanız sorun kalmıyor.şuan iyiyim ama ilerde ne olur bilemem. :)
lalecik

yencezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz bunu

Mesaj gönderen lalecik »

yaklaşık 3 saat kadar askerlik işlemleriyle uğraştım git gel git gel inanamıyorum epey bi düzelme var.şaşırıyorum bazen neler oluyor bana diye.%20 lik dilim kaldı onuda yencem umarım.herkesle muhabbet ediyom espiri yapıyom millet yıkılıyor gülmekten.böyle giderse eğer sf diye birşey kalmayacak.hayal gibi yA milletin gözlerinin içine bakabiliyorum.hatta bakmanın ötesinde bugün askerlik şubesinde anadon doğma soydular o halde bile utanmadım.umutsuzluuğa kapılmayın bence.

bu arada tek formül ilaç değil hep diyorum siz de birşeyler yapın.ilaç kullamıyorsanız zaten epey rahatlarsınız gidin dışarıya çıkın.kendiniz3e sürekli bi uğraş bulun birşey daha diyecem yorulunca sosyal fobi yokmuş gibi oluyor eve kapalı kalmayın.eve kapanırsanız öyle devam eder kendinizi dışarıya alıştırın.

ya dışardaki insanlar sinek gibi görünmeye başladı bu iyileşme belirtisidir.başkalarına karşı kendini küçük görmek artık geride onlar benim gözümde küçük bu anlayışa vardım.inanın bana tam yenemeseniz bile %80 ini rahatlıkla yenersinz ben mesela bgün yolda şarkı sölüyodum sonra önüme gelen pet şişelerine tekme atıyordum.zıplıyom hopluyum millet pek de şeyimde.

ayrıca bir kural daha ilaç kullanmadan zor sf yi yenmek.ilaç kullanıncada süperman olmazsınız clark kent olsanız<da yeter dimi ama napcaz süpermeni :)
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

G_ripin yazdı:insallah, ama ileride iyi oldum deyipte biranda ilaçları bırakma,
ben yaptım o hatayı, mükemmeldim ilacsızda olur bu iş dedim ama sonuç olarak her gecen gün kendime olan güvenim azalıyor :(
Niye bıraktın ilaçları? keşke bırakmasaydın :| , ben internette okumuştum sfliler ilaçla tedavi sürecinde "artık ben iyiyim" deyip ilacı bırakıyorlarmış ama bırakınca eskisi gibi oluyorlarmış, yani rahatlasanızda ilaç kulllanmayı bırakmayacaksınız, G-ripin sen o ilaçları tekrar al tamammı? Bu arada söyleyeyim ben ilaç kullanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
haotsum
İletişim:

Mesaj gönderen haotsum »

Ya ben de kullanmıyorum. Doktorlar da bas bas "beyindeki hormonal aktiviteleri değiştirmek için ilaç şart " diyorlar. İnşallah yanlış biliyordurlar :) . Herhalde 5 sene sonra hâlâ aynı durumda olurum ve artık ilaç kullanmaya başlarım.
realistboy

Mesaj gönderen realistboy »

sf yi ilaç yardımıyla aşmayı deneyenlerden birisiyim. daha dogrusu birisiydim. paxil atarax dideral vs .. başvurmadıgım ilaç kaldımı bilmiyorum. ama sonuç sıfır belkide sorun bende sabır konusunda çok yetersizim. ama şimdi tek dostum allahım. umarım yalnızlık beni yanlış birşeye sürüklemez
ßir gün Bizde Özgür olabilecekmiyiz..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Bashful yazdı:
G_ripin yazdı:insallah, ama ileride iyi oldum deyipte biranda ilaçları bırakma,
Niye bıraktın ilaçları? keşke bırakmasaydın :| , ben internette okumuştum sfliler ilaçla tedavi sürecinde "artık ben iyiyim" deyip ilacı bırakıyorlarmış ama bırakınca eskisi gibi oluyorlarmış, yani rahatlasanızda ilaç kulllanmayı bırakmayacaksınız, G-ripin sen o ilaçları tekrar al tamammı? Bu arada söyleyeyim ben ilaç kullanmıyorum.
Böyle bir genelleme yok arkadaşlar..İstisnai durumlar olabilir ama herkeste böyle olacak diye genel geçer bir kural yok..Çünkü herkesin sf si farklı boyutlarda ve farklı aşamalarda,ayrıca her bünyeyin ilaç etkileşimleri de farklı..

İlaçlar,sizde belli davranış kalıpları geliştirmeniz ve yerleştirmeniz için bir nevi yardımcıdır,destekçidir..Siz o davranış kalıplarını alışılagelmiş bir hareket olarak yapmaya başladığınızda (örnek:telefon ile konuşma,birinin karşısında yemek yeme vs. gibi) bir zaman sonra ilaca gerek duymamaya başlarsınız..Bu aynen bisiklete ilk bindiğinde annesinden yardım alan ve işte ustalaştıkça bisikleti kendi sürmeye ve annesine sürekli olarak "sen gitt !! ben tek başıma sürebilirim !! " demeye benzer..Bizler de bir zaman sonra artık o işte ustalaşmaya başladığımızın farkına varıyor ve ilaçlara "sen gitt !! ben tek başıma yapabilirim" deme ihtiyacı duyuyoruz..

Ben ilaçlarımı bıraktım ama doktor kontrolünde tabi kii..Eskiden ilaç almadan yapamadığım birçok şeyi şimdi rahatlıkla yapabiliyorum çok şükür..İnşallah hepiniz tadarsınız bu güzel hissi..İnanın çok başka bir duygu bu..Bunları size söylüyorum,söylüyorum ki hırslanın,daha çok inat edin sf ye ve bir zaman sonra o ilaçlara ihtiyacınız kalmasın..Çevrenizdekiler size "ne içiyorsun?" diye sorduklarında yalan söylemek zorunda kalmayın..Tek başınıza herşeyin üstesinden gelebilecek güce gelin..

Vazgeçmeyin arkadaşlar..İpin ucunu hiç bırakmayın..Kulaklarınızı tıkayın olumsuz telkinlere ve devam edin !!
global

Mesaj gönderen global »

Ben de başlayacam leni. Daha yolun başındayım. Sen sabrettin, bitirdin ne güzel... Darısı bizlerin başına...

Şu bisiklet benzetmen de çok güzeldi. ZAten sf sizlik bisiklete binmek gibi bişey. Uçuyorsundur :D
tarkanat

Mesaj gönderen tarkanat »

ben de senin gibi bir süre iyileştim. kendimi çok iyi hissettim. öyle bir iş yaptım ki herkes şaşırdı. kendime güvenim geldi.. acayip mutluydum..

bu şekilde.. defalarca kez kendimi iyi ve hatta müthiş hissettiğim dönemler oldu.
ama sonrası... yine çöküş.. yine umutsuzluk.. yine bitkinlik.. yine kalabalık önünde apışıp kalma.. yine sosyallikten kaçma...

yani iyileşmeler çözüm değil..
ben size istikrarlı tedavi öneririm..

ben bu sitenin ünlü bir doktoru olan ahmet koyuncu ya gittim.. antidepresan yanısıra lamictal verdi.. gerçekten dengelendim.. 6-7 seans oldu sanırım.. oldukça bir yol aldım..

sana da bu doktoru öneririm..
heyecanlı, kimi an durgun