Ben sana yandım zühtü

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
nereyekadar

Re: Ben sana yandım zühtü

Mesaj gönderen nereyekadar »

sevgili catatonic20

rica ederim sorun degil elbette boyle hissedebilirsiniz belki bende boyle hissedebilirdim haklisiniz ol demekle hic bir sey olmuyor bir sabah kalktiginizda da hersey birden duzelmeyecek evet bilmek yetmiyor zaten sosyal fobisi olanlarda korkularinin kuruntu oldugunu biliyorlar cozum bilmek degil evet

ama

belki tum insanlarin bu sekilde oldugunu bilmek bir cozum olabilir kabul edin herkesten biri olan herkes gibi olan biri sosyal fobi yasamaz ancak kendisini farkli goren kisi sosyal fobi yasayabilir ve hatta ben acaba niye boyleyim niye farkliyim diye dusunur durur ve bu gune kadar anladigim kadariyla asil problem herkesin bizim gibi oldugunu bilmememiz

ben zannetmiyorum ki mesela kiz meselesi demissiniz bir kiza acilmaktan korkan kisi bu zorlugun kendisine mahsus oldugunu sanirsa bu zorluk onun icin gittikce buyur oysaki utanmasinin kizarmasinin kekelemesinin ve diger tum hallerinin herkesce yasanacak oldugunu ve yasaniyor oldugunu hele ki ilk zamanlarda bunun zor oldugunu bilse o dahi ve karsisindaki kiz dahi tum hatalarina ve kusurlarina o acilma esnasindaki tum hallerine gulup gececektir

bende bekliyordum birileri gelsinde bir cozum yazsin hayati bambaska olmus birileri gelsin evet hayatim bambaska oldu belkide benim gelip bir seyler soylemem lazimdi belkide onlarin ancak soylenebilecek cok fazla bir sey yok sizinde dediginiz gibi ol demekle olmuyor ama ben belki sadece olunabilecegine taniklik edebilirim yada belki aslinda hic bir insandan farkli olmadigimizi ve hatta her insanin kusurlu oldugunu soyleyebilirim

acikcasi bundan 3 sene evvel ben yalnizca kendimin boyle oldugumu sanirdim eminim bir cogunuzda oylesiniz toplumda kendinizi yalniz hissetmeniz ve yuruyusten konusmaya ve tum sikintilar yalnizca kendinizi degisik gormenizden hic bir insan yok bu sikintilari cekmeyen kalabalik bir ortama girmekte hic zorlanmamis olan bir kiza teklif edecegi vakit ilk seferden daha basarili olmus olan vb hayatta kim nereye gelmisse sikintilar cekerek geldi ben bunun farkinda degildim belki sizlerde farkinda olamayabilirsiniz diye dusundum

nirvananin sirrini bulmadim nirvananin sirri yok cunku kimsede bulamayacak yok boyle bir sey farkli olmadiginizi bilin bilmeniz icin kime bakmaniz kimi baz almaniz gerekiyorsa alin cevrenizdekiler rahatsa bilin ki onlarda bir zamanlar rahatsizdi ve bunu zamanla kazandilar

belki bos konusuyorum cunku bu konuda soylenebilecek pek fazla bir sey yok konusmayacagimda fazlabir iki gun belki bakarim belki bu gun belki yarin durmak istemiyorum bunlari irdelemek istemiyorum uzuluyorum kendi icimde canimi sikiyor bunlari burada konusup durmak dikkat cekmeye calisir gibi sanki nirvananin sirrini bulmus gibi di mi :)

igrenc bir sey cokbilmis gibi gorunmek
nereyekadar

iceri gittim biraz dusundumde geldim

aslinda biliyor musunuz sosyal fobiyi hastalik olarak gorup kendini hasta kabul etmek cok cok yanlis siz hasta degilsiniz ki hani ben hastaydimsa iyilestim mi hastalik olmaz ki 800 kisilik salonda elimde bayrak salliyorum kamera karsisinda ve kendi istegimle can sikintisindan sen kalk yabanci ulkede araba al gez toz ortamlara gir derse gec kal orta yerde gir en one otur dikkat cekecek isler yap mumkun degildi benim icin yahu girmek istemiyorum ben soyleyim ben boyleyim sacma sapan bos laflara

farkli oldugunuzu kabul edin ben farkliyim acikcasi herkesten olaylara cok farkli acilarda bakiyorum kimsenin aklina gelmeyen benim aklima geliyor ne bileyim hersyimle cok farkliyim insanlardan e ama ben boyle guzelim sahsen hic bir zaman o herkes gibi kalabalik gibi olmakta istemem ve erkeklerde sunu bilsin kizlar her zaman farkli erkeklerden hoslanir monoton erkekleri sevmezler hayatlarina renk katacak erkek isterler :) neyse

hepinizde farklisiniz maddi manevi fiziksel ruhsal dusunsel gorunumsel farkli oldugunuzu kabul edin farkliliginizla ovunun kendinizi sevin farkli yaninizi sevin herkes gibi olmayisinizi bi seviverin ki diger hersey corap sokugu gibi geliyor anlatilmiyor ki iste yasaniyor...

ama yok hasta falan degilsiniz toplumdan farklisiniz farkli olusunuzu sorguluyorsunuz
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

iyi niyetlisin,ondan şüphem yok,birazda üslupta sorun var gibi..
anneme bazen açarım bu tür konuları,aramızda şu tarz diyaloglar geçer. "senin özgüvenin yok ondan sorunlar yaşıyorsun"
"evet öylede nasıl kazanacam bu özgüveni?"
"e oğlum kendine güven,dik dur kimseden korkun olmasın,onlarda senin gibi insan yani güven kendine."(cevaba bak :) )
"tamam anne sensin" [smilie=blind.gif]
şimdi seninki de buna benzemiş,
aslında bende sfli olduğumu düşünmüyorum,utangaç bi adam olduğum kesindir bu bi kere elde..daha doğrusu eskiye nazaran iyi sayılırım allaha şükür.
misal sınıftayken başkaları hep beni izler tertibim,bazen kendi kendime izlemiyor arkadaş herkes kendi işine bakıyor diye telkinler veririm ama nafile,çünkü beyine yerleşmiş bu.hani zaten izlemediğini bilirsin ama öle bi his olur içinde...hoşlandığım kızla asla gözgöze gelemem,ondan sonra ne mi olur?umudu keser benden,halbuki ona karşı olan zaafiyetimden dolayı ilgi gösteremediğimi anlamaz.muhtemelende ne soğuk bi tip bu ya odun gibi falan diyodur arkamdan,varsın desin :) herkes kendini biliyor..
dediğim gibi bazı şeyler insanın elinde olmuyor be kardeş,keşke olsaydı da bizde daha içaçıcı bi hayata merhaba deseydik.
ondandı şakayla karışık sitemim...sen yinede zahmet etmiş yazmışsın,eline sağlık [smilie=buba.gif]
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Üsluba takılıp kalırsak asıl temayı kaçırırız.*

* (Bkz:Uykudaki aptala öğüt vermek,çorak yere tohum sepmektir.!)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

Bornfobik yazdı:Üsluba takılıp kalırsak asıl temayı kaçırırız.*

* (Bkz:Uykudaki aptala öğüt vermek,çorak yere tohum sepmektir.!)
yok kaçırmadım born,kafan rahat olsun.
eğer bu konuda üslubu dikkate almazsak olay başka yönlere doğru gidebilir,"kazma mısın sen ne utanıyosun milletten" gibi bir soru bu üslubun bir tık sonrasıdır,herkes bunun bir sorunsal olduğunun farkındalığıyla yorum yapmalıdır..hastalığı yenen birinin bu konudaki yaklaşımlarının normal bünyelerden çokta uzak olmayacağı kanaatindeyim ki hep neden sorusu aranır ama bilmezler ki bu sorunun cevabı bilinseydi ortada sf diye birşey kalmazdı.buna istinaden arkadaşımızın söylediği şeylerde bu yöndedir...
umarım anlatabilmişimdir [smilie=derisive.gif]
nereyekadar

herkesin kusurlu oldugunu ve hatta mukemmel diye ortalikta gezen insanlarin dahi cok cok agir kusurlari oldugunu hic kimsenin mukemmel olmadigini anlamadikca kendinizi kusurlarinizla oldugunuz gibi sevmedikce basarili yanlarinizi yakalayip bunlari on plana cikartmadikca bu forumu ve bu durumu irdeleyen insanlari birakmadikca ve hatta sosyal fobisi olmasa dahi herseyi kafasina takan karamsar insanlari hayatinizdan atmadikca ne kadar kusurunuz bulunursa bulunsun hayat boyu dalga gecilseniz dahi ufacik ozguveniniz kalmasa dahi sizi seven basarili bir insan olmaniza yardimci olmak isteyen insanlara yakin durmadikca ve tekrar soyluyorum kendinizi oldugunuz halinizle sevip benimsemedikce sosyal fobiden demiyorum cunku hic birinizinkisi sosyal fobi degil bu ruh halinden kurtulamazsiniz sosyal fobi diye bir sey yok karamsar her seyi kafasina takan kendini sevmeyen depresif agresif sorunlu insan modeli var

3 sene sonra ilk defa girmistim bir dahada girecegimi sanmiyorum bu foruma

ali sende sacma sapan islerle ugrasma gozunu seveyim suraya bir sey yazdik gununde cevap yazmissin allah bilir her gun burdasin isin gucun yok mu gozunu seveyim birak su forumu bilmem neyi sacma salak aptal aptal seylere vakit harcamaktan bunlari dusunmekten bu halde degil miyiz biraz dusunme biraz oluruna birak bak nasil yoluna girecek dusunme dediysek hic bir sey dusunme degil kendi cikarini dusun kariyerini dusun

ne bileyim teki gelip bunlari okuyacak mi zerre zikkim bir faydasini gorecek mi bilmiyorum umarim bosa konusmuyorum yoksa bosa mi konusuyorum cunku genelde bos konusurum cunku genelde kimse dolu konusmaz cunku hic bir sey konusmakla olmuyor

allah yardimciniz olsun
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Sevgili Sanlı;

Bize acımayı bırak, bırak ne halimiz varsa görelim, herkes hakettiğini görecek.. Sen git mastır- doktora mı ne yapıyorsan onu yap kurtar kendini... :)
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

yazdıklarının hepsinde cok haklısın kardeş,

sf den kurtulan bi insanın bunu baska bi şekilde ifade etmesi mümkün degil ki,o kurtulmuş dolayısıyla eski halleri ona sacma sapan geliyor oyüzden öyle ifade etmek zorunda,tepki göstermeye gerek yok bence...

sonucta 'nereyekadar' bir doktor degil ki ben iyileştim hemen size de bir recete yazayım desin..
kendi hikayesini anlatmış ve yanında da tavsiyelerde bulunmuş..
evet psikolojik sorunlar bu tarz telkinlerle geçmıyo ama yine de farkındalıık kazandırıyo.

fakir ve sefil bi hayatı olan bi insana bak senden daha kötüleri de var demek rahatlatıcı birşeydir,bunu uzmanlar da söyler şükretmek cok önemli bişey..
baska insnaların da türlü sorunları oldugunu bilmek,kendimize cok fazla takılmayı engeller bi ölçüde..

bu arkadasımız da bi şekilde atlatmış sorunlarını ve atlattıktan sonra da bu şekilde yazıya dökmüş..takmayın okadar demekle tabiki olmuyo o da bunun farkında ama baska nasıl anlatılır ki:)

tebrik ederim senı ve başarılarının devamını dilerim kardeşim,senın için önemli bir sorunu atlatmışsın, hayatında bundan sonra karşılaşacagın sorunları da kolaylıkla çözmen dileğiyle..
telkinler işe yaramasa da dualarını gönder bize..;)
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

ben bu son bi sayfayı okursam yogun bakıma girerim:S
BEN BENİM
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

forumun en sıkıcı yazıları burada toplanmış.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Gerçekler sıkar, acıtır..,
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

bayat laflarda öyle....
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

*Bkz: Bayat laf yoktur sıradışılığa özenti vardır.
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

Hiçbirini okumadım özet geç
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

masalkitabı yazdı:Hiçbirini okumadım özet geç
özet:
http://www.youtube.com/watch?v=bvcDwTxxwj8
de te fabula narratur