sosyal fobi kalpte mitral yetmezlikyapıyor

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
wosmanw

sosyal fobi kalpte mitral yetmezlikyapıyor

Mesaj gönderen wosmanw »

arkadaşlar sosyal fobili insanlar hemen ve çabuk ve daha şiddetli heyecanlanır ve kalbi olduğundan hızlı atar.buda mitral yetmezlik yani kalp kapakçıklarının gevşemesine neden oluyor.bende de bu sorun var bence kontrol ettirmelisiniz mazallah ani bişeyde kalp çok güçsüz kalıyor.benim 2 kapakçığımda gevşek ve heyecanlandığımda çok zorlanıyorum ilaç kullanıyorum bu yuzden dahada ilerlerse ameliyat olcam aman kalbinizi ihmal etmeyin
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

evet çok doğru ve vahim bir konu gerçekten de.bir çok nisan bunun farkında bile değil.ben ailme e bunu dilendrmeye kalksam aman ne yaptın da kalp hastası oldun derler.bir de sfliler eğer benim gisiyse çoğu az dışarı çıka az yürür.tabi birde bunun üzerine,sinir stresi de eklersek kalp daha çok zayıf düşüyor.ben de bundan öyle herşeye üzülmemeye,fazla strese girmemeye çalışıcam..kalbime dikkat edicem sonra ihmal etmemeye bakıcam bunun başka çaresi yok.... :(
Kullanıcı avatarı
hayal-et

Mesaj gönderen hayal-et »

bu da sf nin getirdiği yan hastalıklardan biri....beklememeden hemen tedaviye görmek lazım...bir gün uyandığımızda iyileşmiş olmayı baklaynalr için söylüyorum...sf tek başına kalmıyor..gün geçtikçe daha başka hastalıklarıda beraberinde çıkıyor ortaya.....iyimi şimid bide kalp hastası olduk...bakalım sırada daha neler var.. :?: :(
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

bir sorun bir diğerini tetikliyor.. :|
sefenin tedavisi hakkaten hafife alınıp geçiştirilecek birşey değil
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

doğru +1
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Benim de 14-15 yaşlarımdayken kalbimin beni çok rahatsız ettiği dönemler olmuştu.Bir doktora gittik.Benim gözümü iyice korkutmuştu.Sen arkadaşlarınla yarışma şuna dikkat et buna dikkat et.Sende kalp romatizması var :shock: Ben de sadece ama ben daha 15 yaşındayım diyebilmiştim.Olsun olabilir yaşla ne alakası var diye iyice beni korkutmuştu.Oldukça yaşlı ve sinirli bir doktordu.Daha sonra başka bir doktora gittik kalp damar hastanesinde.Senin birşeyin yok abartmış o doktor dedi.Daha sonra rahatsızlıklarım devam ettği için başka bir doktora gitmiştik o da sol kalp kapakçığında gevşeme var ama şu anda bi sıkıntı yok ilerde kaynanan bir tarafını görümcen bir tarafını şişircek kalbinin öyle kesicez seni daha zamanı var demişti.Espirili bir adamdı.O zamanlar sadece sıkıntısını çekiyordum ama ben şu an anlıyorum ki çocukluğumdan beri yaşadığım ruhsal sıkıntıların etkisi böyle bir iz bıraktı bende.Hatta daha az önce bir kaç sosyal fobi öyküsü okuduğumda bile üzüntüden bir sızı girdi kalbime. Artık bu yüzden bu başlıkları bile fazla okumamaya çalışıyorum.Şimdi bu başlığı görünce de tam bu olayın üstüne yazma ihtiyacı duydum.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

Arkadaşlar, benim de çok üzüldüğümde kalbim resmen acıyor, bu acıyı hissediyorum...bunun psikolojik olduğunu düşünüyordum hep...siz bunları söyledikçe fizyolojik de olma olasılığının mevcut olduğunu düşünüyorum şimdi., Sebebi hala bir muamma benim için...Tetkik yaptırmadıkça da ortaya çıkmayacak sanırım.
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

ben geçen sene bazı olaylardan dolayı tabi sf de en büyük etken olarak kalb,m ağrıyordu doktora gittik kalp girafiği çektirdik ama bişey çıkmadı ara sıra yine oluyor ama eskisi kadar değil pskolojik olduğu söylenmişti kalbimin normalden hızlı attığıda tabi.
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

ben bunu geçen yıl yazmıştım,ani kalp krizi gelebilir diye hatta kanserde yapar beyin kanaması mide kanaması, mutsuz insanlar çabuk yaşlanır ve çabuk ölürler herşeyden önce moral ve mutluluk önemli..
Kullanıcı avatarı
Nancy

Mesaj gönderen Nancy »

bendede oluyor ya sol tarafıma yattığımda kalbim ağırlaşıyor sanki,nefes almakta güçlük çekiyorum.doktora gittim bundan dolayı.hiç birşey çıkmadı.demekki benimkide sf den kaynaklanıyor:(
ırmak

bendede oluyor

Mesaj gönderen ırmak »

daha çok üzülüp sinirlendiğimde
kalbim yoruluyor savaşmaktan ego larla
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Uyarı için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

olabilir.sağlık raporu için hastaneye gitmişdim.EKG de daha önce kalp krizi geçirdim gözüküyormuş.ben doktora dedim hocam öyle birşey olmadı.sen onu farketmezsin dedi...dikkat. :!:
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
layerc

tavsiyem

Mesaj gönderen layerc »

bana göree .f yi yenmenizi sağlayacak en büyük faktörlerden biri canınızın çok kıymetli olmadığını göstemenizdir hayat çünki her normal sağlıklı insan içinde ölünecek kadar zordur elinizden gelen zorluğu gösterin hayat nedicek bakalım...
MACHİNE
zélih@

Mesaj gönderen zélih@ »

Kalbimi çok fazla hissediyorum.Yani en ufak bir heyecanlanmada çok hızlı atıyor.Anneannemin yanındayken komşular falan vardı.Gayet sakin bir ortam,kadının biri pat diye düşünmeden birşey sordu.Sinirim bozuldu ama aslında o kadar kafaya takmadım ama kalbim güm güm atıyordu.Tamam bunlar normal olabilir ama bazen sanki sıkışıyor gibi yani derin nefes almaya çalıştığımda iğne batıyor gibi.Annemlere söylesem psikolojik abartıyorsun diyecekler.Bende psikolojik sanıyordum ama bazen canımı birşeye sıktığımda ya da hiç sebep yokken aynı acıyı çekiyorum.O yüzden -buradaki devlet hast. randevulu çalışıyor- en kısa zmnda randevu alıp gitcem.Çünkü spor yaparken korka korka yapıyorum.Bizim okuldan biri basketbol oynarken kalp krizi geçirip vefat etmişti.Tanıyan tanımayan herkes,hepimiz çok üzülmüştük,hayatının baharında derler ya işte öyle biriydi.
Belki benimki o kadar ciddi değildir inş. ama haklısın kalp ihmale gelmez.
Uyarı için teşekkürler.