Ben sana yandım zühtü

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
nereyekadar

Mesaj gönderen nereyekadar »

Bu arada yazmayı unuttuğum bir şey var. Ben bu başlığı "Sosyal fobiyi yenenler ve öyküleri" hakkındaki en önemli başlık haline getirmeyi planlıyordum aslında. Anlattıklarımı anlamadığınız veya açıklamamı istediğiniz bir şey bir soru varsa yanıtlamak isterim. Hatta yazdıklarıma inanmayanınız olursa bahçelievler'e yakın olmak koşuluyla buluşma yapabiliriz. Fotoğrafımı da gönderebilirim. Hatta yararı olacaksa buraya bile bir foto çekip koyabilirim. Ne bileyim siz yeter ki isteyin benden bir şey ben yapayım. Sadece yardım etmek istiyorum.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

nereyekadar yazdı:Bu arada yazmayı unuttuğum bir şey var. Ben bu başlığı "Sosyal fobiyi yenenler ve öyküleri" hakkındaki en önemli başlık haline getirmeyi planlıyordum aslında. Anlattıklarımı anlamadığınız veya açıklamamı istediğiniz bir şey bir soru varsa yanıtlamak isterim. Hatta yazdıklarıma inanmayanınız olursa bahçelievler'e yakın olmak koşuluyla buluşma yapabiliriz. Fotoğrafımı da gönderebilirim. Hatta yararı olacaksa buraya bile bir foto çekip koyabilirim. Ne bileyim siz yeter ki isteyin benden bir şey ben yapayım. Sadece yardım etmek istiyorum.
Niye bahcelievlere yakın?? Biz uzun zamandır haftasonları zaten istanbulun muhtelif yerlerinde bulusmalar duzenliyoruz onlara da katılabilirsin.
nereyekadar

deagolbrandybuck ben öğrenci evindeyim hala ve üzerimde takipçi çok. Aslında şu anda kaytarmış sayılırım ve evden bağlanıyorum. Yinede kontrol ettim buluşmaları ama pek sık yapılmıyor sanırım. Bir sonraki buluşmaya katılmaya çalışacağım.
nereyekadar

Hatta önümüzdeki hafta sömestr dolayısı ile dershanemde iptal. Bu hafta buluşma yapabilirim.
deagolbrandybuck

Bulusmalar yaklasık 2 haftada bir yapılıyor. Bulusmalar baslıgı altındaki mesajları takip edebilirsin. Bulusmalar kimsenin tekelinde degil istersen bu haftasonu yada onumuzdeki haftasonu bulusmayı sen duzenleyebilirsin.
nereyekadar

Bir msn görüşmesi yapalım mahsuru var mı ?
deagolbrandybuck

nereyekadar yazdı:Bir msn görüşmesi yapalım mahsuru var mı ?
yoooo mahsuru yok
mirtatli_ceyar

Mesaj gönderen mirtatli_ceyar »

yazıların muhtesem güsel olmus kardesim sen bu işi başarmıssın artık ve tabiki güçlü bir iradeyede sahipsin ö.m. den msn mi vericem seninle tanısmak daha faydalı bilgiler almak istiyorum simdiden tesekkürler
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

nereyekadar yazdı: Ben bu başlığı "Sosyal fobiyi yenenler ve öyküleri" hakkındaki en önemli başlık haline getirmeyi planlıyordum aslında.
Neden "en önemli" olma gibi bir amacın var ki. Mükemmelliyetçiliği hala bırakamamışsın :) Yazıların böyle de gayet güzel ve başarı yakaladığın anlaşııyor. Tebrikler.
nereyekadar

mirtatli_ceyar yazdı:yazıların muhtesem güsel olmus kardesim sen bu işi başarmıssın artık ve tabiki güçlü bir iradeyede sahipsin ö.m. den msn mi vericem seninle tanısmak daha faydalı bilgiler almak istiyorum simdiden tesekkürler
Sağolun arkadaşlar teşekkür ederim, kat ettiğim yolu size anlatarak sıfırdan başlamadan bu işi çözmenizi dilemiştim. Yararlı oluyorsa ne güzel. Ne zaman ki 3 gün evde oturduysam 4. gün bakkala kadar gidemez olmuşumdur. Tabii eskidendi bütün bunlar. Artık istediğimi yapıyorum çok şükür.

Miratlı, dün gece 06:00'da uyudum birazdan kapatıyorum makinayı. Sanırım bu gün görüşemeyebiliriz msn de. Yarında forumdan bir moderatörümle ilk özel buluşmam var xD Yarın akşam konuşuruz muhtemelen. Görüşürüz.
nereyekadar

sessiz gemi yazdı: Neden "en önemli" olma gibi bir amacın var ki. Mükemmelliyetçiliği hala bırakamamışsın :) Yazıların böyle de gayet güzel ve başarı yakaladığın anlaşııyor. Tebrikler.
Ya haklısın ama gerçekten o benim kişiliğimin bir parçası :) Ben her şeyde en iyi olmayı istemişimdir hep.. Hırs yapıyorum bir şey yaptığım zaman :) Zaten hırsım olmasaydı hala geçen seneki gibi "Dışarı çıksam mı çıkmasam mı" gibi saçma konular üzerinde düşünüyor olacaktım ^___^
nereyekadar

Burada çaldığım aynı parçaları farklı enstrümanla dinlemek isteyenlere:

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 781#120781
nereyekadar

Re: Ben sana yandım zühtü

yazdigim su satirlar bu sitede her gun gorebileceginiz turden degil sizleri 3 yil sonra tekrar hatirladim

2008 ocak - 2011 mart - tam 3 sene ve 2 ay

google da nereyekadar diye arattim yanina sosyal yazdim ve bu sayfayi buldum

su anda gulumsuyorum ancak hic anlatamayacagim bir ictenlikle gulumsuyorum allah hepinize sabir versin hepinize sifa versin 3 sene once yazdigim yazilari 3 sene once actigim bu konunun ilk mesajini okudum kim bilir ne toylukla yazdim dusuncesi ile baktim ancak ancak aslinda dogru yazmisim

su anda 21 yasindayim muhendislik 3. siniftayim yurtdisinda okuyorum bir sene icerisinde mezun olup mastera baslayacagim

buyuklerim abilerim ablalarim ve kardeslerim gercekten 3 sene sonra 3 sene savastiktan sonra bakkala gitme acizliginin icinden cikipta yurtdisinda basarili bir ogrenci olup ciktiktan sonra canim ne isterse yapabilecek kendi benliginin farkina varmis kendini seven ve ailesinide seven ve hayatida seven herseyiyle mutlu gelecegine umutla ve kendinden emin bir sekilde bakabilen bu gununde de geldigi yerden gurur duyan ancak herkes gibi biri olarak herkes kadar kendi savasini vermis herkes kadar sorunlari olmus herkes kadarda sorunlari olacak ve herkes kadar hayatin cilesini cekmis ve cekmeyede devam edecek herkesten biri olarak siradan biri olarak 3 yil once yazdiklarima ancak tek bir ilavede bulunabilecegim

etrafinizdaki insanlara bir bakin

herseyleriyle mukemmel olduklarini zanneden olcup bicmeden ne oldum demeden kendisini her turlu konunun piri sayan disaridan bakildiginda hakkatende asmis cool diyede tabir edebilecegimiz sozde rahat sozde kendinden emin sozde herseyi tikirinda cevrenize bir bakin

cevrenize baktiginizda eger gercekten guzelce baktiysaniz goreceginiz sey sudur ki hangi mesleki grubun mensubu olursa olsun hangi yasta olursa olsun hangi cinsiyette olursa olsun hangi ulkede hangi ailenin cocugu hangi halde zayif kor sasi topal mukemmel cirkin yakisikli akilli aptal hangi insan olursa olsun herkesin ama herkesin cok cok cok cok cok cok cok problemi cok cok cok sikintisi cok cok uzuntusu endisesi kaygisi ve yalnizca sizde oldugunu sandiginiz bir cok seyi var

hic kimse mukemmel degildir diye bir soz varya hani aslinda o soz cok olcusuzce kullanilmis bir soz o sozun asil olcusunu ben size soyleyeyim cok ender cok nadir insanlar haric herkes b*k icinde herkesin hayati berbat herkes kendine yalanci cevresine yalanci yalandan gulumsemeler yalandan mutluluklar ve hayir gordugunuz yuzler gordugunuz mutlu yuzler iceriden ne kadar aci cekiyor bilemezsiniz

her insanin ama her insanin cok buyuk sorunlari cok buyuk sikintilari var

ailesini kaybetmis babasi olmus annesi olmus kardesi olmus babasi tecavuz etmis enistesi annesine tecavuz etmis babasi rus kiziyla kacmis parasi yok fakir bir tarafi tutmuyor boyu kisa cirkin bir eli digerinden buyuk topal ayagi cikik yuzunde leke var ailesi onu sevmiyor yasi gelmis 25 26 hala universite okuyamamis yasi gelmis 30 hala evlenememis yasi gelmis 50 hala bir ev alamamis ve bu liste uzarda gider ancak hic bir insan ama hic bir insan rahat degil

evet bu hayat hicte kolay degil hergun herkes kosturuyor hayatini kazanmaya calisiyor kucuk seylerle mutlu olmaya calisiyor belki kendini kandiriyor mutluyum diye belki cevresini kandiriyor ama herkes en iyi kendisini biliyor sorunlarini yalniz kendileri biliyorlar kafaya taktiklari seyleri disa vurmak istemiyorlar

bir yalan dunyasi icinde yasiyorlar kendilerini geyige veriyorlar unutmak icin gerceklerden kacmak istiyorlar ve kaciyorlarda belki icerek belki bir seyler cekerek belki kari kizla belki degistirdikleri sevgililerle belki harcadiklari paralarla herkes bir sekilde kendisini dunyaya vermeye calisiyor ve gerceklerinden kaciyor

siz siz ise gercekleri kafaniza takiyorsunuz boyunuzu kilonuzu gorunusunuzu yuruyusunuzu konusmanizi yemenizi bakisinizi gulusunuzu yaptiklarinizi yapacaklarinizi kusurlarinizi kafaniza takiyorsunuz bu surec katlanarak ilerliyor taktikca daha cok takiyorsunuz

onlar ise hic bir seyi kafalarina takmiyor yalnizca kazanmaya bakiyorlar hayati kazanmaya eksik taraflarini eksik olarak gormuyorlar bunlara takilmiyorlar kendi pisliklerinin ustunu ortuyorlar hatta bazen onlara yalanlar uyduruyorlar ve bu yalanlara kendileri de inaniyorlar ama her ne sekilde olursa olsun kusuru kendilerinde gormuyorlar kendilerini kusurlu goreni yanlarinda kabul etmiyorlar

sizde boyle olacaksiniz sizde boyle olmalisiniz elinizden bir sey gelmeyen hatalariniz icin kusurlariniz icin kendinizi suclamayacaksiniz kendinizi oldugunuz gibi kabul edecek ve herkesinde en az sizin kadar kusurlu oldugunu bileceksiniz

maddi ve manevi

sizin konusmaniz yamuksa bir baskasinin ayagi bir baskasinin kulagi bir baskasinin gozu yamuk

sizin kisiliginiz bozuksa hele ah ki bana kisiligi dort dortluk cennetlik bir insan gosteriverin

herkes sizin gibi ancak kimse kabul etmiyor ve etmeyecek

kimse yogurdum eksidir demez siz kalkipta yogurdum eksidir dersenizde kimse gelipte hayir tatlidir demez ve sanki kendileri mukemmelmis gibi sizleri ezer gecerler

uzuluyorum hayatin aci olusuna gercekten uzuluyorum sizler icin uzuluyorum kimsenin kimse icin gozunun yasina bakmayacak olmasina uzuluyorum

hayat hic bir zaman kolaylasmayacak ve her gecen gun cok daha zorlasacak ancak bir cikis yolu var: onun zorlugundan zevk almak ve basardiginiz her katrenin ardindan gulumseyebilmek :)

dip not: epey populer bir hayatim var kimseden korkum yok hersey cok zor biliyorum ve cok daha zor olacak bunuda biliyorum ancak cok mutluyum geldigim yeri biliyorum gelebilecegim yerleri goruyorum hayat gercekten yasamaya deger sukurler olsun inanin bana herkes icin zor hersey herkes icin cok zor yasadiginiz hic bir seyde yanliz degilsiniz aile sorunlariniz arkadas sorunlariniz kendinizle sorunlariniz ne olursa olsun hepsi herkeste var belli etmemeye calisiyorlar lutfen lutfen kendiniz icin bir seyler yapin kendinizi sevin dogru olun dogru davranin gerekli sorumluluklari alin ve bu halinizle kendinizle gurur duyun ve yine ailenizede sizinle gurur duydurun
nereyekadar

hic kimse mukemmel degil hic kimsede mukemmel olmak zorunda degil hem zaten hayatin amacida mukemmel olmak degil elinizdeki seyleri guzel kullanabilmek mesela zengin olmak degil onemli olan onemli olan elindeki parayi iyi degerlendirmek cok iyi bir ailenin evladi olmak degil kotu aileye ragmen iyi evlat cikmak kusursuz yakisikli yada guzel olmak degil cok yakisikli olmasada guzel olmasada bir insanin gonlunu fethedebilmek onemli olan elinizdekileri kullanabilmek herseye ragmen diyebilmek herseye ragmen yapabilmek yilmamak yorulmamak defteri olmasa kagit parcalarina yazabilmek arabasi olmasa yuruye yuruye bir gun araba alabilmek evi olmasa bir gun o evi alabilmek hayatindaki tek amac o olsa dahi yasi 80e gelse dahi onu yapip oyle gocup gidebilmek herseye ragmen yapabileceginin en iyisini yapabilmis olmak saygi ve sevgilerimle hepinizi gercekten cok seviyorum cunku sizleri anliyorum burayakadar
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

şu anda bu yazıyı sflilerin bulunduğu,benimde dahil olduğum bi ortamda söylseydin kusura bakma ama cevabım şu olurdu:
"bunu bunu bunu alın dışarıya,alın bunu dışarıya". [smilie=bb.gif]
ya arkadaş nedir bu tiğe almalar,basite indirgemeler anlamıyom sanki nirvanaya ulaşmışın..hayatın sırrını verir gibi..
neymiş basit basit takıntılarmışda,biz abartıyormuşuz ba ba ba biz malız yani,sağa bakan soldan aparkat yiyeniz öyle mi?
kimseyi kırmak istemiyorum ama işte ben böyle yazanlara çok gıcık oluyorum be usta.misal bi şizofreni hastasına gördüğü hayallerin gerçek olmadığını anlatınca görmüyor mu o dakikadan sonra?e bal gibide görmeye devam ediyor.....biraz buna benziyor,o adama diyebilir misin ki la olum ben sana yok diyoorum o şeyler sen hala görmeye devam ediyorsun?adamın elinde olan bişey değil ki herşeyden önce..
aşkını ilan edememe gibi uçuk sorunları kimse dert etmez,merak etme o konuda..
sen sfyi yenmiş olabilirsin.
bu tür "bak ben yendim aslında sizde yenersiniz,mal mısınız olum ne var ki bunda?" tarzında yazılar yazacağınıza hiç yazmayın daha iyi..
senin saçmalık dediğin şeyler insanlar senelerce uğraşıyolar,ediyolar evlenemiyolar,iş hayatları sona eriyor.bu adamlar çok mu meraklı sanki hayatlarını bi saçmalıkla uğraşmaya hede etmeye,sorarım?
dereden karşıya geçtikten sonra karşıdakine gel demesi kolaydır..yılların birikimi var burada,bi sabah kalkınca hiçbirşey düzeelmiyor..hastalık bile olsa biraz saygı duyulmalıdır zira içimizde olan bişeydir..
fazla yüklendiysk ksr bakma [smilie=buba.gif]