Birazda Siyasi açıdan Sosyal Fobi

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
layerc

Birazda Siyasi açıdan Sosyal Fobi

Mesaj gönderen layerc »

Arkadaşlar sosyal fobinin ülkelerde ve özellikle ülkemizde çocukluk ve ergenlik döneminde sürekli izletilen olumsuz haberlerin olumsuz etkisi yokmu sizce mesela daha lise döneminde askere gidecek bir erkeğin veya ünv sınavını ya kazanamazsam (ben bu aşada sf olmuştum) yada çok başarılı bayanların belirli sebeplerden dolayı nede olsa başarılı olsamda ileride okuyamıyacağım durumlarını yaşaması... sürekli tedirgin edilmesi işte bazılarının hipotalamusu dayanamıyor hipotalamusu dayananlar olsa bile çok başarılı nesiller yetişemiyor dolayısıyla ülkede gelişemiyor dikkatinizi çektimi sokakta yetişen çocuklar sf olma oranı nerdeyse sıfır gibi bence en baştan en azından 5.sınıf seviyesinden okulların işyeri işyerlerinin okul gibi olması lazım ve neslimize herşeyin para olamdığını da öğretmek lazım.
MACHİNE
layerc

unutmuşum

Mesaj gönderen layerc »

bikaç şey unutmuşum tabi yediğimiz içtiğimiz şeylerin önemini malesef ülkemizde sebzelerde hormon seviyesi çok yüksek bence denetim yapılmalı ehh bide asitli içecekler bide kirli hava kısacası küresel ısınma :D buzlulların erimesi dünya hastalandı insanlar neyapsın sona gelirken işte bu tip şeyler olur gibi :|
MACHİNE
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

güzel bi noktaya değinmişsin ama bana göre saydıkların pek siyasi değil?
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

nanotime yazdı:güzel bi noktaya değinmişsin ama bana göre saydıkların pek siyasi değil?
siyasiden ziyade sosyal veya sosyoekonomik açıdan diyebiliriz bence
sigmund

Re: Birazda Siyasi açıdan Sosyal Fobi

Mesaj gönderen sigmund »

Siyasetle sosyal fobinin ne alakası var ?
çile

Mesaj gönderen çile »

kapitalizm makineleşen insanlar grubunu oluşturur,makineleşen insanlar yalnızlaşır ve yabancılaşır,bu yalnızlık ve yabancılaşma duygusu sosyal fobi demekdir,depresyon demektir,yalnızlaşma kapitalist üretim ilişkilei sonucu olur.Kapitalizmin alternatifi nedir,ben oralara hiç girmiyim,daha önce ılgın adlı nickim bu sebeblerle banlandı.
BEN IRMAK

mutluyum-mutluyum-mutuyum-mutluyum-mutluyum-mutluyum-mutuyum-mutluyum-
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

benim senin sayd1g1n g1b1 bi üstümde olusan bi baski yoktu hatta eve bile girmezdim aksama kadar oyun oynardim ama yinede sf li oldum ne olcak benim durumum simdi : )sf bence bi lanet gibi bisi ya adama bi yapisiyor birakmiyo valla yas1 f1landa yok her saglikli insan potansiyel bi sf lidir bence bunu da alinti yaptim idare edin :D
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

rainslovee yazdı:benim senin sayd1g1n g1b1 bi üstümde olusan bi baski yoktu hatta eve bile girmezdim aksama kadar oyun oynardim ama yinede sf li oldum ne olcak benim durumum simdi : )sf bence bi lanet gibi bisi ya adama bi yapisiyor birakmiyo valla yas1 f1landa yok her saglikli insan potansiyel bi sf lidir bence bunu da alinti yaptim idare edin :D

Bende aynı senin gibiydim.
nosferatu

Mesaj gönderen nosferatu »

Bırakın sfli birini lider olmayan biri, bir siyasi partinin başına geçemez, yapamaz. Mesela parti kurmada Abdüllatif ŞENER karakterden kaybediyor.