sf yi yenmenin en kolay yolu

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
AlleinMann

Mesaj gönderen AlleinMann »

deagolbrandybuck yazdı:
AlleinMann yazdı:ne yapayım şimdi yoldan geçen kıza ufff yavrum hepsi senin mi dersem işe yarar mı :)
sen şimdi kız olsan sana yada kızkardeşine hiç tanımadığın biri yolda ufff yavrum hepsi senin mi dese hoşuna gidermiydi? eğer hoşuna gitmezdiyse bunu yapma...
ben bunu zaten hayatta yapamam bunuda arkadaşa itafen yazdım
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

AlleinMann yazdı:
deagolbrandybuck yazdı:
AlleinMann yazdı:ne yapayım şimdi yoldan geçen kıza ufff yavrum hepsi senin mi dersem işe yarar mı :)
sen şimdi kız olsan sana yada kızkardeşine hiç tanımadığın biri yolda ufff yavrum hepsi senin mi dese hoşuna gidermiydi? eğer hoşuna gitmezdiyse bunu yapma...
ben bunu zaten hayatta yapamam bunuda arkadaşa itafen yazdım
bende seni eleştirmek için yazmadım. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı böyle düşüncesi olanlar varsa onları uyarmak içindi.

geçen tvde halka 4 kadın almakla ilgili soru soruyolar. adamın biri ısrarla 4 kadın alırım bu dinimizde var diye bunu savunuyor, pis piste sırıtıyor. roportaj yapan peki sizin kızınız baska bir adama kuma giderse bu hosunuza gidermi dedi. Adam benim karımı kızımı karıstırma onları soramazsın diye sinirlendi. Eeee senin alacagın 4 kadında baska adamların kızı degilmi????
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

ismo arkadaşımız en son yazdığı yazısında güzel açıklık getirmiş aslında kast ettiğininde böyle bir şey yapmak olmadığı gayet açık ;)
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
sosyal_48

Mesaj gönderen sosyal_48 »

Arkadaşlar forumdaki görüş ve önerileri okuyorum. Faydalı yorumlar var. Ben çok ağır bir sf li olduğumu düşünmüyorum ama çok daha fazla aktif daha harektli olmak isterim. Bence bu yaşam tarzı ve alışkanlıklarla ilgili. Yaşam tarzını değiştirmek çok kolay bişey değil. Şu sözü kesinlikle tutuyorum. 'En büyük devrim insanın kendi içinde yapacağı devrimdir' insanın kendi kendisiyle savaşa girmesi ve istemediği bazı özelliklerini yokadip yeni özellikler katması çok kolay değil. Yani çözüm ortada aslında herkes biliyor ama uygulamak zor. Kız konusu açılmışken şunu da belirtmek isterim. Tanımadığım bir bayanla iletişime geçememe sorunu ben de var. Bunun nedenini hala çözebilmiş değilim ama uğraşıyorum. Bunun için bazı korkularımdan sıyrılmak ve biraz da cesarete ihtiyacım var sanırım. Sf siz günler dileğiyle. Sorunlarımızı bundan sonra da paylaşarak çözelim..
yasinbilgin

slm

Mesaj gönderen yasinbilgin »

evet benimde hayatta en nefret ettiğim insan modeli laf atan tiplerdir
Okan1992

Mesaj gönderen Okan1992 »

benimde sf yi yenmemde geçirdiğim trafik kazasının büyük rolü oldu sanırım o an öleceğimden emindim ama sadece 2 sıyrıkla kurtuldum diğer 4 kişinin çeşitli yerlerinde kırıklar vardı ve bi sürü sıyrık 1 hafta hastanede yattılar ben sf den yaralarım tam olarak iyileştiğinde kurtulmuştm
Kullanıcı avatarı
caddy

Mesaj gönderen caddy »

başlıga bak yorumlara bak!! Hayatta en nefret ettikleri sey laf atanlarmıs!! bize ne abi yaa, saçma sapan yorumlar yazmayın allah askına, yorumları okuyunca siteden soguyorum valla, kimsenın şeyınde diil sizin nelerden nefret ettiğiniz, adam akıllı seyler yazın suraya!!!!
...Gott weiss ich will kein Engel sein...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

cantbemyself yazdı:Öte taraf diye bir şey yok (naçizane fikrimdir). Sadece yaşama içgüdümüz olduğu için, ölüm yabancı ve bilinmez bir kavram olarak dayatıldığı için ahiret, cennet, cehennem gibi peri masallarına inanmasak da kendimizi öldüremiyoruz.
O kadar güçlü ki bu güdü, bunu bi türlü yenemiyoruz. Genlerini geleceğe aktarma ve neslini sürdürme güdüsünün başkalaşmış bir hali yaşama güdüsü... Kendimizi neden öldüremediğimizi hiç bu kadar mantıklı bi şekilde duymamıştım. Sadece copy paste yapıp saklayacaktım bu yazıyı fakat üstüne ben de bir şeyler söylemek istedim...
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

BATUHAN yazdı:ne yani kimsenin yapamadığı,bir olay çarşıda adammı vurayım git işine bende başlığı görünce bir çare buldun sandım,şifa getirdin sandım,boş boş konuşmayın.
katılıyorum sana.
ozi

Mesaj gönderen ozi »

yab ırakın ya bizde girdik bu konuya bi halt varmış gibi.
ozi

Mesaj gönderen ozi »

sf = sorunla çözüm aynı şeydir

sosyal fobi nin ne olduğunu biliyorsunuz nasıl yeneceğinizide biliyorsunuz yenerseniz neler kazanacağınızı yenemezseniz neler kaybedeceğinizide biliyorsunuz. peki sizi durduran ne ?
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

cantbemyself [u]çok doğru[/u] yazdı: Öte taraf diye bir şey yok (naçizane fikrimdir). Sadece yaşama içgüdümüz olduğu için, ölüm yabancı ve bilinmez bir kavram olarak dayatıldığı için ahiret, cennet, cehennem gibi peri masallarına inanmasak da kendimizi öldüremiyoruz.
al işte veremediğim cevap burada.
ozi yazdı:sf = sorunla çözüm aynı şeydir
sosyal fobi nin ne olduğunu biliyorsunuz nasıl yeneceğinizide biliyorsunuz yenerseniz neler kazanacağınızı yenemezseniz neler kaybedeceğinizide biliyorsunuz. peki sizi durduran ne ?
tahmin et! hadi günün en zor sorusu olduğu için üç seçenek vereyim. o da sırf senin güzel hatırın için. ama bilemeyeceğinden eminim. çünkü çok zor.

1. sosyal-fobi+okb
2. sosyal fobi
3. anti sosyal kişilik bozukluğu
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

selamsız yazdı:
cantbemyself [u]çok doğru[/u] yazdı: Öte taraf diye bir şey yok (naçizane fikrimdir). Sadece yaşama içgüdümüz olduğu için, ölüm yabancı ve bilinmez bir kavram olarak dayatıldığı için ahiret, cennet, cehennem gibi peri masallarına inanmasak da kendimizi öldüremiyoruz.
tahmin et! hadi günün en zor sorusu olduğu için üç seçenek vereyim. o da sırf senin güzel hatırın için. ama bilemeyeceğinden eminim. çünkü çok zor.

1. sosyal-fobi+okb
2. sosyal fobi
herkesin inancına veya inançsızlığına saygı duyuyorum ama diğer dünya diye bişi kesinlikle vardır arkadaşlar bunu basit bir olay haline getirmeyin iyikide diğer dünya var yoksa mazlum zalimden hakkını nasıl alıcaktı ve en önemlisi biz bu dünyaya neden geldik (yeşillik olsun diye diil dimi)faz edelimki diğer dünya yok ben diğer dünyaya inanmakla ne kaybettim ?ya diğer dünya varsa siz ne kaybettiniz bir düşünün bakalım..başlıkla alakası yok konu sahibinden özür diliyorum ama önemli bir konuydu bu konuyu tartışmaya açabiliriz isterseniz veya pm yoluyla benimle zıt fikirli arkadaşlarla bu konuda konuşabiliriz
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

selamsız yazdı:

1. sosyal-fobi+okb
2. sosyal fobi
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

savasci-kiz yazdı:
selamsız yazdı:

1. sosyal-fobi+okb
2. sosyal fobi
herkesin inancına veya inançsızlığına saygı duyuyorum ama diğer dünya diye bişi kesinlikle vardır arkadaşlar bunu basit bir olay haline getirmeyin iyikide diğer dünya var yoksa mazlum zalimden hakkını nasıl alıcaktı ve en önemlisi biz bu dünyaya neden geldik (yeşillik olsun diye diil dimi)faz edelimki diğer dünya yok ben diğer dünyaya inanmakla ne kaybettim ?ya diğer dünya varsa siz ne kaybettiniz bir düşünün bakalım..başlıkla alakası yok konu sahibinden özür diliyorum ama önemli bir konuydu bu konuyu tartışmaya açabiliriz isterseniz veya pm yoluyla benimle zıt fikirli arkadaşlarla bu konuda konuşabiliriz
1)nerden biliyosun da kesin konuşuyosun diğer dünya var diye gidip geldin mi yoksa?

2)kedi köpek ve evet ot(yeşillik) bu dünyaya niye geldiyse biz de o yüzden geldik.

3)ben tanrı olsam cennet cehennem ayrımını inanca göre değil tamamen dünyada yaptığın şeylere göre yapardım.inançlı ama katili cehenneme inançsız ama yardımsever birini cennete alırdım.

4)mazlum zalimden hakkını alamayacak çünkü bu kavramlar tamamen insan aklının uydurduğu şeyler.doğada mazlum-zalim iyi kötü yoktur.
neden-sonuç vardır dengeler vardır.
Kilitli