yazıyorum...döndüm ve iyiyim!:)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
kardelen

yazıyorum...döndüm ve iyiyim!:)

Mesaj gönderen kardelen »

arkadaşlar, epeydir forumdan uzaktım. Bu istemli bir uzaklaşmaydı. Depresyondan ve düşünmekten yorgun düşmüştüm. İyileşme aşamasındayken, bir süre uzaklaşmanın iyi oacağını düşündüm.
Arkadaşlar İYİYİM. Daha önce hiç hissetmediğim kadar..
Herşey artık çok fazla gelmeye başlamıştı.
Doktor ve tedaviyle kendime, kısır döngüye girmiş hayatıma çeki düzen vermeliydim. Sosyal fobiden ve hayatımı, herşeyi çıkmaza sokmuş, kendime güvensizliğimden kurtulmak zorundaydım. Bu sitede arkadaşlarımızdan duyduğum Uzman Dr. Ahmet Koyuncu'dan terapi almaya başladım. Hayatımı, herşeyi gözden geçirdim ve gereksiz yüklerimi bir bir atıyorum. Bu "gerçekten" bir rahatsızlıkmış. Bir nevi obsesif düşüncelere sahibiz, sosyal fobili düşünce kalıplarımız var. Bu da bizi aşağı çekiyor,eleştirilme korkusuyla sosyal fobi atağa geçiyor.
Ahmet Bey bunları seanslarda tespit etti, bunların farkına varmamı sağladı.Tabii ki ilaç tedavisi de uyguladı ki, sosyal fobi ilaçsız tedavi edilemez.
biliyorum ki, çoğunuzda-benim de zamanında olduğum sahip olduğum gibi, doktorlara ve ilaçlara karşı ön yargı var.Çünkü şu ana kadar işine gerçekten gönül vermiş, donanımlı insanlarla karşılaşmamışız.(Merak edenlere söyleyeyim daha önce 5 doktor tecrübem var: ).)
Ahmet Bey gerçekten yabancı literatürü takip eden, sosyal fobi hakkında yeni iddialar ortaya koymuş, alışılmış terapist üslubuna sahip olmayan, çok doğru tespitleri olan bir doktor. Bu zor dönemde terapiyle ve yazdığı ilaçalar kendimi epey toparladım, sosyal fobim silikleşti.
Arkadaşlar lütfen çekinmeyin yardım almakta...Kötü örnekler çok olabilir ama aralarında iyileri de var. O iyiyi arayın bulun...(Profesyonel yardım,başlığı altında Ahmet Koyuncunun adresini ve sitesini ekleyeceğim, isteyen arkadaşlar ondan terapi alabilir ya da gelemeyecek durumda olanları Ahmet Bey başka bir doktora yönlendirecektir.)
Artık, değerlendirilme korkusunu günden güne yeniyorum. İnsan içinde daha rahatım. Hayatım, kimseyi ilgilendirmez diyebiliyorum. Eleştirilere karşı daha sağlam duruyorum. Kimsenin beni değerlendirme, aşağılama hakkına sahip olmadığını düşünüyorum.
Bunu aşabiliriz. Hepimizi güzel günler beklediğini düşünüyorumç
Sevgiyle kalın.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Geri dönmene çok sevindim kardelen, bir daha bizi bırakma olur mu? :)
Kullanıcı avatarı
hayal-et

Mesaj gönderen hayal-et »

hoşgeldin kardelen..iyileşmene sevindim....sizin gibi iyieşenlerin paylaşımlarına ihtiyaçlarımız var...
Kullanıcı avatarı
nedrud

Mesaj gönderen nedrud »

hangi ilacı kullandın acaba?
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

görmeden inanmam :-s
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

kardelen hoş geldin ve tebrikler ..
derya1906

Mesaj gönderen derya1906 »

bende 2 seanstır gidiyorum gerçekten çok iyi bi doktor insanı hiç
kasmıyo ilk defa bi doktorun yanında kendimi rahat hissediyorum
tedavim yeni olduğu için şuan bişey söyleyemiyorum ama söylemeyi
umut ediyorum inşallah bende bu siteden duydum Ahmet beyin ismini
psikolojik yardım almaktan kaçınmayın bunu yenmenin başka bi yolu yok...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

Çok sevindim kardelen. :)
Kullanıcı avatarı
gia

Mesaj gönderen gia »

GÖRMEDEN BENDE İNANMAM BENDE GAZA GELİP ÇOK İYİYİM DİYEBİLİYORUM BAZEN AMA KESİN OLARAK ORTADAN KALKTIĞINDA HER DURUMDA YOK OLDUĞUNU ANLADIĞINDA İYİLEŞMİŞ OLACAKSIN.
“Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.
Geriye kalan et ve kemiksin.
Gül düşünürsün, gülistan olursun.
Diken düşünürsün, dikenlik olursun.”

MEVLANA
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Kardelen iyileşmiş olmana çok sevindim :)
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

hoşgeldin .ne mutlu sana .eh darısı artık bizim başımıza... :D
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
kardelen

teşekkür ederim. bu sevinci paylaştığınız için.: )

ben iyiyim demek burada biraz farklı bir durum.
Arkadaşlar yanlış anlama olması tabii ki, tamamen atlatmadım. Sadece iyiyim dedim,bitti bu iş demedim: ) bu iş için 10 aylık terapi de az aslında, benim için öyle en azından.Bunu anlıyorum ve sabırlıyım.Kolay bir şey değil bu.

çok rahat bir insan değilim, yüksek sesle konuşup gülmüyorum. Sesim en azından mıymıy çıkmıyo, o lanet gerginlik kayboldu. Dibe vurmuş ruhum daha kendinden emin.Başkalarına göre yaşarken, başkalarının değerlendirmeleri önemini yitirdi.Onlar onların düşünceleri diyorum. Bense buyum...

Şu ana kadar kendimi aşağılayarak yaşadım. En dipte gördüm. Artık bunu hissetmiyorum. Özgüvenim hala çok çok yüksek değil ama Kendime karşı çok daha hoşgörülüyüm. Kendime yüklenmiyorum. Değersiz görmüyorum.Başkalrına karşı da öyle... Benim için bu düşüncelerden kurtulmak büyük bir şey, kendimi iyi hissediyorum. Ve az da olsa davranışlarıma yansısığını hissediyorum.

Arkadaşlar ben hiç inişli çıkışlı durumlarda hissetmedim kendimi.Diplerdeydim hep. Bazı sosyal fobiklerde böyle durumlar olabiliyor, Zaten Ahmet Bey sitesindeki yazısında da bunu belirtmiş. Ben iniş çıkış yaşayamıyordum.

Tekrarlar mı, tekrarlayabilir...bunu ben de bilmiyorum. Daha olmadı çünkü. Şimdiden bunu düşünemem.Ama bu seviyede olmak çok güzel ve beni dibe batıran düşünceleri, olumsuz düşündüğüm anda yakalayıp alt edebiliyorum. eskisi kadar dibe vurmayacağımı hissediyorum.

Görmeden inanmam diyecekseniz, görünce de inanmayacabilirsiniz : )Çünkü çok farklı değilim dışarıdan belki de. Düşüncemdeki devriimler davranışlarıma belki olağanüstü derecede yansımıyor. Çok da dikkat etmedim buna aslında. Belki de kendimi gözlemekten uzağım artık.

Zamana çok ihtiyacım var.Alışkanlıklardan ve düşünce kalıplarından vazgeçmek kolay değil. sosyal fobi, ondandan da önemlisi kaybettiğim iç huzurum ve birşeylere başlamakta zorluğum ve en basit işleri bile yaparken kaygıdan kilitlenip kalmamdı.Bunu aşmaya başladım...Çok iyi birşey bu

Size somut veriler sunamadım belki...Bu sizi hayalkırıklığına uğratmış olabilir, uğratmasın.Değişim düşüncede başlar. Benim düşüncelerim değişti.
Zaten yaşamımın kalitesini düşüren de buydu.

böyle işte :)

Hepinize sevgiler!
burali

Mesaj gönderen burali »

Çok sevindim kardelen. İşallah yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara iyileşirsin tam olarak...
Kullanıcı avatarı
gia

Mesaj gönderen gia »

pazar buluşmaya gelde görelim :)
“Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.
Geriye kalan et ve kemiksin.
Gül düşünürsün, gülistan olursun.
Diken düşünürsün, dikenlik olursun.”

MEVLANA
kardelen

arkadaşlar bi pazar yanınızda olmak istiyorum ama bu pazar olamayacak.
Sizi görmek iyi olacak.
Ne yapacaksınız, "hımmm bakiyim , olmamış ya" mı diyeceksiniz?
Baskı oluşturmayın üstümde, hoş ben bu baskıya rağmen gelirim tereddüt etmem: )
bu iyileşme deil de nedir? : ))

arkadaşlar ben buna iyileşme diye isim vermek istemiyorum.Bizi yiyip bitiren düşünceleri kafamızdan savabilme,özgürleşme, serbestleşme diyelim olsun bitsin.ben de "eyoo, iyileştim ben süper,bişeyim kalmadı" gibi bi izlenim uyandırmayayım. Yok böyle bişey.Sihir yok, büyü yok.Birden kurtulma yok!Ben azcık yaptım, belki de siz daha fazlasını yapacaksınız, okey mi? anlaştık?.)

Ne diyorsunuz bunun sonunda? "gelmeeee" mi yoksa? : )