dr. ahmet koyuncu ya gittim.. teşekkürler kardelen ve gizli.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
tarkanat

dr. ahmet koyuncu ya gittim.. teşekkürler kardelen ve gizli.

Mesaj gönderen tarkanat »

Ben yılların sosyal fobi hastasıyım. Bir çok doktora gittim. Bir dönem iyiyim.. fobim geçiyor. Yendim zannediyorum. Sonra yeniden başlıyor. Bir dönem ise kötüyüm.. içimden bir şey gelmiyor. Halsiz oluyorum ve sosyal fobim yeniden başlıyor. Sıkıntılı, huzursuz ve halsiz oluyorum. Uyku ihtiyacım artıyor, iştahım artıyor. Üzerime bir ağırlık çöküyor ve asosyalleşiyorum ve sosyal fobim artıyor. Bu özellikle kışları oluyor. Baharda ise tam tersine kendime güvenim geliyor ve rahatlıyorum, hatta kimi dönem sosyal fobim tamamen kayboluyor. Birçok tedavi gördüm. İlk başta rahatladım. Sonra yine tekrarladı. Ama Dr. Ahmet koyuncu’dan sonra hayatıma bir denge geldi. Cipralex ve lamictal kullanıyorum.

Lamictali denceleyici olarak ekledi ve özellikle bu ilaçtan sonra çok rahatladım. Bu ilacın tehlikeli yan etkileri varmış. Bir sara ilacıymış, ama psikiyatri de de kullanılıyormuş. Bu ilacı düşük doz başladı ve yavaş yavaş artırdı. Dedim ya tehlikeli yan etkileri varmış. Çok dikkatli davrandı. İlacın üzerine terapi ekleyecek.

Bu siteden okuyarak bu doktoru buldum. Beş seanstır gidiyorum. Diğer doktorlardan daha farklı bakıyor. Bana sosyal fobi hastalarının zemininde başka sorunlar olduğunu söyledi. Diğer doktorlardan değişik yaklaştı. Artık hayatımda bir denge hissediyorum. Artık sosyal fobi ile mücadele edecek enerjim ve cesaretim var. Gerçekten memnunum
Zaten doktor bey hastaların sosyal fobiden çok bu iniş – çıkışlardan daha fazla rahatsız olduğunu söyledi. Bu hastalığın öncelikle biyolojik bir hastalık olduğunu ve tekrarlayıcı olduğunu söyledi. Bu sitede ‘HASTALIĞI YENDİM..’’ diye yazanların sonrasında yine hastalanacağını belirtti. Bu hastalıkta bir dönem hasta kendini iyi hisseder, kendine güveni gelir, SOSYAL FOBİ KAYBOLUR. Ama sonra bir dönem sonra yine kendini aynı şekilde bulur, dedi.
Ayrıca kendisi hakkında yazılanları okumuş ve abartılı ve bilimsel bulmamış. Bu konu üzerine çalışmış ve bu hastalığa farklı gözle bakıyor.

Hayatımda ilk kez kendimi dengeli ve umutlu hissediyorum. Seanslarıma devam ediyorum. İniş ve çıkışlarım şu dönem de bitti.

Ayrıca muayenesi de pahalı değil. BATI BAHAT ve BAHAT Hastanelerinde çalışıyor. Ben çok memnun kaldım.. öneriyorum.
heyecanlı, kimi an durgun
tarkanat

DANS

Mesaj gönderen tarkanat »

DANS KURSLARI ve güzel konuşma kurları, vücut dili eğitimi de çok iyi geliyormuş. Özellikle DANS..
heyecanlı, kimi an durgun
derya1906

Mesaj gönderen derya1906 »

mrb bende o doktora gitmeyi düşünüyorum bana biraz
anlatırmısın yaklaşımını.
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

tarkanat bazı şeyleri anlayamadım.Yani doktor bey önce iniş-çıkışları gidermek gerek yoksa geçti diyenlerinde tekrar eder mi demek istemiş.Doğru mu anlamışım :roll: Yoksa aksi taktirde bu hastalık hiç bitmeyecek kendini ara ara yine tekrar edecekse niye tedavi görelim.İlk söylediğim gibi olmasını ümit ederek söyledim baştakini de :?
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
Unholy

Mesaj gönderen Unholy »

keşke jamaicada honoluluda falan dogsaymışım mis gibi güneş bol endorfin 0 depresyon 0 sf 0 keder oooh mis
Resim
saneeem

Mesaj gönderen saneeem »

ya şu doktoru çok merak ediyorum konuyu biraz daha açsanız tedaviniz nasıl gidio daktorun yaklaşımı nasıl bizdemi gitsek ne?
bahadır23

merhaba

Mesaj gönderen bahadır23 »

benide kurtardı sağolsun ahmet beye çok teşekkürler banada ilk önce cipralex lamictal verdi sonra efexor lamictal verdi aynı zamanda rivotrilde yazdırdım ben rivotrili yazdırdıktan sonra baya bi rahatladım hiç gidemeyeceğim giremeyeceğim yerlere girmeye falan basladım günde bi tane alıyorum süperim ahmet koyuncuya teşekküler
sosyal fobi hastası
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Re: merhaba

Mesaj gönderen naribeyza »

bahadır23 yazdı:benide kurtardı sağolsun ahmet beye çok teşekkürler banada ilk önce cipralex lamictal verdi sonra efexor lamictal verdi aynı zamanda rivotrilde yazdırdım ben rivotrili yazdırdıktan sonra baya bi rahatladım hiç gidemeyeceğim giremeyeceğim yerlere girmeye falan basladım günde bi tane alıyorum süperim ahmet koyuncuya teşekküler
Hem doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın deniyor hem de doktorlar da ne ilaç söylesek yazıyorlar.Bu nasıl iş anlamadım. :| İlle onların elinden çıkıcak yani..
bahadır23

ne alaka

Mesaj gönderen bahadır23 »

memelekette bi sürü uyuşturucu bağımlısı alkjol bağımlısı baska bi sürü sey bağımlısı insanlar var onlardan olmak dahamı iyi sf li olmak bi avantazdır sen ve biz hayatı bu hayatı bi türlü gerçekleriyle kabullenmek istemıyoruz ondan böleyiz çelişkide kalıyoruz sağolsun doktorlar yardım ediyor etmeseler ya terorşst oluruz ya bağımlı yada başka bişi dediğim gibi rivotrili doktor kontrolunde kullanırsanız iyi ve mutlaka 2 ayda bir doktorunuza gidin ve gittiğiniz doktora bunlarıda anlatırsanız sevinirim kendı küçük dünyalarımızdan çıkmamız dileğiyle bi bakıma bunun keyfinide çıkartabilirsiniz çünkü siz farklısınız siz daha temizsiniz byeee
sosyal fobi hastası
cehen
İletişim:

Mesaj gönderen cehen »

sevgılı tarkanat arkadasım ıyılesmene cok sevındım.ben kıbrısta yasıyorum ahmet beye gıtmem ıcın ımkanım yok.bende sosyal fobı hastasıyı.cıpralex ve lamıctal kullanıyorum senın onerınle.bu ılacları kullandıktan ne kadar zman sonra ıyılestın.tedavıyı bana anlatırmısın?
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

Bu sitede ‘HASTALIĞI YENDİM..’’ diye yazanların sonrasında yine hastalanacağını belirtti.
sitenin meraklısı ahmet bey... kendi web sitesi de çakma zaten...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

bu sitede bu tür mesajları çok da inandırıcı bulmuyorum, çünkü hepsinin üzerinde durdukları noktalar aynı. bir kişi de çıksın eleştirsin doktoru, ilah yapılmış resmen... nedir bu, insanın aklına başka şeyler gelmesi normal değil mi, birkaç kişi gitmiş faydasını görmüş olsa bile(gerçekten)?
Kullanıcı avatarı
çatlakyumurta

Mesaj gönderen çatlakyumurta »

olabilir
aysee

Re:

Mesaj gönderen aysee »

ßilqe88 yazdı:
Bu sitede ‘HASTALIĞI YENDİM..’’ diye yazanların sonrasında yine hastalanacağını belirtti.
sitenin meraklısı ahmet bey... kendi web sitesi de çakma zaten...
Arkadaşım sen bu yazında ne demek istedin anlayamadım yani Ahmet bey'le bizde yani bulusmaya gelen arkadaşlar 23 mayıs 2010 tarihinde tanıstık, bu tarihte bulusmamız vardı herzamanki gibi ama ben ilk defa katılmıstım, eğer sende burdaysan ve gördüysen gelir, tanır, önyargılarını birazda olsa giderirdin belki. Adam bize yani bulusmaya gelenlere, mahsunkul referansında olanlara ve maddi durumu iyi olmayanlara ücretsiz bakacanı söledi
Kaderin içindeki kadersizliğin göstergesi olarak sabrın mükafatı alınır...