SFLİLER LÜTFEN OKUMAYIN

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
başaracağım

SFLİLER LÜTFEN OKUMAYIN

Mesaj gönderen başaracağım »

öncelikle tüm bu hastalığı yaşıyan arkadaşlara acil şifalar diliyorum hepiniz merak etmişinizdir neden böyle bir başlık kullandığımı çoğunuzunda tahmin edebileceği gibi herkesin ilgisini çekip yazdıklarımı okuyup size yardımcı olmak amacıyla başlığımı lütfen okumayın yazdım.arkadaşlar öncelikle söylemek istediğim bu hastalığı ağır bir şekilde geçirmiş biri olarak belirtilerini yada neler yaşadığımızı hepimiz biliyoruz o yüzden detaya inmeye gerek yok ben hastalığımı ağır bir şekilde lisenin hazırlık sınıfında yaşamaya başladım hepinizin bildiği gibi toplum önünde konuşamaz kızarır adım söylendiğinde kızarır kız arkadaşlarımla konuşamaz bunun gibi birçok örnek öncelikle belirteyim çok inatçı bir kişiliğimdir bunun hastalığı yenmenizde faydası büyük olucaktır emin olun az önce bahsettiğim sf hastalığının belirtileri ve rahatsızlıklarını çok ağır bir şekilde yaşıyordum insanlar benimle dalga geçer ne bileyim kızarmam için bana bakar kızarınca gülerler bu tarz olayları bende yaşadım ama hep bir çıkış yolu olacağına inanıyordum hazırlık sınıfının bitiminde izmire tatile gittim mecburen insanlarla iletişim halinde olmak zorunda olduğumdan utana sıkıla iletişim kuruyordum kız veya erkek iletişim kurmaya devam ettim özellikle belirteyim benim için imkansız sayılan kızlarla iletişim kuruyor kendime inanmıyorum vucumunda brozlanşması zamanla bana güven aşılamıştı geçen zaman içinde farkettimki benim için çok zor olan kızlarla iletişim kurmak çok normal olmuştu o saatten sonra anladım ki korkularımın üzerine gidince korktuğum şeyler bana çok normal geliyor ve sf belirtilleri olmamaya başlıyordu hastalığın bu kısmı çözdükten sonra lise 1inci sınıfta hastalıkla ilgili ne korkum varsa üzerine gittim ilk zamanlar utandım sıkıldım ama sonunda korkularımı yenmeyi başardım geçen zaman için sfle ilgili bazı belirtileri üzerine gitsemde yenemediğimi farkettim bir psikiyatri doktoruna gittim ve ilaç tedavisine başladık kontrol edemediğimiz kısımlar sinir sistemimizle alakalı güzel dostlarım tabi bu arada belirteyim kitap okumaktan büyük haz duyan birisiyim kişisel gelişim kitapları okumaya başladığımdan beri hastalığımın büyük bölümünü yenmeyi başardığımıda farkettim herneyse hikayeme devam edeyim daha sonra kontrol edemediğim bölümlerin ilaç tedavisiyle düzelmeye başladığını farkettim ardından yeterli seviyede olduğuma inandığım zaman psikoloğa gittim aynı size anlattğım bu şekilde hikayemi anlattım hatta sözümme bunu 1-2 yıl önce yapacağımı rüyamda görsem inanmazdım hepimizinde bildiği gibi psikoloğa gitmek sf hastası için çok cesaret gerektiren bir harekettir dostlarım artık yazımın sonlarına gelirken size tavsiyerlede bulunacağım sf yenilemez imkansız bir hastalık değildir en önemli faktörü korkuların üzerine gitmektir bunu yaparken ilaç tedavisi ve psikoloğunda büyük faydası olucaktır unutmayın arkadaşlar gerçekten öyle bir seviyeye geldimki artık bende normal bir insanım unutmayın her insan utanır bu insani bir duygudur yani çok normaldir korkularınızla yüzleşin ve şunu asla unutmayın umudunuz binkere kırılsada başaracağınıza inanın dostlar ben gerçekten inanıyorum siteye üye olurken bile başaracağım isimli kullanıcı adıyla üye oldum çünkü gerçekten inanıyordum şuan hayatım allaha şükür normal hiçmi utanmıyorum emin olun böyle söyleyen yalan söyler bende her insan gibi utanılacak durumlarda utanıyor sıkılıyorum ama normal insanlar gibi oluyor bu durum hayatımdaki değişikller bir kız arkadaşım var sf i yenmeğe inandığım ve başarmaya başladığım zaman tanışmıştık 4yıldır beraberiz kendime olan özgüvenim çok fazla bunları moralinizi bozmak için yazmıyorum bende aynı şeyleri yaşadım başardım lütfen sizde korkularınızla yüzleşin bırakın kızarın aynaya bakın sizin düşündüğünüz kadar kötü bir durum hayır emin olun hiçte öyle değil ben öyle seviyeye geldimki psikolojinin bir dalı olan NLP ile ilgileniyor bu hastalığı yenme yolları ile ilgili kitap yazmayı düşünüyor bu konuda uzanlaşmak için çaba sarfediyorum emin olun sizde başarabilirsiniz ve başaracaksınızda formül basit korkularınla yüzleş ve başar arkadaşlar herkese bu yolda başarılar diliyorum unutmayın sf kaderiniz değildir yenebilirsiniz allaha emanet olun
başaracağım
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Yazını sonuna kadar okudum. Ulaştığın başarıdan ötürü seni kutlarım. Lakin çözüm önerisi kısmını biraz daha genişletebilir misin ? Neyi nasıl yendin mesela ?
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Tebrik ederim başaracağım..Güzel bir başarı hikayesi olmuş.Umarım bundan sonra hep daha iyiye gider yaşantın..
mirtatli_ceyar

Mesaj gönderen mirtatli_ceyar »

tebrikler ortak bu seviyeye ii gelmişsin insallah bizlerde gelebiliriz
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

Forumda en çok böyle başlıkları seviyorum. Kendisi mücadele eden ve başkalarına da ümit veren insanların yazıları. İyileşmek mümkün arkadaşlar evrende her sorunun bir çözümü vardır. Gerçekten isteyin.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

ne diyeyim şimdi...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
başaracağım

lütfen okumayın

Mesaj gönderen başaracağım »

hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez ben sf yendim ve hikayemi sizinle paylaştım inşallah okursunuz ve size faydalı olabilirim dostlar unutmayın hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez bizim hedefimizde bu hastalığı yenmek rüzgarı arkamıza almak için kendimize güvenmek rotayı doğru çizmek ise korkularla yüzleşmek limanın nerede olduğu hedefimiz olduğu için belli yani dostlarım hedefi olan gemiler ne olursa olsun istedikleri limana yanaşırlar
başaracağım