SF İÇİN YENİ YÖNTEM

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gia

SF İÇİN YENİ YÖNTEM

Mesaj gönderen gia »

SEVGİLİ SF LİLER YENİ BİRŞEY KEŞFETTİM SF DURUMUYLA KARŞI KARŞIYA KALDIĞINIZDA TİKİNİZ VARMIŞ GİBİ HAREKETLİ DAVRANIN HİPERAKTİF GİBİ BİRİ DAVRANIN YANİ BOYUN KASLARINIZ VARSA BOYUN HAREKETLERİ YAPIN OMUZLARINIZDA TİK VARMIŞ GİBİ DAVRANIN BİR SÜRE SONA RAHT OLMAYA BAŞLICAKSINIZ.BENCE DENEYİN TİKLİ OLMANIZ SFLİ GİBİ GÖRÜNMENİZDEN İYİDİR.
“Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.
Geriye kalan et ve kemiksin.
Gül düşünürsün, gülistan olursun.
Diken düşünürsün, dikenlik olursun.”

MEVLANA
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

ama ozamanda hem tikli hem sfli olursak ??
enazından kimsenin olmadığo yerde deniyelim rahatlamamız açısından
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
Kullanıcı avatarı
AYYNA

Mesaj gönderen AYYNA »

Sen kendindeki tiki farketmedin heralde.Biriyle konuşurken ellerini çıtlatmıyomusun.Gözlerini oraya buraya çevirmiyomusun.En basit örnek okulda öğretmen tahtaya kaldırdığında elindeki kalemle oynamıyomusun.Sende varmıdır bilemem ama çoğu kişide var.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Ben heyecanlandigimda boynum istemdisi hareket ediyor zaten, bide gozlerimi fln oynatirsam.. tam deli derler :D :roll:

Ya ben anlamiyorum neden sfli gorunmekten utaniyoruzda tiki olan biri gibi veya down sendromu olan biri gibi gorunmeyi tercih edebiliyoruz.. :roll:
Belkide sfyi cok buyutuyoruz yada baska hastaligimiz olsa neler hissedecegimizi dusunemiyoruz kimbilir.. :roll:
Kullanıcı avatarı
Göktürk

Mesaj gönderen Göktürk »

Tikli gibi yaparsak bu seferde deli derler daha beter olur halimiz en iyisi olduğumuz gibi davranmak.
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

Bence çok saçmaaa.
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
philo_sophy

SF

Mesaj gönderen philo_sophy »

bence de çok saçma.Lütfen daha mantıklı şeyler yazalım değilse hiç dokunmayalım bile.Sonuçta insanların hayatları söz konusu.Onların bu kötü durumunu kötüye kullanmamalıyız.Kimseyi yanlış yönlendirmemeliyiz .BENCE :cry:
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

bence mantıklı bişey yazmış
bu tarz basit ama sıradışı davranışlar dikkati dağıtır ama sizin tercihiniz tabi
ama zor da kalındığında rahatlamak için yapılabilir..
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

ohooo.. ben bu yönetmi yıllar evel denemiştim... okulda sınıfta bi kızla başbaşa kalmıştım, kız benimle konuşuyordu, bende tabi doğal olarak baygınlık geçirmek üzereyim kaslarım çözülüyor, dik duramıyorum, boynum aşşağıa düşüyor falan iyice delirdim, sonra olduğum yerde zıplamaya başlıcaktım nerdeyse kız hafif bir tebessumle "iyimisiin?" dedi, iyiyim acilen tuvalete gitmem gerek dedim bir baktım jet motoru takmış hızıyla, bir anda evde yorganımın altında sinir krizleri geçirirken buldum kendimi.. yani bu yöntem pek bi fayda sağlamıyor aslında euahueahu :oops: ;)
Dünyanın en büyük ve en aşağılık sosyal fobiğinin yorumunu okudunuz...
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Re: SF

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

philo_sophy yazdı:bence de çok saçma.Lütfen daha mantıklı şeyler yazalım değilse hiç dokunmayalım bile.Sonuçta insanların hayatları söz konusu.Onların bu kötü durumunu kötüye kullanmamalıyız.Kimseyi yanlış yönlendirmemeliyiz .BENCE :cry:
aferin sana
özge demir

Mesaj gönderen özge demir »

Bence tikli ya da başka türlü gözükmeye gerek yok. Ben tedavi gördüm. Kendim gibi davranamayı öğrendim.Ben buyum. Heyecanım benim bir parçam. Geçmişte bunu kendime yakıştıramaz, aptal gibi hissederdim. Farkettirmmemek istedikçe de daha kötü olurdum. Her tarafım kasılır titrerdim, hatta yüzüm bile kızarırdı. En büyük korkum farkedilecek korkusuydu.
Terapi aldım. Bu terapilerde kendimi tanıma şansım oldu. Heyecanımla yüzleşip nasıl yeneceğimi psikiyatristim bana öğretti.
Şimdi farkedilirse farkedilsin diye düşünüyorum. Heyecan yaşıyorsam, kendi heyecanımı yaşıyorum. Yani heyecanımla barıştım. Artık gelmesinden korkmadığım için pek gelmiyor, gelse de önemli değil.

Bir yardım alın... Çok iyi geliyor.
afd

Mesaj gönderen afd »

ya bende sosyal fobi var konuşmaktan çok şeyden çekiniyorum
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

bence tik yokmuş gibi hareket edip,sfden kurtulmak daha kolay,eskiden kız gördümmü çekinmezdim şuan çekiniyorum peki niye kendimi öyle adapte etmişim bir nevi tik olmuş bende vücudumun istem dışı hareket etmesine izin vermişim,bu beyin bu vücut benim nasıl benim istemediğim istem dışı hareketleri uygular,burada komutları biz vereceğiz zorda olsa, peki ben bu tikden diğer adıyla istem dışı hreketlerden nasıl kurtulum 1,2,3,deneme yaparım zamanla alışır bu tiki unuturum o zaman.
selamsız

Re: SF İÇİN YENİ YÖNTEM

Mesaj gönderen selamsız »

gia yazdı:SEVGİLİ SF LİLER YENİ BİRŞEY KEŞFETTİM SF DURUMUYLA KARŞI KARŞIYA KALDIĞINIZDA TİKİNİZ VARMIŞ GİBİ HAREKETLİ DAVRANIN HİPERAKTİF GİBİ BİRİ DAVRANIN YANİ BOYUN KASLARINIZ VARSA BOYUN HAREKETLERİ YAPIN OMUZLARINIZDA TİK VARMIŞ GİBİ DAVRANIN BİR SÜRE SONA RAHT OLMAYA BAŞLICAKSINIZ.BENCE DENEYİN TİKLİ OLMANIZ SFLİ GİBİ GÖRÜNMENİZDEN İYİDİR.
deli mi olmak daha iyi yoksa sfli mi?
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

bence işe yarar aslında çünkü bendede tikler var dikkat ettim tikleri yapınca rahatlıyor insan ve dikkati dağılıyor sf düşüncelerine konsantre olmuyor , tikleri bastırmaya çalışıncaysa içindeki sıkıntı oluşuyor ve sf artmaya başlıyor , ama tikli gibi görünmek de kötü o yüzden ben çoğu zaman tikleri bastırıyorum.
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...