kısmen sf'siz hayat..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
caanssu_sf

kısmen sf'siz hayat..

Mesaj gönderen caanssu_sf »

slm arkadaşlar, bu siteye yeni üye oldum ve üye olmadan önce okuyordum sizin yaşadıklarınızı ve "inanmıyorum bu bende var, bu da, bu da.." diye diye bir hal oldum :) yalnız değiliz ve kesinlikle tedavi mümkün diye düşünüyorum..
çünkü sanırım ben de sf'den kısmen kurtuldum :)
yaklaşık 4 ay psikolojik yardım aldım ve geçenlerde sınıfta bir sunuma mecburiyetten kalktım. tabii önceki gün psikoloğumun önerdiği gevşeme tekniklerini uyguladım, tüm akşam anlatacağım konuyu çalıştım (zaten çalışırken kendime güvenim geldi). ertesi gün o an geldiğinde kendime inanamadım. tahtaya kalktım ve bülbül gibi şakımaya başladım :D okula gitmeden önce 2 kaşık passifflora içmiştim ilk anda "kesin yarıda kesicem, çok kötü olucak, rezil olucam.." gibi şeyler düşündüm ama ilk cümleyi söyledim ve devamı da geldi. bence en önemli etken çok çalışmak.. ancak yine birçok konuda sf'm devam ediyor, çünkü hala bazı iletişim sorunları yaşıyorum..
arkadaşlar denemekten kaçmayın, ben 21 yaşıma kadar kaçtım ve üniversitenin 3. sınıfında bu duruma mecbur kaldım ve bence iyi de oldu :) ayrıca kesinlikle psikolojik yardım almanızı tavsiye ederim, çok etkili ;)
umarım hepimiz bu sorundan sonsuza dek kurtuluruz..
sevgiler..
Kullanıcı avatarı
EUPHORIC

Mesaj gönderen EUPHORIC »

senin için sevindim ;)
sf'im bile yorgun...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

forumda böyle umut dolu yazılar okumak çok güzel :)
nereyekadar

Mesaj gönderen nereyekadar »

Sadece evinde oturup SF'yi yenmek adına hiç bir şey yapmayanlardan "İntihar ediciyimmm !!" gibi sözler duymak ne kadar komikse o kadar çok güzel :D