İZMİRLİ ARKADAŞLAR..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
SEVO68

İZMİRLİ ARKADAŞLAR..

Mesaj gönderen SEVO68 »

izmirli arkadaşlar önerebileceğiniz bir psikolog ve psikiyatrist var mı? tavsiyeediyorum dan olmasın...daha önce 3 psikiyatriste gittim bir sonuç alamadım...hissedilir bir iyileşme olmadı...işin kötüsü ilacı bırakınca tekrarlıyor..ilacı da en az 6 ay kullanıyorum ve aynen doktorun önerisi doğrultunda bırakıyorum...7-8 yıldır hiç geçmedi....iyileşirsem bu siteye dönüp mutlaka paylaşacağım....yaşadıklarınızın benzerlerini yaşıyorum ve ben 40 yaşındayım...neden yaşımı yazdım çünkü toplumda ergen ve gençler hoşgörülebiliyor, utangaç, çekingen deyip üzerinde durmuyorlar..gerçi bu sebepten erken farkedilmiyor ya ..bunu ayrı konuşuruz...orta yaş grubundaki bir SF li için ruhsal sorunu var galiba deniliyor...oysa tüm duygularını düşüncelerini içine hapsettiğini kimse bilmiyor....ben gençlik yıllarımda 2 yıl gibi kısa bir dönem SF geçirdim ama hiç yardım almadan kendi çabamla yenmiştim...yıllar sonra 15 yıl sonra tekrarlayacağını bilsem profesyonel yardım mutlaka alırdım...ama o dönemlerde bu bilinç yoktu... Genç arkadaşları SF ile ilgili gösterdikleri çabadan dolayı kutluyorum...Hiç bir zaman ümitlerini kaybetmesinler...
SEVO68

Mesaj gönderen SEVO68 »

şu hatayı yapmayın...ben iyileştiğim dönemde...dış aktivitelerde az yer aldım...şimdiki aklım olsa..kendimi bağlaycak bir aktivite bulurdum..öyleki bu aktiviteler tüm hayatım boyunca beni bırakmasın...ben ne yaptım çoluk çocuğa karıştım ev-iş arası git gel soyutladım kendimi...aile iş yakın çevre sorunlarına boğdum kendimi ... gücümün yettiği kadar değil daha fazlasıyla uğraşarak kendimi helak ettim... işte evde hep adalet aradım durdum..doğruluk kumkuması oldum...şimdi espriye vuruyorum bazı şeyleri..ama okadar çok sinirlerimi yıpratmışım ki buna rağmen SF me engel olamıyorum...lütfen bu uyarıları dikkate alın...
Kullanıcı avatarı
SAFCAN

Mesaj gönderen SAFCAN »

dokuz eylül üniversitesi psikiyatri bölümü özel muayeneye gitmiştim ben paxsil adlı ilacı verdi. 1 sene onu kullandım ve şimdi çok şükür iyiyim. sende buraya gidebilirsin özel muayene ücreti 100 ytl. daha uygun ve bana daha iyi geldi. bu arada arkadaşım kendini çok suçlama kendine değer ver. bu hastalığı ancak böyle yenebilirsin. kendine değerli olduğunu hissettir. :idea:
onat

::

Mesaj gönderen onat »

safcan iki şey sorabilirmiyim

1. doktor cok önemli benim için bayanmı erkekmi ?

2. 9 eylül özel muayne nasıl oluyo ? anlamadım hastahane içindemi ayrı biyerdemi ? bu bölüm
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

benim gittiğim psikyatır var gayet başarılı bence ama ücreti 150ytl falandı
onat

:

Mesaj gönderen onat »

nanotime o nerdeydi söylermisin yerini bana fiyat önemli deil önemli olan iyi olması bayanmı bide
Kullanıcı avatarı
nanotime

Re: :

onat yazdı:nanotime o nerdeydi söylermisin yerini bana fiyat önemli deil önemli olan iyi olması bayanmı bide
bayan değil erkek,üçyolda muaynehanesi var,bana çok faydası oldu ama maddi sebeplerden dolayı düzenli gidemedim istersen özelden veririm telefonunu inşallah sanada faydası olur
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

SEVO68 yazdı:şu hatayı yapmayın...ben iyileştiğim dönemde...dış aktivitelerde az yer aldım...şimdiki aklım olsa..kendimi bağlaycak bir aktivite bulurdum..öyleki bu aktiviteler tüm hayatım boyunca beni bırakmasın...ben ne yaptım çoluk çocuğa karıştım ev-iş arası git gel soyutladım kendimi...aile iş yakın çevre sorunlarına boğdum kendimi ... gücümün yettiği kadar değil daha fazlasıyla uğraşarak kendimi helak ettim... işte evde hep adalet aradım durdum..doğruluk kumkuması oldum...şimdi espriye vuruyorum bazı şeyleri..ama okadar çok sinirlerimi yıpratmışım ki buna rağmen SF me engel olamıyorum...lütfen bu uyarıları dikkate alın...
Sanırım her şeyin aşırısının yanlış olduğunu bir daha görmüş oluyoruz. Aşırı doğrucu davut olmak sinirlerimi yıprattı diye yazmışsın, şimdi bir çok şeye gülüp geçtiğini belirtmişsin. Bence gelişme var zamanla sinirlerin düzelecektir. Ben de işyeri ortamı yüzünden bir kaç yıl aşırı asabi bir şekilde gezmiştim. Aile içinde ve işyerinde bana yapılan haksızlıkları kafamda abartıyordum ve aşırı tepki veriyordum. Bunun içinde kendine acıma, kendini ezik ve silik biri gibi görme hatası yatıyor. Gerçek şu ki çekingen veya değil dünyada her gün hemen herkes şu ya da bu hoş olmayan muameleye tabi tutuluyor bundan üzülmek yerine güçlenmeli, hakkımızı aramayı öğrenmeliyiz. Ama bu öğrenme dönemleri bazen biraz sancılı bir olabiliyor senin şu an geçirdiğin gibi. Bu bir dönem diyerek bakmak gerek.

15 yıl sonra SF'nin tekrarlayabileceğini sanmam özellikle de tek başına yenecek kadar iradeli, güçlü bir insanda. Bence bu bazen geçmişe baktığımız, kendimize döndüğümüz sancılı dönemleri andırıyor. Her halukarda naçizane görüşlerimi yazdım senin hayatını bilemem elbette. Önerilerin için teşekkürler, mücadelende kolaylıklar dilerim. :)
onat

:

Mesaj gönderen onat »

nanotime çok saolda ben bayan tercih ediyorum cnm ama yinede yardımın için saoll arkadaşım
Kullanıcı avatarı
nanotime

Re: :

onat yazdı:nanotime çok saolda ben bayan tercih ediyorum cnm ama yinede yardımın için saoll arkadaşım
rica ederim