BİZ BUNU YENİCEZ BAŞKA YOLU YOK

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
ırmak

BİZ BUNU YENİCEZ BAŞKA YOLU YOK

Mesaj gönderen ırmak »

KENDİMİZİ EMBESİL OLARAK NİTELEMEKTEN VAZGEÇEREK ELELE VEREREK ANLIK GÜNLÜK BAŞARILARIMIZI PAYLASARAK BUNU YENİCEZ KENDİMİZİ SEVEREK HERGÜN DIŞARI ÇIKMADAN KENDİMİZE TÜM SAMİMİYETİMİZLE SEN DEĞERLİSİN SEN ERDEMLİSİN DİYEREK YENİCEZ.
kyle35

Re: BİZ BUNU YENİCEZ BAŞKA YOLU YOK

Mesaj gönderen kyle35 »

ırmak yazdı:KENDİMİZİ EMBESİL OLARAK NİTELEMEKTEN VAZGEÇEREK ELELE VEREREK ANLIK GÜNLÜK BAŞARILARIMIZI PAYLASARAK BUNU YENİCEZ KENDİMİZİ SEVEREK HERGÜN DIŞARI ÇIKMADAN KENDİMİZE TÜM SAMİMİYETİMİZLE SEN DEĞERLİSİN SEN ERDEMLİSİN DİYEREK YENİCEZ.
söylediklerinde haklısında bence kendimize değerlisin erdemlisin demek sfyi çoğaltabilir.yani ters bi durumda demek yeterli üstünlükte değilmişim diyebiliriz.bu da hayal kırıklığına yol açar.benim önerim diğer insanların çokta önemli süper yada değerli olmadıklarını fark etmemiz arkadaşlar.insan hatalarıla zaaflarıyla insan(çok edebi oldu cümlem :oops: )
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Re: BİZ BUNU YENİCEZ BAŞKA YOLU YOK

Mesaj gönderen naribeyza »

kyle35 yazdı:
ırmak yazdı:KENDİMİZİ EMBESİL OLARAK NİTELEMEKTEN VAZGEÇEREK ELELE VEREREK ANLIK GÜNLÜK BAŞARILARIMIZI PAYLASARAK BUNU YENİCEZ KENDİMİZİ SEVEREK HERGÜN DIŞARI ÇIKMADAN KENDİMİZE TÜM SAMİMİYETİMİZLE SEN DEĞERLİSİN SEN ERDEMLİSİN DİYEREK YENİCEZ.
söylediklerinde haklısında bence kendimize değerlisin erdemlisin demek sfyi çoğaltabilir.yani ters bi durumda demek yeterli üstünlükte değilmişim diyebiliriz.bu da hayal kırıklığına yol açar.benim önerim diğer insanların çokta önemli süper yada değerli olmadıklarını fark etmemiz arkadaşlar.insan hatalarıla zaaflarıyla insan(çok edebi oldu cümlem :oops: )

Çok doğru söylemişsin,katılıyorum.
feritbey

ARKADAŞLAR YENECEĞİZ BAŞKA YOLU YOK

Mesaj gönderen feritbey »

ARKADAŞ GÜZEL BİR BAŞLIK ATMIŞ YENECEĞİZ, ASLINDA BUNU YENMEKTE SÜREKLİLİK İSTİYOR,, VÜCUT GELİŞTİREN BİR İNSAN DÜZENLİ SPOR YAPMAZSA KAS YAPAMAZ, YADA KİLO VERECEK BİR KİŞİ DÜZENLİ SPORUNU YAPMAZSA. 1 AYDA 1 HAFTA YAPIP BIRAKIRSA,, KİLO VEREMEZ, SAÇMALAMIŞ OLABİLİRİM AMA, SANIRIM ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ. ÜZERİNE GİTMEK GEREKİYOR, HATALARIMIZI VEYA DUYGULARIMIZI O ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİRİZ. BAŞKA ÇARESİ YOK
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

feritbey doğru yazmış sf 1 haftada oluşmadıki 1 haftada yenelim,yılların birikimi sonuçta,öğrenilmiş çaresizlik duygusu nerdeyse genlerimize işlemiş.
Kullanıcı avatarı
KAF_KEF_06

Mesaj gönderen KAF_KEF_06 »

devamlı üstüne gidebilme cesaretini bulamayız bence kendimizde örneğin bana mesela anlık gelir o cesaret sonra gider ilerisi yokk
NASIL BİTTİYSE BUNDAN ÖNCEKİLER,BU DA BİTER.BİTE BİTE SONUNDA BEN DE BİTERİM OLUR BİTER.../AZİZ NESİN
Kullanıcı avatarı
troya2

Mesaj gönderen troya2 »

bu şarkıyı baş tacı edebilirsiniz. geçmişiniz sizle beraber hep olacak .ama herkes sizin geçmişinizi bilmiyor unutmayın. sil baştan diyerek hayatınıza değişim için bir adım atmaya hazır olun :P

Sil Baştan

Gücün var mı sevgilim
Derin sularda inci tanesi aramaya
Cesaretin kaldıysa
Hala benle aşktan konuşmaya
Söyle canım sevgilim
Hayat bize oyun oynuyor olabilir mi
Yorgun gibi bir halin var
Duyguların karışık olabilir mi
Sil baştan başlamak gerek bazen
Hayatı sıfırlamak

Sil baştan sevmek gerek bazen
Herşeyi unutmak
Sanki bugün son günmüş gibi
Dolu dolu yaşamak istiyorum ben
Her ne çıkarsa yoluma
Selam verip yürümek istiyorum ben
Hayatı sıfırlamak
Herşeyi unutmak
Mal sahibi Mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ,Malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. ...herkes kendi hayatının kahramanıdır..tırmanmak istediğimiz bi dağ,kurtarmak zorunda olduğumuz bi hayat vardır,bu kendimizinki bile olsa..
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Mükemmelliyetçilik hep nedense başaramadığımız şeyler üzerine oluyor. Vites yükseltmemiz lazım. Motorun hararet yapmaması için. Basit hedefler belirlemeliyiz. Onları başardıkça kendimize güvenimiz artacaktır. Klişe laflar söylediğimin farkındayım.
SEVO68

psikolog yıldız burkovik

Mesaj gönderen SEVO68 »

bu sitede zaman zaman yılgın mesajlar okuyorum. Ne kadar yanlış..Bunu yıllarca çekip yenen çok insan var bunun başında sky türk psikoyorum sunucusu ps,kolog Yıldız Burkovik var...Demekki bir yolu var...Bu sebeple deneyimlerimizi paylaşalım....Bugün benim için bir gelişme oldu...Amirim odasına çağırdığında bayılacak gibi oldum...ama ne dedim biliyor musunuz.? bende anksiyete var dedim ..nedir diye sordu ? zaman zaman böyle bayılacak gibi oluyorum dedim... doğrumu yanlışmı yaptım bilmiyorum ama bildiğim birşey var çoooooooook rahatladım...artık odasına rahat giriyorum kendimi kasmadan..
SEVO68

hormonlar

Mesaj gönderen SEVO68 »

internette gezinirken sf nin bir hormon rahatsızlığı olduğu yönünde birşeyler okudum...bizde adrenalin salgısı çok fazla oluyormuş....bu tabi uzman doktorun vereceği hormon ilaçlarıyla kontrol altına alınırsa sf geçermiş... Bu konuda bilgisi olan var mı?
kyle35

Re: hormonlar

Mesaj gönderen kyle35 »

SEVO68 yazdı:internette gezinirken sf nin bir hormon rahatsızlığı olduğu yönünde birşeyler okudum...bizde adrenalin salgısı çok fazla oluyormuş....bu tabi uzman doktorun vereceği hormon ilaçlarıyla kontrol altına alınırsa sf geçermiş... Bu konuda bilgisi olan var mı?
hormonlar kendi kendine salgılanan şeyler değildir mesala hızlı hareket edersen vücud ona göre hormon salgılar.yani o hormonlarıda salgılatan biziz.sflilerde heyacan yaptıkça hormon salgılar hormon salgıladıkça heyacan artar.hormonların bir özelliğide etkisi geç başlar ama geç biter.mesala bi olay olmuştur sizin eliniz titrer yada kızarırsınız sonra olay biter gerek gerçekte ya da kafanızda ama elinizin titremesi belli bi süre devam eder işte bunun sebebi hormonların etkisinin devam etmesidir.çünkü çalışma sistemleri yavaş işliyor beyine sinir gidecekte beyin tekrar emir verecek ön hormonlar salgılanacak onlar esas hormonlşarı salgılatacak vücut tepki vercek vb vb uzun iş.
neyse çok uzattım tedaviye glirsek aslında bu konu çok uzmanlık isteyen bi şey çünkü hormonlar çok etkilidir belki 1 grın binde biri kalp atışlarınızı arttırabilir o yüzden dışardan müdahalelere karşıyım.ama bi taraftanda mantıklı sonuçta daha az hissederiz ama her şeyi daha az hissederiz duygusuz biri olup çıkabiliriz.
özetin özeti:karışık mevzular bınlar :P
user

Re: hormonlar

Mesaj gönderen user »

SEVO68 yazdı:internette gezinirken sf nin bir hormon rahatsızlığı olduğu yönünde birşeyler okudum...bizde adrenalin salgısı çok fazla oluyormuş....bu tabi uzman doktorun vereceği hormon ilaçlarıyla kontrol altına alınırsa sf geçermiş... Bu konuda bilgisi olan var mı?
sflide malesef her türlü bozukluk var. Tedavi edilmedigi sürece artan ve diger ruhsal hastaliklara örnegin obsesyon gibi kapi acan bir bozukluk. :cry:
SEVO68

kimse durup dururken sf li olmadı

Mesaj gönderen SEVO68 »

sf liyim uzun yıllardır ...şunu gözlemledim....biraz iyileştim falan diye bir şey yok tamamen iyileşirsin ya da geçici bir süre beynini uyuşturursun...meselenin özü şu: bu hastalığın çıkış noktasını bulunarak olay kökünden çözümlenebilir...bence beynin salgıları ile ilgili ...daha sonra olay kısır döngüye giriyor..Örnek parkinson dopamin eksikliğinden meydana geliyor...beyninde bu madde az salgılanan insanlar için bu hastalığa yakalanmak kaçınılmaz oluyor...bu konuda uzman değilim ama doğruyu arıyorum... hastalıktan tamamen kurtulanlar var...bu döngüyü nasıl kırdılarsa bilmiyorum kimi terapi kimi ilaç diyor ama her ikisini de uyguladım sonuç alamadım..demekki atlanan bir şey var..
hezarfen

Re: psikolog yıldız burkovik

Mesaj gönderen hezarfen »

SEVO68 yazdı: bunun başında sky türk psikoyorum sunucusu ps,kolog Yıldız Burkovik var...
Sitede Yıldız hanımdan terapi görmüş arkadaşlar da var aslında.