ARTIK SF'Lİ DEĞİLİM AMA

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
anastasia06

ARTIK SF'Lİ DEĞİLİM AMA

Mesaj gönderen anastasia06 »

Arkadaşlar sf den tamamen kurtuldum.Evet hemde tamamen.Erkekleri bırakın bayanlarla bile diyaloga giremezdim.hayat çekilmez geliyordu.Bir gün karşılaştığım şu an çok yakın dostum olan o insanla tanışana kadar herşey benim için can sıkıntısıydı.İlk tanışmamızda sanki kendisini bana sf li gibi hissettirdi.bu yüzden onunla bir erkek olmasına rağmen çok rahat diyolağa girmeye başladım.Normalde o kadar pozitif,o kadar hayat dolu,espirili bir insanmış ki sırf benim halime üzüldüğü ve benim daha rahat olmam için ilk başta böyle davranma gereği duymuş.Bir gün kendi çalıştığım şehire ve işyerine tayin ile gelince dünyalar benim oldu.Ben insanlara bazen aşırı güvenen,bazende tam tersi hiç güvenmeyen birisiydim.Bu yüzden çok büyük hayal kırıklıklarına uğruyordum.Bana tanıştığın her insan senin için en kötü insan olsun,böylelikle onun beğenmediğin taraflarını görünce fazla üzülmezsin,onun en ufak güzel yanlarını bile görsen onu daha çok seversin derdi.böyle yaptım kazandım.hiçbir insanı ezme seni ezmek isteyene ise kendini asla ezdirme derdi.Böyle yaptım kazandım.başta farklı olsada onun bana yaklaşım tarzı ile onu kardeşim gibi sevdim.Yakışıklı olmasının yanında dürüstlüğü iyi niyetliliği hiç kimsenin arkasından konuşmaması paraya fazla değer vermemesi inanılmazdı.Başkalarından öğrendiğime göre mesleğinde çok büyük paralar kazanıyormuş ama altında ne arabası ne yatı var.yardım ediyomuş insanlara. Şehir değiştirmesinin nedenide aslında işyerindeki ve diğer bayanların aşırı ilgisiymiş.Bunuda onunla aynı yerde çalışan bir arkadaşımdan öğrenmiştim.Şimdi burada da aşırı ilgi görüyor.ondan dolayı buradada rahat değil.Dünya güzeli kızlar,zengin varlıklı bayanlar bile peşinden koşuyor,ancak o hiçbirisine yüz vermiyordu.Hep der bir tane olacak ölümüne olacak.Onu gördükçe böyle erkeklerde var dedim ve karşı cinse hiç olmayan güven duygum bir anda değişiverdi.gönlünü kime vereceği hepimizin en çok merak ettiği konuydu.aşk gizli yaşanır ama merak ettiğinizden dolayı bir gün o işte bu diyeceğim insan karşıma çıkınca sizinle tanıştıracağım derdi.evet öylede oldu gün geldi birgün o kişiyi bizimle tanıştırdı.o gün gözlerinin içi gülüyordu, aslında nedense birazda durgundu.daha sonra duyduk ki olmamış.nedenini sorduğumuzda olmadı bilmiyorum hayırlısı dedi.Belli etmemeye çalışsa da o günden sonra biraz durgun.beni sf den kurtaran,insanlarla ilişkilerimde başarılı ve işimde aranan biri olmamı sağlayan bu insanı bu durgunluktan nasıl kurtarabilirim.O bana hayatı öğretti ve beni bu illetten kurtardı.İnşallah herkes böyle bir dost ile karşılaşır.
burçak5

Mesaj gönderen burçak5 »

Ne mutlu sana anastasia06 :)
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Amin :)
amistad49

Re: ARTIK SF'Lİ DEĞİLİM AMA

Mesaj gönderen amistad49 »

anastasia06 yazdı:Arkadaşlar sf den tamamen kurtuldum.Evet hemde tamamen.Erkekleri bırakın bayanlarla bile diyaloga giremezdim.hayat çekilmez geliyordu.Bir gün karşılaştığım şu an çok yakın dostum olan o insanla tanışana kadar herşey benim için can sıkıntısıydı.İlk tanışmamızda sanki kendisini bana sf li gibi hissettirdi.bu yüzden onunla bir erkek olmasına rağmen çok rahat diyolağa girmeye başladım.Normalde o kadar pozitif,o kadar hayat dolu,espirili bir insanmış ki sırf benim halime üzüldüğü ve benim daha rahat olmam için ilk başta böyle davranma gereği duymuş.Bir gün kendi çalıştığım şehire ve işyerine tayin ile gelince dünyalar benim oldu.Ben insanlara bazen aşırı güvenen,bazende tam tersi hiç güvenmeyen birisiydim.Bu yüzden çok büyük hayal kırıklıklarına uğruyordum.Bana tanıştığın her insan senin için en kötü insan olsun,böylelikle onun beğenmediğin taraflarını görünce fazla üzülmezsin,onun en ufak güzel yanlarını bile görsen onu daha çok seversin derdi.böyle yaptım kazandım.hiçbir insanı ezme seni ezmek isteyene ise kendini asla ezdirme derdi.Böyle yaptım kazandım.başta farklı olsada onun bana yaklaşım tarzı ile onu kardeşim gibi sevdim.Yakışıklı olmasının yanında dürüstlüğü iyi niyetliliği hiç kimsenin arkasından konuşmaması paraya fazla değer vermemesi inanılmazdı.Başkalarından öğrendiğime göre mesleğinde çok büyük paralar kazanıyormuş ama altında ne arabası ne yatı var.yardım ediyomuş insanlara. Şehir değiştirmesinin nedenide aslında işyerindeki ve diğer bayanların aşırı ilgisiymiş.Bunuda onunla aynı yerde çalışan bir arkadaşımdan öğrenmiştim.Şimdi burada da aşırı ilgi görüyor.ondan dolayı buradada rahat değil.Dünya güzeli kızlar,zengin varlıklı bayanlar bile peşinden koşuyor,ancak o hiçbirisine yüz vermiyordu.Hep der bir tane olacak ölümüne olacak.Onu gördükçe böyle erkeklerde var dedim ve karşı cinse hiç olmayan güven duygum bir anda değişiverdi.gönlünü kime vereceği hepimizin en çok merak ettiği konuydu.aşk gizli yaşanır ama merak ettiğinizden dolayı bir gün o işte bu diyeceğim insan karşıma çıkınca sizinle tanıştıracağım derdi.evet öylede oldu gün geldi birgün o kişiyi bizimle tanıştırdı.o gün gözlerinin içi gülüyordu, aslında nedense birazda durgundu.daha sonra duyduk ki olmamış.nedenini sorduğumuzda olmadı bilmiyorum hayırlısı dedi.Belli etmemeye çalışsa da o günden sonra biraz durgun.beni sf den kurtaran,insanlarla ilişkilerimde başarılı ve işimde aranan biri olmamı sağlayan bu insanı bu durgunluktan nasıl kurtarabilirim.O bana hayatı öğretti ve beni bu illetten kurtardı.İnşallah herkes böyle bir dost ile karşılaşır.

işte böyle insanlar geride iz bırakıyolar digerleri unutulup gidiyo.

işallah arkadaşın için bişeyler yapabilirsin.
AlleinMann

Mesaj gönderen AlleinMann »

Bu illetten kurtulduğuna sevindim. gerçekten çok şanslı birisin hayatına böle bir insan girmiş. Arkadaşın için üzgünüm aklımada bişey gelmiyor şimdilik gelirse yazarım sonra
Kullanıcı avatarı
jackass

Mesaj gönderen jackass »

aslında bişey yapmana gerek yok zamanla düzelicektir.aradığı kişinin o olmadığını söyle ve teselli et.
kafasını dağıtmasını sağla.gezin dolaşın eğlenin.
aklıma bunlar geliyo.

:)
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

emin değilim ama bence sana yıllardır gizlice aşıkmış gibi geldi :)
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...
anastasia06

Arkadaşlar benden hoşlanması söz konusu değil. Zamanında bir arkadaşım aracı olarak kulağına çınlatmıştı benim ondan hoşlandığımı o ise beni kardeş olarak gördüğünü söylemiş.şimdide öyle.biz gerçekten çok iyi dostuz.

Bugün konuştuk epey,durgunluğunun sebebi ülke durumu insanların hali ve bide çok sevdiği bir arkadaşı varmış yeni onu kaybetmiş ondanmış. Merak etme dedi, inançlı bir insan olarak durumun fazla sürmeyeceğini söyledi . bugünde çok neşeliydi zaten.
Kullanıcı avatarı
alihayat

Mesaj gönderen alihayat »

Senin adına sevindim bir kişi demekki insanın hayatını değiştirebiliyormuş:)Ben sf nin öyle kolay atlatılamayacağını düşünüyorum sana ne yaptıkı birden sf den böyle kurtuldun?
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Ne güzel bir hikaye.Masal kahramanı gibi bir insanmış arkadaşın.Kıymetini bil.Kötü günlerinde sen de onun yanında ol yeter.Çünkü dost diyince bişey yapmasına gerek yokdur bazen.Yanında oturması bile yeter bazen.Sen de öyle yap.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

bu iş öyle bir arkadaşla çözülecek iş değil bence buradaki çoğu kişi sfli değil deprasyonda ya arkadaş bu hastalık öyle tamamen geçecek bir hastalık değil geçse bile bir arkadaş bulunca onunla yenilmez bu pis bir illet kanser gibi yayılıyor hertarafa çok büyük tedavi lazım yenmek için
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

aslında tam olarak demek istediğim sen yalnızlıktan bunalmışsın belkide o yüzden insanlardan uzaklaştın yani sadece deprasyondaymışın,bir dost buluncada çıkmışın depresyondan sf ayrı bir şey buradada sfli insanlara umut veriyorsunuz arkadaş bulunca düzelicem sanıcak onlarda halbuki daha kötü olurlar benim tek isteğim depresyonla sf yi birbirinden ayıralım
anastasia06

Evet Batuhan söylediğin gibi bu bir illet.Bu illetten kurtulmam çok kolay olmadı.Halen de ufak tefek kırıntılar kaldı.Fakat sen bahsettiğim insanı bir tanısan böyle bir insan var mı dersin.psikologdan medet umuyoruz çoğumuz.Lakin öyle insanlar karşımıza çıkıyor ki ilaç ve psikologdan daha etkili oluyorlar.İnşallah sende özellikle karşı cinsten böyle bir insanla karşılaşırsın ve beni anlarsın.
anastasia06

Evet Batuhan söylediğin gibi bu bir illet.Bu illetten kurtulmam çok kolay olmadı.Halen de ufak tefek kırıntılar kaldı.Fakat sen bahsettiğim insanı bir tanısan böyle bir insan var mı dersin.psikologdan medet umuyoruz çoğumuz.Lakin öyle insanlar karşımıza çıkıyor ki ilaç ve psikologdan daha etkili oluyorlar.İnşallah sende özellikle karşı cinsten böyle bir insanla karşılaşırsın ve beni anlarsın.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

anastasia06 yazdı:Evet Batuhan söylediğin gibi bu bir illet.Bu illetten kurtulmam çok kolay olmadı.Halen de ufak tefek kırıntılar kaldı.Fakat sen bahsettiğim insanı bir tanısan böyle bir insan var mı dersin.psikologdan medet umuyoruz çoğumuz.Lakin öyle insanlar karşımıza çıkıyor ki ilaç ve psikologdan daha etkili oluyorlar.İnşallah sende özellikle karşı cinsten böyle bir insanla karşılaşırsın ve beni anlarsın.
Evet gerçek dostlar hangi cinsten olursa olsun, insana bir psikologtan daha çok fayda sağlayabilir.